Herfstwandeling SP-Kontakt SW Zottegem test uw burgerzin 14 12 november 1999 - "Voor Allen" Het spreekt vanzelf dat er ook een differentiatie wordt ge maakt in woongroottes: 1.136 voor alleenstaanden 1.398 voor koppels 1.247 voor klassieke gezinnen 187 voor gezinnen met meer dan 5 personen. 1.2. Behoefte aan bijkomende bedrijventerreinen De taakstelling van het ruimte lijk structuurplan Vlaanderen is hier 70 ha. bijkomende be drijventerreinen op korte ter mijn te ontwikkelen en 77 ha. in reserve te houden. Er werd gezocht binnen een aantal potenties (zoekzones) en hier kwam men aan 266 ha. Dit volstaat ruimschoots voor de taakstelling volgens het ruimtelijk structuurplan Vlaanderen. Daarom dringt een selectie van de meest ge schikte locaties zich op. Meer dan een derde van de po tenties wordt toegewezen aan de Siesegemkouter. Wat betreft de grootschalige kleinhandel is het niet meer noodzakelijk extra gebieden aan te duiden in het stedelijk gebied. Dit zou de kleinhandel te zeer verzwakken. Beperkte uitbreidingen kun nen worden opgevangen op de bestaande concentraties en en kel de Albrechtlaan kan nog een mogelijkheid bieden voor enkele nieuwe inplantingen. Er zijn geen aanwijzigingen voor een bijzondere rol van Aalst op het vlak van kantoor ontwikkeling danig dat er geen grote behoefte is aan opper vlakte voor kantoren en dien sten. 1.3. Behoefte aan randstedelijk groen Hier zou 21 m2 groen per in woner volstaan. Naar 2007 toe zou dit voor het stedelijk ge bied Aalst ongeveer 180 ha. zijn. Een verder onderzoek van de ze behoefte is noodzakelijk en zinvol. 1.4. Bijkomende behoeften van gemeentelijk niveau Hier staan vooral de plannen van Eendracht Aalst en een carpool-parking aan afrit 19 centraal. E. Programmatische invulling 1. Voorstel van woonprogrammatie voor het stedelijk gebied 1.1. Mogelijke nieuw aan te snijden gebieden voor woningbouw Belangrijk is te weten dat bin nen de bestaande woongebie den en woonuitbreidingsgebie- den volgens het gewestplan, de taakstelling van het structuur plan Vlaanderen binnen het stedelijk gebied kan worden ingevuld. Zo worden interessante gebie den gedefinieerd en worden andere gebieden in de catego rie 'niet te ontwikkelen' ge plaatst. Een belangrijk onderzoek zal worden gevoerd naar de omge ving tussen de Immerzeeldreef en de Affiigemdreef waar een belangrijk aantal woningen kan worden ontwikkeld. We stellen vast dat de invulling van de woonbehoefte zich vooral uitstrekt op de rechter oever terwijl de linkeroever dan weer zal instaan voor de invulling van de behoefte aan bijkomende bedrijventerrei nen. Een mijn inziens belangrijke rem op een goede ruimtelijke ontwikkeling vinden we terug in de te hanteren en voorge schreven dichtheid van 25 wo ningen per hectare. Een afwij king van deze norm zal steeds moeten gemotiveerd worden in een omgevingsrapport. 1.2. Stadsvernieuwing Dit is een belangrijk aan dachtspunt in de binnenstad van Aalst. Een belangrijke om geving voor deze stadsvernieu wing in de Denderomgeving. Bv. Werfplein, Tragel, pendel parking, de esplanade van de rechteroever... 2. Voorstel voor een programmatie van bedrijventerreinen Zoals reeds gesteld bestaat er een behoefte van 70 ha. bijko mende en prioritair te ontwik kelen bedrijventerreinen en 77 ha. als reserve aan te duiden bedrijventerreinen. Het BPA voor zonevreemde bedrijven wordt geschat op 20 ha. Ook voor het realiseren van lo kale bedrijventerreinen buiten het stedelijk gebied werd een reserve voorbehouden. Prioritair te ontwikkelen re gionale bedrijventerreinen zijn zeker: - Sterrenhoek: 4 ha. - Siesegemkouter I: 45 ha. - De Post: 1 ha. - Pendelparking: 4 ha. Prioritair te ontwikkelen loka le bedrijventerreinen binnen het stedelijk gebied zijn: - Keppekouter: 6 ha. - Woonuitbreidingsgebied Erem- bodegem: 8 ha. - Moorselbaan: 5 ha. Reserve-bedrijventerreinen: - N45 oost 126 ha. - Siesegemkouter II: 40 ha. De behoefte is 147 ha. De voorstellen houden 157 ha. in. 3. Aanduiden van randstedelijke groengebieden Hier wordt vooral gedacht aan de te realiseren verbinding tus sen het Osbroek en de Gerst- jens, maar ook aan een gedeel te van het woonuitbreidingsge bied Immerzeeldreef, de Ka- pellemeersen, de Molenbeek, Zomergembeek, Ten Berg, kasteelparken. 4. Aanduiden van stedelijke landbouwgebieden Hier wordt gedacht aan het ge bied rond Poppenrode (28 ha.) als stedelijke landbouwzone met bouwverbod. F. De grenslijn Wij focussen ons op het grond gebied Aalst. 1. In het noorden van het ste delijk gebied behoort de Den dervallei maximaal tot het bui tengebied. Hier vormt de scheiding tussen Dendervallei en het industrie gebied noord volgens het ge westplan de grens. De indus triezone en KMO-zone alsook een deel van het gebied voor openbaar nut (waterzuive ringsstation) vallen binnen de grenslijn. 2. In het noordoosten van Aalst kan een belangrijk deel van de taakstelling voor wonen worden gerealiseerd binnen één van de gemengde stedelij ke woonomgevingen. De grenslijn vormt hier dan ook grotendeels de grens van het woongebied volgens het gewestplan. Hier is tevens het stedelijk landbouwgebied met bouw verbod aan Poppenrode be langrijk. De vallei van de Molenbeek valt gedeeltelijk binnen de grenslijn. Voor het overige wordt de grens aangegeven volgens het landschap. 4. Ook hier valt een klein land bouwgebied binnen de grens. De grenslijn volgt hier verder het landelijk woonlint Lange- straat en Driesstraat. 5. Hier volgt de grenslijn de rand van het woonuitbrei dingsgebied Immerzeeldreef, een deel van het recreatiege bied naast het Kluisbos en het woonuitbreidingsgebied rond de Zomergembeek. Een ander deel van het re creatiegebied valt buiten de grenslijn. 6. Ten oosten van Erembode- gem volgt de grenslijn de rand van het woongebied volgens het gewestplan. 7. Bosgebieden Ten Bos en de Nieuwe Molen vormen het buitengebied. 8. Naar Denderleeuw toe vol gen we de E40 en de hoogte lijn 20 en 10 m. 9. 10. 11. 12. Denderleeuw 13. Hier vormt de N45 de grenslijn om Erembodegem binnen te komen. 14. Verder nemen we als grenslijn de Siesegemlaan. 15. Hier gaan we het nieuw te ontwikkelen regionaal bedrij venterrein mee opnemen in het stedelijk gebied. De Ediksvel- debeek vormt de natuurlijke grens. Verdere grenzen zijn Maal en de Zeeldraaierstraat. Hier dient ook nog overwogen of de ganse Gentsesteenweg zal worden opgenomen doch dan bevinden we ons op het grondgebied Erpe-Mere. 16. Hier wordt de grens ge vormd door de Sint-Apollo- niastraat, Lindenstraat, Bie- korfstraat of de woongebieden binnen de grens, de landbouw zone in het buitengebied. 17. De grenslijn is hier aange geven door de spoorwegbed ding terwijl het woonuitbrei dingsgebied Anjerstraat in het stedelijk gebied terug te vin den is. D. De Meerleer Op woensdag 17 november 1999 organiseert de SVV-af deling Zottegem een spelquiz met als thema 'Test uw bur gerzin' onder begeleiding van An Heirbaut (nationaal SVV- secretariaat) in het Volkshuis, Markt 8 te Zottegem, aanvang om 19 uur. Deze ontspannende spel-quiz biedt de gelegenheid om iets bij te leren over zaken die ons elke dag van pas kunnen ko men. Hij biedt op een amusan te manier informatie over za ken en diensten zoals de ge meentelijke PWA-diensten, buitenschoolse kinderopvang, de invoering van de Euro, de federale regering, de Vlaamse infolijn, enz... Voor deze quiz is géén voor kennis vereist! Het is immers de bedoeling dat u wat bijleert op deze avond. En... u kan gerust een gokje wagen! Wij hopen u massaal te mogen begroeten. Inschrij ven vóór 14 november 1999 bij de bestuursleden. SP-Kontakt, gemeenteraadslid Roger D'Hondt en Godelieve Neirinckx nodigen U uit voor een herfstwandeling langs bekende en minder bekende wegen onder het motto: Waar naar toe met Moorsel? Een 'bewustmakende' wande ling langsheen de dorpskern van Moorsel. Hoe moet liet verder met dit stukje Groot Aalst Blijft groen wat groen is, kan er nog gebouwd worden, wordt de dorpskern vrijge maakt van doorgaand verkeer? Wij gaan met U kijken. Tij dens onze tocht blikken wij te rug op het verleden en kijken naar de toekomst. U reageert. De wandeling gaat door op zondag 14 november. Samenkomst te 14.30 uur op het Dorpsplein. De wandeling duurt ca. 1.30 u. Om het gezellig te maken trakteert SP-Kontakt de deel nemers (halverwege) met een jenever of warme wijn. Deel nemers worden verzocht zich te voorzien van aangepaste kledij.

Voor Allen | 1999 | | pagina 14