U: "Voor Allen" - 12 november 1999 '5 ASZ-voorzitter Eddy Dierickx en kwaliteitscoördinator Jo De Loor Het Algemeen Stedelijk Zie kenhuis zal overgaan tot een onderzoek naar het (on)veilig- heidsgevoel bij haar medewer kers. Hiervoor zal een enquê- tering gebeuren bij alle zie kenhuismedewerkers op de campus Aalst en Wetteren. Dit onderzoek wordt gemoti veerd door volgende elemen ten uit de opdrachtverklaring van het A.S.Z. 1De personeelsleden vormen een gemeenschap waar ie dereen respect heeft voor het voorkomen, de per soonlijkheid, de levensbe schouwelijke overtuiging, de gevoelens en de bezittin gen van de ander. Aan het ASZ is er dus geen plaats voor diefstal, geweld, racis me, fascisme en vandalis me. 2. Naast curatie wordt er even eens aandacht besteed aan gezondheidspromotie en ziektepreventie, teneinde het gezondheidsniveau conform de WGO-definitie te verbeteren. 3. Het Algemeen Stedelijk Ziekenhuis wil uitblinken door het welzijn van de pa tiënten en het personeel centraal te stellen. 4. Het overbrengen van een positief imago naar de di verse stakeholders behoort verder tot de kernactivitei ten van de organisatie. De nadruk ligt op PREVEN TIE. Dit kadert binnen de nieuwe politiecultuur waar de aandacht wordt verlegd van sanctionerende, penaliseren- de, verbaliserende karakteris tieken naar proactief optreden, aandacht voor preventie, kwa liteitsprojecten, imago, sa menwerking met de bevol king, integrerende benadering. Het ziekenhuis is door haar karakteristieke criminaliteits gevoelig. Er is een grote turn over van patiënten, veel spoedopnames met zeer ver schillende ziektebeelden, veel bezoekers, veel personeelsle den van uiteenlopende be roepscategorieën, veel ver schillende diensten die ver spreid kunnen liggen, continu diensten, grote concentratie van auto's en andere ver voersmiddelen, uitgebreide parkings, stageoord voor ver schillende opleidingen, nabij gelegen uitvalswegen zoals de E40 enz. De criminaliteitscijfers van het ASZ (campus Aalst) van de afgelopen jaren zijn niet uitzonderlijk hoog. Subjectieve onveiligheidsge voelens van het personeel zijn op heden niet gekend. Daarom wenst de directie dit onder zoek te doen. De tijd en de plaats waarop bepaalde personeelscatego rieën zich onveilig kunnen voelen wordt in de kaart ge bracht. De vragenlijst biedt aan de personeelsleden ook de moge lijkheid om eventueel sugges ties te doen. Verder kunnen de personeelsleden zich aanmel den bij de directie indien zij wensen deel te nemen aan eventueel op te zetten projec ten die het gevolg zijn van de onderzoeksresultaten. Er wordt gestreefd naar een gemeenschapsgerichte aan pak. De enquête zal onder de me dewerkers verspreid worden in de maand november. De in gevulde enquêtes worden in gewacht binnen de zes weken na het verspreiden. Er wordt naar samenwerking gezocht met de verschillende politie diensten. Eddy DIERICKX Naar jaarlijkse gewoonte, in het vooruitzicht van de ko mende winterperiode, heeft het OCMW nu reeds een aan tal maatregelen uitgewerkt. Naast het uitbetalen van een verwarmingstoelage aan per sonen die via "het OCMW fi nanciële steun genieten, heeft het OCMW aan zijn maatschappelijk werkers, schoonmaaksters, bejaarden helpsters en al zijn andere medewerkers, die bij bejaar den, minderbegoeden en kansarmen op huisbezoek gaan, de opdracht gegeven de nodige aandacht te schenken aan noodsituaties, waarin de ze personen zich kunnen be vinden. Bij vaststelling van dergelijke situaties dienen zij onmiddellijk de sociale dienst van het OCMW te ver wittigen. Bij acute winterkoude stelt het OCMW in het Algemeen Stedelijk Ziekenhuis, Rust huis Sint Job, Rusthuis Mijlbeke en Rusthuis De Hopperank verwarmde lo kalen ter beschikking. In de hogervermelde lokalen kunnen eveneens aan hulpbe hoevenden warme maaltijden verstrekt worden. Er wordt een boodschappen- service georganiseerd ten be hoeve van iedereen die er nood aan heeft! Het OCMW Aalst zal sneeuw ruimen voor personen die hiertoe niet meer in staat zijn. Het OCMW zal instaan voor waterbedeling indien moest blijken dat leidingen als ge volg van strenge vorst be vriezen. Personen met energieproble men zullen onmiddellijk kunnen beroep doen op war me maaltijdbedeling van het OCMW. Een technisch be diende staat ter beschikking om de nodige adviezen te verstrekken en via de klus jesdienst de nodige herstel lingen uit te voeren. In noodsituaties kan men steeds terecht op volgend telefoonnummer: 053/77.24.24 (zeven dagen op zeven, vierentwintig uur op vierentwintig). Nuttige adressen en telefoonnummers OCMW Aalst: Gasthuisstraat 40 - 9300 Aalst Tel. 053/77.24.24 Sint Job: Marktweg 20, 9300 Aalst Diensthoofd: dhr. Paul Ste vens - Tel. 053/76.53.00 Mijlbeke: Albrechtlaan 119, 9300 Aalst Diensthoofd: dhr. A. De Brauwer - Tel. 053/76.56.01 De Hopperank: Ninovesteenweg 121, 9320 Erembodegem Diensthoofd: dhr. H. Van de Steen Tel. 053/76.51.00.

Voor Allen | 1999 | | pagina 15