Socialistische Seniorenclub Aalst centrum Geslaagde ledendag CSC Tutti Ragazzi Afvalpreventie in Erpe-Mere SP-Brakel ALGEMENE LEDENVERGADERING 16 12 november 1999 - "Voor Allen" Voor de vergadering van 26 oktober jl. hadden bijna 150 leden zich ingeschreven om te genieten van de aangeboden kippenschotel. Deze schotel die jaarlijks wordt geschonken door onze Schepenen Gracienne Van Nieuwenborgh, Patrick De Smedt, Dirk De Meerleer, Pa trick Jacobs en OCMW-Voor zitter Eddy Dierickx, kent trouwens ieder jaar een groot succes. In een soort welkomstwoord - kwestie van de leden niet te lang op hun honger te laten zitten - kon Voorzitter Geor gette Coppens zich eens te meer verheugen over de talrij ke opkomst en ook over de aanwezigheid van de milde schenkers die er, ondanks hun drukke bezigheden, toch aan hielden om de aanwezigen te komen begroeten. Dit werd dan ook zeer op prijs gesteld en op spontaan ap plaus onthaald. Ook nu weer diende de Voorzitter een echt paar met 50 jaar huwelijk in de bloemetjes te zetten nl. André en Maria (Godelieve) Van Mieghem-Van Den Broeck. Gemeenteraadslid Roger D'- Hondt, hiervoor uitgenodigd door het bestuur, gaf daarna een uiteenzetting over het Crematorium, dat eerlang te Aalst zal worden opgericht. Met de dodenherdenkingen in aantocht zeker een vrij actueel onderwerp. In het kort schet ste hij de verschillende aspec ten van deze toch wel zeer uit gebreide materie. Aan de hand van cijfers toon de spreker de noodzakelijk heid van een nieuw crematori um aan. Het is trouwens zo dat steeds meer mensen naar cre matie overschakelen. Ook de dioxine-hinder zou niet zo groot zijn als de tegenstanders willen doen geloven. Normaal zou de le steenleg ging in de maand mei kunnen gebeuren en in het jaar 2001 zouden de ovens operationeel kunnen worden. Deze met cijfers en voorbeel den gestaafde uiteenzetting werd door de aanwezigen dan ook zeer aandachtig gevolgd. Aan het einde dankte Roger D'Hondt allen voor de be toonde belangstelling. Na dit ernstige intermezzo kon het amusementsgedeelte worden vervolgd. Dit werd verzorgd door Emiel (nu eens niet met Omer (met vakantie) maar met Ronny. Met hun populaire deuntjes slaagden ze erin de aanwezigen vlot op de dans vloer te krijgen. Met het uitdelen van het Sint Maartensgeschenk en daarna nog de tombola, was deze bij eenkomst weer meer dan ge slaagd. Het was dan ook na 18 u. als de laatste noten klonken en de Danslustigen noodgedwongen dienden te stoppen. Volgende bijeenkomst heeft plaats op dinsdag 30 novem ber te 14.30 u. in het Volks huis. Marcel Boelaert Zondag 31 oktober verzamel den niet minder dan 80 jon geren op de jaarlijkse leden dag van CSC Tutti Ragazzi. Naast het goedkeuren van het werkingsverslag, de pro grammatic voor het jaar 2000 en een workshop rond jonge rencultuur was er ook heel wat ruimte voor ontspanning en amuzement. In zijn openingstoespraak had voorzitter Johan Van Biesen het vooral over de ge slaagde start van de werk groep Pop- en Rockbeleid, welke onder zijn impuls is uitgegroeid tot een beweging van ruim 150 muzikanten en vertegenwoordigers uit 35 Aalsterse muziekgroepen. Via gerichte acties en andere initiatieven zal er blijvend geijverd worden voor meer repetitielokalen en locaties om te fuiven of om optredens in te organiseren. Naast het organiseren van een eerste "Aalsters" zomer festival staat ook de opname van een CD met alle Aalster- se groepen op stapel. Verder zal Tutti Ragazzi aan dacht blijven schenken aan andere vormen van kunst en cultuur. In november nog brengen we een bezoek aan het SMAK in Gent. Een an der hoogtepunt volgend jaar moet de organisatie zijn van een tentoonstelling met het werk van 25 jonge kunste naars. Om in het teken van de mu ziek te blijven werd de leden dag afgesloten met een optre den van de Rockgroep Bad Behaviour. Zij leverden het bewijs dat Aalst nog steeds een levendige Rockscene kent. De tapkranen liepen nog tot in de late uurtjes Voorzitter Johan Van Biesen samen met de Rockgroep Bad Behaviour. Op dinsdag 23 november 1999 om 20 uur organiseert CSC-Erpe-Mere in het lokaal "In den Vos", Zevenkootstraat 100 te Erpe-Mere een infor matieavond met als thema "Gemeentelijke Afvalpreven tie". Voor deze infoavond hebben we Vlaams Parlementslid Jac ques Timmermans, tevens Vlaams Voorzitter Milieucom missie, uitgenodigd voor eni ge toelichting rond deze pro blematiek. Afvalpreventie op gemeente lijk niveau betekent het stimu leren van een ander aankoop- en gebruiksgedrag. De ge meente dient hiervoor een ei gen aanpak uit te werken, voor en samen met de doelgroepen van de gemeente. Hoewel elke gemeente haar eigen aanpak zal moeten ontwikkelen, zijn er terugkerende elementen in de mix aan instrumenten die de gemeenten kan inzetten. Een afvalpreventiebeleid gaat steeds samen met een daarop afgestemd systeem voor ge scheiden inzameling, met dui delijke financiële instrumen ten (Diftar-systeem), met een goede mix van klein- en grootschalige communicatie, met wijkwerking. Toegang gratis. Vrijdag 26 november 1999 om 20 uur Poeskaffee, Neerstraat - Brakel Agenda: Verwelkoming door de voorzitter Verkiezing nieuw bestuur - Overzicht van het gevoerde Gemeente- en OCMW-beleid - Gelegenheidstoespraak door Dirk Van Der Maelen, fractieleider in de Kamer - Gezellig samenzijn Kandidaturen voor het SP-bestuur dienen vóór 20 november 1999 gestuurd aan het secretariaat Poorterij 12 - 9660 Brakel.

Voor Allen | 1999 | | pagina 16