SP-Ninove in rouw 't Is geen cafépraat V.F.G.-De Anjer Ninove Nog toekomst voor Ziekenhuis te Ninove Groot Dictee van 't Ronsisch met politiek geurtje SJ "Voor Allen" - 12 november 1999 17 Voor de uiteindelijke afwerking van de polyvalente mal te Meerbeke keurde de gemeenteraad de dossiers goed voor de electriciteitswerken, centrale verwarming en sanitair. De raming van de werken is voor het totaal de som van 7.145.000 BEF, BTW incl. De werken zullen gegund wor den na openbare aanbesteding. Normalerwijze zal de afwerking van deze polyvalente zaal volledig zijn tegen de maand april volgend jaar. Het B.P.A.-Burchtdam werd voor de tweede maal goedge keurd door de Ninoofse gemeenteraad, omdat bij de eer ste goedkeuring onduidelijkheid bleef bestaan over de toe laatbare bouwhoogte voor technische installaties. Uit het oogpunt van grotere rechtszekerheid werd bij de tweede beslissing dan maar de beperking van bouwhoogte ge schrapt. Casteur en Durant formuleerden nog maar eens hun be zwaren rondom dit B.P.A.-Burchtdam. De VLD is natuurlijk niet gelukkig met de vooruitgang die in de gemeentelijke dossiers wordt gemaakt. Het zou goed zijn eens de vergelijking te maken wat in deze - tot- nog-toe - 5-jarige periode werd gerealiseerd inzake stede- bouw en huisvesting en wat in de 12-jarige periode met een VLD-schepen. De rekening zal vlug gemaakt zijn onder een VLD-sche- pen NUL De verdere erkenning van het stedelijk opvanginitiatief 't Kadeeken en de daaraan verbonden subsidiëring hangt af van een aantal vereisten en o.m. van het positieve in- spectieverslag van Kind en Gezin. Het laatste inspectieverslag n.a.v. de huisvesting in de Vuurkruisersstraat voorzag in de verplichting tot onder meer het installeren van een keukenblok en het plaatsen van buitenspeeltuigen. Voor de voorziene uitbreiding van de capaciteit in de Vuurkruisersstraat van 38 naar 50 kin deren is het daarenboven nodig om te voorzien in bijko mend groot speelgoed. De gemeenteraad heeft derhalve goedkeuring verleend aan a) de aankoop van buitenspeeltoestellen voor een max. bedrag van 300.000 BEF; b) de aankoop van groot speelgoed voor een max. bedrag van 200.000 BEF; c) de aankoop van een keukenblok voor een max. bedrag van 30.000 BEF. In de nieuwe personeelsformatie, vastgesteld in gemeen teraadszitting van 25 maart '99 en goedgekeurd bij Mi nisterieel Besluit dd. 01 juni '99, werden 4 nieuwe betrek kingen van hulpagent voorzien. De Oost-Vlaamse Politieacademie voorziet in hun plan ning de inrichting van een selectie-examen voor de aan werving van hulpagenten in de periode 14-18 februari 2000. De gemeenteraad besliste over te gaan tot de openverkla ring van deze vier betrekkingen, teneinde een oproep tot kandidaten te kunnen doen. De uiterste datum voor kan didaatstelling is 15 december '99. Op 19 oktober jl. verleende het Schepencollege de bouw vergunning voor het koop- en winkelcentrum in het BPA- Polderkwartier. De commerciële vooruitzichten blijken een succes te wor den en ook op het gebied van woongelegenheid is de inte resse groot. De 85 woongelegenheden die voorzien zijn, zouden spoedig een kandidaat-koper kennen. Als het dossier met dezelfde voortgang kan worden afge werkt sloop oude fabrieksgebouwen en het bouwrijp ma ken van de grondenkan in maart-april 2000 met de ef fectieve bouwwerken worden begonnen. Jacques TIMMERMANS Nog enkele weken scheiden ons van het jaareinde. Oktober was terug een drukke maand voor onze afdelingen. Zaterdag 2 oktober was er het Interfederaal Petanque voor de Wisselbeker te Wevelgem. 102 tripletten waren inge schreven, Oost-Vlaanderen met 21, waarvan Ninove met 4 tripletten. Door het gure weer werd de wedstrijd ingekort tot 3 wedstrijden. Onze provincie behaalde een schitterende 2e plaats. Door enkele forfaits kon Z.M. West-Vlaanderen de eerste plaats en wisselbeker veroveren. Op 6/10 was er een voordracht over Suikerziekte en Gezond Eten. Zaterdag 23/10 was er een provinciale daguitstap, met bezoek aan het museum Mid- den-Afrika met in de namid dag een rondrit in de Druiven- streek. Er waren 46 deelne mers, waarvan 22 uit Ninove. Het provinciaal Sjoeltornooi te Dendermonde was terug een uitschieter voor De Anjer. Ondanks een spannende na middag konden wij beslag leggen op de eerste drie plaat sen. Zaterdag 20 november"Sa men speciaal sporten" is een organisatie van V.F.G. - M.JA. en de jongerenorganisatie Bond Moyson Oost-Vlaande ren. Dit gaat door te Dender leeuw. Tevens hebben wij ook de fi nale van het provinciaal Sjoel- tornooi 1999. Wij rekenen op een talrijke opkomst. Wij dui men zeker voor onze ploegen, want de Wisselbeker moet de inzet zijn van onze sjoelers. Veel succes. Eindpunt van ons werkings jaar 1999 is het KERST FEEST. Op zondag 19 decem ber geven wij elkaar rendez vous in feestzaal De Roos, Geraardsbergsestraat 119 te Ninove. Gewoontegetrouw zal het ook nu weer een gezellige en spetterende namiddag wor den. Er zijn terug een paar verrassingen voorzien. Ieder een is van harte welkom; de afwezigen zullen ook nu weer ongelijk hebben. Hou die da tum vrij en zorg dat je erbij bent. Alvast TOT ZIENS In de pers verschenen reeds eerdere berichten dat het Nieuw Ziekenhuis Ninove (vroeger H. Hart) 30 zieken huisbedden zou verkopen aan het O.L.Vrouw-Ziekenhuis (Mylbeek) te Aalst. Indien dit zou gebeuren zou het verder bestaan van het Nieuw Ziekenhuis te Ninove in het gedrang kunnen komen. Op initiatief van Ann Vanden Berghe, syndicaal afgevaar digde B.B.T.K. en gemeente raadslid, heeft Jacques Tim mermans in het Vlaams Parle ment de Minister van Volksge zondheid en Welzijn gevraagd het princiepsakkoord tussen het fusieziekenhuis Ninove- Asse en het O.L.Vrouw-Zie- kenhuis voorlopig niet goed te keuren. Er is immers opdracht gege ven aan het consultbureau An derson om een studie te ma ken over een volledige fusie, waarbij dan te Ninove een eer- ste-lijnszorg kan worden be houden. Minister Vogels antwoordde in openbare zitting van 27 ok tober jl. op deze vraag te wil len ingaan vooraleer een be slissing te nemen en het con sultbureau te raadplegen. Ondertussen heeft ook het College van Burgemeester en Schepenen initiatief genomen om met de directie van de kli niek een overleg te starten. Jacques Timmermans Op 28 oktober 1999 overleed onze trouwe partijgenoot en jarenlange Voor Allen-lezer Theo De Troyer. De crematie had plaats op 4 november 11. In leven was de afgestorvene lid van verschillende vaderlandslievende, po litieke en culturele groeperingen. Het was zijn uitdrukkelijke wens de rouwplechtigheid zo intiem mogelijk te houden. Namens de SP-Federatie en ons magazine gemeende deelneming in de rouw aan de familie. V Op zaterdag 30 oktober vond in zaal Volksbond te Ronse het groot dictee van 't Ronsisch plaats. Onder de notoire aanwezigen Schepen A. Van Crombrugge en ook E. Tack, Vlaams B lok lijsttrekker bij de volgende ge meenteraadsverkiezingen. Ze ker voor de familie Tack was het een blij weerzien met deze kring. Tijdens de oorlogsjaren trof fen vader Tack en oorlogsbur gemeester L. Vindevogel el kaar geregeld in de Volks bond. Het bloed kruipt waar het niet gaan kan of."echte vriendschap vergaat nooit". "Durver"

Voor Allen | 1999 | | pagina 17