Brakelse SP-Nieuwtjes Geraardsbergen huldigde zijn zomerkampioenen Vormingsnamiddag 'Drugspreventie' te Ronse "Voor Allen" - 12 november 1999 19 SP-Eetfestijn Met een tevreden blik kunnen we terugkijken op ons jaar lijks eetfestijn. Niet minder dan 600 eetlustigen brachten ons een bezoek, niettegen staande de datum eerder slecht uitgekozen was. Niet minder dan 4 andere eetfestijnen von den op dezelfde dag plaats in de nabije buurt. Uitkijken naar een andere da tum is de boodschap. Gemeenteraadsverkie zingen oktober 2000 Terwijl u dit leest zal er onge twijfeld reeds in uw brieven bus gevallen zijn met een op roep naar kandidaten voor de gemeenteraadsverkiezingen van oktober 2000. Voelt u zich geroepen dan kan u zich steeds in verbinding stellen met SP-voorzitter Hedwin De Clercq, tel. 055/42.21.97. Iedereen is van harte welkom en hopelijk kunnen we met een verjongde ploeg ten strij de trekken om een goede uit slag te bekomen. Ook mensen die op de één of andere manier hun bijdrage wensen te leveren kunnen contact opnemen met de voor zitter (affiches ophangen, bor den plaatsen, enz.) - Uit de gemeenteraad Een voorstel van SP-raadslid Johan Thomas om in Brakel enkele woningen ter beschik king te stellen om vluchtelin gen een voorlopig onderdak te verschaffen, werd gewoonweg van de tafel geveegd. Hierdoor wordt de kans om 100% toelage te ontvangen Dat de huidige coalitie weinig blijk van ernst en eerlijkheid aan de dag legt viel nog maar eens af te leiden in het OCMW-huishouden te Bra kel. Al wat maar een beetje van ro de signature is moet er binnen het OCMW aan geloven of tenminste op zijn passen tel len. Dit is nog maar eens gebleken door het ontslag van een 30- jarige vrouw uit Opbrakel. Twee jaar geleden werd de vrouw getroffen door een werkongeval en alhoewel ze het werk zou hervatten als ver pleegster, werd dit op aanra den van het OCMW-voorzitter (CVP) steeds uitgesteld. Hij zou naar een aangepaste job verkeken. Deze bedraagt nu 50% en de andere 50% is ge woonweg ten laste van de Bra kelse belastingbetaler. Van een goed beleid gespro ken! - Gratis busvervoer voor 65-plussers Onder impuls van de SP en dank zij vooral de inzet van SP-Parlementslid Dirk Van der Maelen en de Vlaamse Parlementsleden Herman De Loor en Jacques Timmermans zullen de Brakelse 65-plussers vanaf 1 mei 2000 kunnen ge nieten van gratis Openbaar vervoer op De Lijn. Een prachtig 1 Meigeschenk! Bij een volgende bijeenkomst van de Socialistische Gepen- sioneerdenbond zal Dirk Van der Maelen tekst en uitleg ko men verschaffen. - Verkiezingskoorts De voorbije dagen konden we via de plaatselijke pers lezen hoe burgemeester De Groote openlijk zijn liefde verkon digd aan de VLD. Hij beweerde ook dat het de kiezer is die zal beslissen over de volgende coalitie. Die man zou beter zijn eigen pillen slikken tegen geheugenver lies. Hij is er blijkbaar gerust in om de huidige coalitie verder te zetten, hopelijk voor hem komt hij niet bedrogen uit! In elk geval aan de SP zal hij geen wonder-pillen moeten verkopen om naar de gemeen teraadsverkiezingen van okto ber 2000 te gaan. Hedwin De Clercq uitkijken om haar gekwetste rug minder te belasten. Van dit aangepast werk kwam er echter niets in huis, wel vond ze haar ontslagbrief in de bus. Een tweede zaak die het dag licht zag was een keukenhelp ster, die halftijds werkt, werd verplicht overuren te preste ren, zonder dat een intern ar beidsreglement dit voorziet. U ziet er is veel werk aan de winkel voor onze vakbonds mensen en SP-mandatarissen in het OCMW. We onthouden echter de uit spraak van de VLD-fractielei- der, die beweert dat de grote kuis bijna geklaart is binnen het OCMW. Hedwin De Clercq SW Geraardsbergen Op zondag 14 november 1999 nodigt de SVV-afdeling Ge- raardsbergen-Centrum zijn le den uit voor de algemene le denvergadering in de feestzaal 'Bond Moyson', Vredestraat 41 (ingang langs de Bokerstraat) te Geraardsbergen, aanvang om 15 uur. Naast het traditionele koffie met gebak staat er op nieuw een voordracht op het programma met deze maal als thema 'Thuiscompostering' Een vertegenwoordiger van de VELT komt tekst en uitleg ge ven over hoe we onze afvalberg kunnen verminderen. We ho pen u nu ook even talrijk te mo gen begroeten. Breng gerust een vriendin mee om eens ken nis te maken met SVV. Datum om niet te vergeten Noteer nu alvast reeds in uw agenda de datum van zondag 19 december 1999 voor het jaarlijks Kerstfeest. De menu is ter inzage aan de loketten van Bond Moyson en bij de be stuursleden van SVV-VFG. De deelname bedraagt 500 fr. voor leden, niet-leden betalen 950 fr. Aanvang om 12 uur. CSC-Wauters Ronse Op zondag 21 november 1999 organiseert de CSC-Wijkclub Wauters zijn traditionele herfst- wandeling gevolgd door een geutelingendegustatie. De wandeling start om 14.30 u. aan Chalêt Union, Engelsen- laan 99 te Ronse over een af stand van 8,5 km langs vlakke en goedbegaanbare wegen. Niet wandelaars zijn ook wel kom vanaf 15.30 uur. De deel name aan de wandeling is gra tis. Voor de degustatie van twee geutelingen en een koffie be taalt men de prijs van 125 frank. We verwachten u allen zeer tal rijk op post! Wie in de hulpverlening werkt, wordt er onmiddellijk mee gecon fronteerd: het probleem van drug gebruik. We kunnen er niet meer omheen, drugs vormen een onderdeel van onze maatschappij en heel wat mensen, uit alle lagen van de be volking, krijgen er mee te maken. De hulpverleners moeten instaan voor de opvang van de gebruikers, maar ook van hun familieleden en hun omgeving. Voor velen onder ons is deze pro blematiek betrekkelijk nieuw, we weten niet altijd hoe te reageren op een drugsprobleem. De werkgroep gezondheidszorg, vanuit de Stedelijke Adviesraad voor Welzijn Ronse, wil meehel pen een antwoord te geven op de vele vragen die hulpverleners, die Op zaterdag 30 oktober 1999 had op het Stadhuis te Ge raardsbergen de tweede half jaarlijkse kampioenhulde plaats. De huldiging verliep enigszins anders dan gewoonlijk. Om de prestaties van de kampioenen nog beter tot hun recht te laten komen, werden eerst de regio nale-, daarna de provinciale-, Vlaamse- en Nationale kam pioenen in de hulde betrokken. Bij de kaatssport was het voor al 'Op en Over' Grimminge die flink voor de dag kwam. Regio naal kampioen bij de prépupil len en de pupillen en Provinci aal kampioen bij de kadetten. 'Bal Op' Zandbergen deed het nog beter en werd Belgisch kampioen van de Lagere 1. Traditiegetrouw zorgt ook A.C. Geraardsbergen voor een groot aantal kampioenen. Bij de Pro vinciale kampioenen noteren we Carine De Smet (5000 en 10.000 m. veteranen), Maurice Schouppe (800 en 1500 m. ve teranen), Mare De Moen (100 en 400 m. veteranen), Stijn De Vulder (3000 m. scholieren) en de Damesploeg der veteranen over de 4 x 800 m. bestaande uit De Smet Carine, Sonja Meulenijzer, Kathleen Reyga- erts, Jeannine Schouppe. Bij de Dames-veteranen werd Jeannine Schouppe Prov. en Nationaal kampioen over de 800 en 1500 m. Het parade paardje van ACG is op dit ogenblik Joris De Vulder. Hij behaalde achtereenvolgens de provinciale, de Vlaamse en Na tionale titel over de 1500 m-ka- detten. Dat de tafeltennissport op dit ogenblik floreert in de Ouden- bergstad merkt men steeds bij met drugs geconfronteerd worden, krijgen. In samenwerking met het Stadsbe stuur van Ronse, hebben we Domi nique ROOS gevraagd een namid dag te verzorgen rond drugspre ventie en het omgaan met drugge bruikers. Dominique Roos is drugpreventie ambtenaar voor het arrondissement Oudenaarde en is zodoende goed geplaatst om deze voormiddag te verzorgen. Wij richten ons specifiek op alle hulpverleners, werkzaam in de re gio Ronse, die met het drugpro bleem geconfronteerd worden. Tijdens de vormingsnamiddag zouden we het hebben over vol gende items: - hoe herken ik een druggebruiker? - hoe ga ik om met een druggebrui- de kampioenenviering en ook nu waren ze aanwezig op de af spraak. Provinciaal kampioen werd David Douchy en Kristof Herpelinckx bij het Dubbel He ren E, ook de jeugdploeg wist de titel binnen te halen met de volgende spelers: Benny De Nayer, David Douchy en Kris tof Herpelinckx. David Douchy deed daar nog de Provinciale en Vlaamse titel bij de heren E bij. Voor het wielrennen konden dit jaar twee provinciale kampioe nen gelauwerd worden: Wim De Glas bij de Elite zonder contract en bij de beloften Fre- derik Penne. De motor- en paardensport kwamen bij de kampioenhulde nog maar zelden voor tijdens de kampioenenhulde. Nu no teerden we de provinciale titel van Jimmy Vandenhautte in de rodeo-cross-categorie toeris- mewagens, en in het paardrij den behaalde Peter Herregodts een prachtige palmares met als uitschieter de Europese titel met de dravers cat. A over 2000 m. De kampioene van deze hulidiging was ongetwijfeld de duurloopster Anny Van Butse- le. Ze werd Belgisch kampioe ne over de 100 km. te Torhout, behaalde de 4e plaats in het Eu ropees kampioenschap over 24 uren en liep daarbij 197,9 km. en werd 29e in het wereldkam pioenschap over de 100 km. Proficiat. De Geraardsbergse kampioe nenhulde was een organisatie van de Stedelijke Sportraad o.l.v. voorzitter Jonny Lampens en werd besloten met een klei ne receptie aangeboden door het Stadsbestuur. ker? - wat kan ik er aan doen en naar waar verwijs ik door? Het programma voor donderdag 25 november 1999 ziet er als volgt uit: 13.30 uur: onthaal 14.00 uur: informatieronde door Dominique Roos 16.00 uur: mogelijkheid tot vraag stelling 17.00 uur: einde. De deelname is gratis. Inschrijven kan tot 19 november 1999 op volgend adres: Sociale Dienst t.a.v. Fran§oise Blommaert, Grote Markt 12, 9600 Ronse. Tel. 055/21.28.24 De vormingsnamiddag heeft plaats in de Jeugdherberg 'De Fiertel', Ruddersveld 7 te Ronse. OCMW Brakel neemt een loopje met de menswaardigheid

Voor Allen | 1999 | | pagina 19