SP FEDERAAL AKTIEF Regionale persweerklank gratis openbaar vervoer 65-plussers SP/CSC-Federatie Aalst-Oudenaarde-Ronse STARTBIJEENKOMST FEDERALE STUURGROEP "POLITIEKE ACTIE" si (afbakening actiethema's uit streekcharter voor gemeente en provincieraadsverkiezingen) InleidingDirk VAN DER MAELEN (Volksvertegenwoordiger) 2 12 november 1999 - "Voor Allen" De persactie door de SP-Fede- ratie Aalst-Oudenaarde-Ronse opgezet naar aanleiding van het lanceren van de maatrege len rond het gratis openbaar vervoer van "De Lijn" (bus en tram) voor 65-plussers heeft in onze regio nogal wat pers belangstelling losgeweekt. Een selectie uit de verschenen bijdragen in kranten en week bladen vindt men trouwens op de voorpagina. Terechte interesse en bijval dus voor dit echt socialistisch initiatief. Zoals men wel weet is de SP al een hele tijd bezig met het uitwerken van maatregelen rond openbaar vervoer. Als burgemeester van Hasselt voerde Steve Stevaert het gra tis openbaar vervoer in als on derdeel van een veel ruimer mobiliteitsbeleid. Als minister in de vorige Vlaamse regering zorgde hij ervoor dat alle Vlaamse gemeenten overeen komsten met "De Lijn" kon den afsluiten om voor bepaal de bevolkingscategorieën in de gemeente tariefvoordelen of gratis openbaar vervoer te bekomen. Thans staan we opnieuw een belangrijke stap verder. Onder impuls van opnieuw minister Steve Stevaert wordt het gratis openbaar vervoer op bus en tram voor alle 65-plussers in Vlaanderen gradueel vanaf 1 januari 2000 ingevoerd. De principes voor de rangschik king der gemeenten qua ti ming van invoering en de exacte modaliteiten voor de begunstigde senioren werden reeds in ons magazine van veertien dagen terug uiteenge zet. In onze kiesomschrijving bijten Geraardsbergen en Bra- kel de spits afvoor hun 65- plussers vigeert het systeem vanaf 1 april. Dan volgen maandelijks tot 1 oktober de andere steden en gemeenten. Het gratis openbaar vervoer is duidelijk een socialistisch ini tiatief. De beslissende rol van de SP VOOR ALLEN om het systeem te veralgeme nen kan dus niet genoeg be klemtoond worden. Het is daarom ook logisch dat de lo kale verkozenen van de SP een voortrekkersrol blijven spelen in de strijd voor goed koop en degelijk openbaar vervoer. De federale persactie gaf in middels met succes ruchtbaar heid aan deze erg sociale prin cipes. De belangrijke rol van de SP in het totale mobiliteits dossier werd extra onder streept. De "SP houdt immers woord". Gratis openbaar ver voer voor 65-plussers en voor kinderen tot 12 jaar heeft de Partij in haar kiescontract be loofd. De helft van deze belof te wordt nu uitgevoerd. De an dere helft (kinderen gratis) zal ook nog in de loop van deze legislatuur gerealiseerd wor den. Hoe dan ook is het initiatief een belangrijke troef voor de SP in het vooruitzicht van de gemeente- en provincieraads verkiezingen. En nu maar op lokaal vlak verder propageren. C.V. Ministèr Steve Stevaertde grote inspirator van het SP- initiatief. De federale persactie om het gratis openbaar vervoer voor 65-plussers te lanceren, kende nogal wat respons. Zaterdag 21 november 1999 om 14 uur Volkshuis, Markt 8 te Zottegem Afdelingsafgevaardigden en individuele belangstellenden ep pest I Maatschappelijk zetel De Malanderplein 7 - 9600 Ronse (tel. 055/21.48.50) Administratie-Publiciteit De Malanderplein 7 - 9600 Ronse (tel. 055/21.48.50) (fax 055/21.03.04) i Redactie De Malanderplein 7 - 9600 Ronse Verantwoordelijke Uitgever Herman DE L00R (Federaal Voorzitter) Hoofdredactie Chris VANC0PPEN0LLE (Federaal Secretaris) Redactiesecretaris ionny Lampens Teksten Alle teksten dienen ten laatste op maandagmiddag de week van verschijning, op het secretariaat ingediend. De Hoofdredactie houdt zich ten allentijde het recht voor bijdra gen in te korten of aan te passen, zonder aan de essentie van de tekst te raken. Genaamtekende bijdragen vallen volledig on der de verantwoordelijkheid van de steller.

Voor Allen | 1999 | | pagina 2