SENIOREN Gepensioneerden weigeren rol van 'Vergeten Groep' Met V.F.G.S. - Skivakantie een niet te missen avontuur! Gepensioneerden, Bruggepensioneerden en werknemers zijn betrokken "Voor Allen" - 12 november 1999 5 Binnen het kader van de inle veringen die het geheel van 'de arbeidersklasse' troffen werden de pensioenen, tot driemaal toe, niet aangepast aan de stijging van het index cijfer. Dit betekent dat, nog maandelijks, de gepensioneer den 6,08% inleveren van hun pensioen. Aangezien, spijts het aandrin gen van de vakbond, de pen sioenen niet gebonden zijn aan de globale stijging van de welvaart (daarover in een vol gende bijdrage) kennen we een langzame maar bestendige ontwaarding van de pensioe nen. Er moeten dus acties ko men om de pensioenen te her waarderen. Die strijd moet in de eerste plaats uitgaan van de gepen sioneerden zelf (ook daarover meer in volgende bijdrage). Maar ook de bruggepensio neerden en de werknemers zijn betrokken partij. De bruggepensioneerden De bruggepensioneerden ont vangen een inkomen dat sa mengesteld is uit een werk loosheidsuitkering en een op leg van de laatste patroon. Maar de jaren gaan snel. De bruggepensioneerde moet be seffen dat hij, vlugger dan ver wacht, zal moeten rondkomen met zijn pensioen. De brugge pensioneerden hebben aldus geen onmiddellijk belang met de grootte van de pensioenen. De werknemers Bij vele werknemers leeft reeds het besef dat, eens ge pensioneerd (al is het nog een verre toekomst) ze het met een veel lager inkomen zullen moeten stellen. Zo zien we dat werknemers, via de vakbond, op bedrijven een groepspen- sioen willen tot stand brengen. Hier dienen twee bemerkin gen gemaakt: 1. in dit land zijn de meeste arbeiders en bedienden te werkgesteld in kleine be drijven (de KMO's). In die bedrijven weigeren de pa troons een groepsverzeke ring voor hun personeel af te sluiten; 2. in sommige grotere bedrij ven, waar de patroon wel bereid is mee te betalen in een groepsverzekering, zal de patroon de door hem be taalde premies in de totale loonkost inrekenen. Op die wijze wordt een verhoging van de lonen afgeremd. Pensioenverzekeringen zijn feitelijk lapmiddelen. Het is de overheid, de staat, die moet zorgen dat de gepen sioneerden over een behoor lijk, en welvaartsvast pensioen kunnen beschikken. Pensioenen onbetaalbaar? Nonsens! Politiek bedrijven is 'keuzes maken'. In een vol gende bijdrage zullen we aan tonen dat de financiële midde len er zijn. Het welvaartsvast maken van de pensioenen - een verhoging met 5% zou billijk zijn - gaat gepensioneerden, bruggepen sioneerden en werknemers aan. Maar zonder 'slag of stoot' zal er niets gebeuren. Om de daad bij het woord te voegen orga niseren de Zottegemse Brug- en Gepensioneerden Bond en de Culturele Centrale 'LINKS BERGOP' samen een actie voor de pensioenen. Af spraak, vrijdag, 3 december - Volkshuis, Markt te Zotte- gem - om 20 uur. CC De Brug CC Links Bergop Zottegem Vrijdag 3 december 1999 om 20 uur Volkshuis, Markt 8 Zottegem STARTACTIE: VOOR DE HERWAARDERING VAN DE PENSIOENEN - een verhoging van alle werknemerspensioenen het welvaartsvast maken van de pensioenen Programma: - Groet van het ABW door Chris VAN DE WIJGAERT - Inleiding en toelichting door: - Herman DE L00R - Herman VAN HERZEELE - Juridische uitleg over: - solidariteitsbijdrage - uitsluiting van de gepensioneerde van de belas tingsverlaging op de laagste inkomens door Dirk VAN HERZEELE - De stem van een gepensioneerde: - Augusta VAN SCHOOR Van 12 tot 20 februari jl. (Krokus) was de Vlaamse Fe deratie voor Gehandicapten sport naar jaarlijkse gewoonte te gast in het Oostenrijkse Oeztal. 28 jong-gehandicapten (men taal en fysiek) en 5 begelei ders beleefden er eens te meer hun droom-skivakantie. In Sautens voelt de VFGS zich inmiddels perfect thuis, mede door de goede opvang en van onze gastvrouw én de gast- vriendelijkheid van het liftper- soneel. Qua dagprogramma vormde het skiën uiteraard het hoofd menu. Ingedeeld in een 5-tal niveaugroepjes werd het uit gebreid skigebied van Hoch- Oetz dagelijks geconfronteerd met de (ski)kunsten van onze skifanaten. De lesgevers (waaronder Firmin Verbrugge, Lina Van Holsbeek en Sandra De Block allen uit Oost- Vlaanderen) mogen zich te recht trots wanen met de re sultaten na afloop van de week. Klaargestoomd voor de plaatselijke salonwedstrijd lieten de meesten onder hen dan ook zeer puike tijden no teren. Van een uitdaging en ervaring gesproken! Iedereen werd dan ook terecht bedacht met een welverdiende medail le. Ook aan alternatieve nevenac tiviteiten ontbrak het uiteraard niet. Niettegenstaande skiën hun geliefkoosde bezigheid is, wordt de ingelaste vrije dag toch altijd op veel enthousias me onthaald. Een rondrit met paardenkoers rond de Piburg- see, een gezonde duik in het zwembad van Solden en s'- middags lekker uitgebreid taf elen is toch ook niet te ver smaden. En gelijk hebben ze! Voor de gevorderde groep biedt deze vrije dag dan weer de mogelijkheid om hun gren zen te verleggen en eens een ander groter skigebied aan te doen. Het skiparadijs van Hochgurgl, stond dit jaar op nieuw op het verlanglijstje van onze skitop. Een terechte keuze die eens te meer diepe indrukken heeft nagelaten. Voor herhaling vatbaar dus! Ook aan avondanimatie was er geen gebrek. De uitschieters waren onze niet onopgemerk te deelname aan het plaatselijk Karnavalfeest, het blitz-be- zoek aan de klokkenluiders van dienst en de geanimeerde afscheidsavond met getalen teerde zang- en dansvedetten. Voorbij vermoeidheid en stramme spieren. It's showti me and... they liked it! Het werd eens te meer een ge slaagde editie. Er kan terecht gesproken worden van een sportieve groep die er meer maals 'de ambiance' wist in te houden. Proficiat aan alle deelnemers en begeleiders die er opnieuw in slaagden van deze week een onvergetelijke gebeurtenis te maken. Wil je meer informatie over dit initiatief specifiek of het aanbod van de Vlaamse Fede ratie voor gehandicaptensport in het algemeen (sportkam pen, sportdagen, clubactivitei ten in uw buurt...) neem dan spoedig contact op. Contactadres: V.F.G.S. St. Jansstraat 32-38 1000 Brussel 02/515.02.54 (Van Holsbeek Lina) 09/234.01.15 (De Block Sandra)

Voor Allen | 1999 | | pagina 5