REGIONAAL Wat brengt oktober 2000 te Zottegem Marktrock Zottegem 2000 - Enquête SW-Zottegem "Voor Allen" - 12 november 1999 9 Zonder veel drukte, maar met een onvoorwaardelijke inzet is de Zottegemse SP inmiddels begonnen aan het opstellen van een coherent verkiezings programma voor de gemeen teraadsverkiezingen van 2000. Hoever onze politieke tegen standers hiermee staan, is ons vooralsnog onbekend. Wel zijn hier en daar al tekens aan wezig, welke richting het kan uitgaan. Daarom deze tour d'horizon door het Zottegem se pre-electorale landschap. Stilte bij de CVP In ons nummer van 18 sep tember 1998 kaartten wij het gerommel bij de CVP aan. Vooral onderlinge menings verschillen tussen de schepe nen Hector Petit aan de ene kant en Willy De Clercq en Paul Lievens aan de andere kant, waren daar hoegenaamd niet vreemd aan. Willy De Clercq en Paul Lievens lieten geen moment onbenut om hun ongenoegen te uiten over het gedrag en de houding van hun collega Petit. Zovér kwam het zelfs, dat het onafscheidbare duo daarvoor toenmalige CVP-voorzitter Van Peel be naderde met een deadline. Van Peel verroerde ogenschijnlijk echter geen vin, zodat de drei gementen als een roep in de woestijn afgingen. Ingewijden bij de CVP verklapten ons dat De Clercq en Lievens in het verleden al meer dan eens met dat soort dreigementen uitge pakt hadden en dat het toen ook allemaal overgegaan was. Ze voegden eraan toe dat het ook deze keer wel zou over waaien en dat als het moment van de waarheid er zou ko men, zij braafjes op de ver trouwde lijsten zouden funge ren. Onze informanten hebben gelijk gehad: veel geblaat maar weinig wol is typisch voor de CVP, de nieuwe lijst met stoute jongens komt er nu wel zeker niet. Daarvoor is het al te laat geworden. Willy De Clercq en Paul Lievens heb ben dus blijkbaar ingebonden. In CVP-rangen wordt nu ge fluisterd dat raadslid Hein Diependaele (de advocaat van dominee Andres Pandy) als nieuwe sterke figuur kan wor den klaargestoomd. Veel heb ben wij daar echter nog niet van gemerkt. Veeleer circule ren namen als die van Jean- Paul Schiettecatte, de huidige schepen van Financiën, en de al genoemde Hector Petit. Aan een pronostiek wagen wij ons liever niet, wij laten het aan het CVP-bestuur over om de interne brandjes te blussen. Wat bij de VLD? Het ophefmakende feit is hier alvast het waarschijnlijke ver dwijnen van burgemeester De Maesschalck van het politieke toneel. Hij is ongetwijfeld het onsamenhangend beleid en de egotripperij binnen het huidi ge college van burgemeester en schepenen kotsbeu. Een derde burgemeesterschap zit er voor hem dus wellicht niet meer in, zodat hij de eer aan zich laat. Wie de nieuwe lijst trekker wordt, is nog onbe kend, maar inmiddels wordt de naam genoemd van sche pen Werner Vanderzwalmen. Die is wel al 65, maar kan bo gen op heel wat ervaring, meer bepaald als schepen van Financiën, Openbare Werken en Burgerlijke Stand. Of de echte Zottegemse blauwe libe ralen fier zullen zijn met Van- derzwalmen als boegbeeld, valt wel te betwijfelen! Ver moedelijk zullen zij nog wel pogingen ondernemen om een nieuwe en jongere figuur naar voor te schuiven. Wat bij de VU? In 1994 haalde deze partij nog amper 751 stemmen en ver loor hierdoor haar zetels. Oud-VU-schepen Ghislain Diependaele acht daarom het moment gekomen om er wat aan te doen. Binnenkort pakt hij dan ook uit met een gloednieuwe par tij: ZAP of Zottegem Anders Programmeren. Op 10 no vember, na de persconferentie, weten we er meer over. De drieletternaam herinnert wat aan de vroegere VOP, maar dat was wel een kartel waar, vermoeden wij, meer poten tieel in schuilde. Toch werd de VOP een flop. In 1994 had ze zich al opgeheven. Hoe dan ook, in 2000 kunnen de kie zers te Zottegem 'zappen', maar - als men het ons vraagt - politiek is niet om te zappen, politiek vraagt ernst. Wat met AGALEV? Agalev haalde in 1994 slechts 678 stemmen, wat ook al niet goed was voor een zetel. Wat het nu wordt, weten we niet, maar alvast kunnen wij op merken dat Agalev tot nu toe te Zottegem sinds de verkie zingen van 1994, geen enkele lokale werking meer heeft ontplooid. Speculaties Hoewel wij nog 11 maanden van de volgende stembusslag verwijderd zijn (voor alle dui delijkheid: gemeenteraads- en provincieraadsverkiezingen wordt nu al heel wat gespecu leerd op het plaatselijk vlak. Certitudes bestaan evenwel nog niet. Daarom nemen wij genoegen met het in herinne ring brengen van de resultaten van de vorige gemeenteraads verkiezingen, meer bepaald die van 1994. Toen behaalden, zoals gezegd, VU en Agalev respectievelijk 751 (4,-10%) en 678 stemmen (3,71%). De VLD kwam aan 4.238 (23,19%) stemmen, wat haar 6 zetels opleverde. De CVP behaalde 5.372 stemmen (29,39%), wat goed was voor 9 zetels. De SP behaalde niet minder dan 7.234 stemmen, wat ons 12 zetels en een stempercenta- ge van 39,58% opleverde. Het komt er voor ons op aan deze score te behouden en zelfs te verbeteren. Alsdan wordt de SP te Zottegem 'in- contournable' De SVV-afdeling Zotte gem nodigt zijn leden uit voor een avondje "Bloem schikken" met als thema het maken van een tafel- bloemstukje en dit op vrij dag 26 november 1999 om 19 uur in het Volkshuis, Markt 8 te Zottegem. Voor deze creatieve bij eenkomst zijn de volgende materialen nodig 3 vierkante potjes; - 1 blok oasis, mes, snoei- schaar, floristendraad, kniptang, spuitbus zilver, engelenhaar en mos; groene mimosa, hyperci- um, eucalyptus en klimop; - bloemen, roosjes, lisant- hus, omolagalium, tuin- hortensia, appeltjes en en kele safaritakken (meestal bolletjes, verkrijgbaar in kleine pakjes); - een 15-tal wilgentakjes van ongeveer 1 mlang. Het materiaal kan (indien u het niet zelf kan voor zien) ook besteld worden bij inschrijving. Tussenkomst voor het ma teriaal bedraagt dan 500 a 700 frank per persoon. Inschrijven kan vóór 17 november 1999 bij de be stuursleden. Met het opzetten van deze en quête wensen de Jongsocialis ten bij de jongeren te polsen naar hun muziekvoorkeur en voorkeur qua groep voor Marktrock Zottegem voor de editie op zaterdag 8 juli 2000. Aan de enquête kan als volgt worden deelgenomen: ofwel loopt u langs in Zotte gemse krantenwinkels, jonge- rencafés, het VVV-kantoor, het Volkshuis, de stadsbiblio theek,... en haalt u daar de 'en quêteformulieren' op, welke u ingevuld dient terug te bezor gen in het Volkshuis op de Markt en/of de stedelijke bi bliotheek ofwel kan opsturen naar Kurt De Loor, Provincie- baan 220 te 9620 Zottegem. Wanneer u echter vertrouwd bent met de moderne technie ken en geregeld de informatie snelweg (internet) bewandelt, dan kan u op de website van Marktrock Zottegem ook het enquêteformulier invullen. (URL Website Marktrock Zottegem: www.bertinfo.be/marktrocki In de mate van het mogelijke wordt met het advies van de jongeren rekening gehouden (afhankelijk van de beschik baarheid van de groepen, hun financiële eisen, enz.), dit neemt echter niet weg dat de Jongsocialisten er zullen naar streven om zoveel mogelijk aan de wensen en suggesties tegemoet te komen. Deze enquête dient ingevuld en binnengebracht te worden vóór 1 december 1999. Deelnemers aan de enquête maken kans op het winnen van twee gratis toegangskaar ten of Marktrock-paketten.

Voor Allen | 1999 | | pagina 9