Sprokkels uit de Aalsterse gemeenteraad over volksverlakkerij ea iadustrieterreiaea Geraardsbergea kiest zija "Sportlaureatea" J OCMW voert tweede begrotingswijziging in te Denderleeuw "Voor Allen" - 10 december 1999 13 Op 30 november kwam de Aalsterse gemeenteraad sa men, traditioneel op de laatste dinsdag van de maand. Even traditioneel was de agenda overladen met agendapunten. Opvallend was vooral het gro te aantal interpellaties. Hoe dichter de gemeenteraadsver kiezingen naderen, hoe meer interpellaties er komen vanuit de oppositie. Die halve lijn verslaggeving die zij daardoor in de krant krijgen, lijkt soms wel een moord waard te zijn. Protest voa actiegroepen Bij aanvang van de raadszit ting was het al goed prijs. Een aantal actievoerders tegen het industrieterrein op de Siese- gemkouter wachtten de raads leden op met een gepaste ont vangst. Op korte tijd heeft Aalst rond belangrijke dossiers een aantal van dergelijke actiegroepen zien ontstaan. Zo heb je ook een actiegroep tegen de in planting van een crematorium op de Hoezekouter. Dat deze actiegroepen opkomen voor open ruimte is een goede zaak. Wat mij echter stoort is dat hun 'groene roeping' niet erg geloofwaardig is. Zij zijn niet tegen een crematorium of een industrieterrein, zeker niet. Zij zijn er enkel tegen dat een dergelijke inplanting in hun achtertuin gebeurt. Of het algemeen belang gediend is met een crematorium of een industrieterrein zal hun daar bij worst wezen. Het algemeea kader Op deze gemeenteraad werd door een lid van de CVP-op- positie een interpellatie ge steld rond het industrieterrein aan de Siesegemlaan. Volgens het geachte lid van de opposi tie was dit industrieterrein niet nodig. Punt andere lijn. De rest van de oppositie sloot zich hierbij aan. Het Vlaams Blok ook. Hun argumenten beperkten er zich toe op te merken dat een dergelijk in dustrieterrein niet enkel werk zou bezorgen aan de Aalste- naars. Ook mensen uit Haal- tert, Ninove of Zottegem zou op Aalsterse bodem werk vin den. O, schande Kortom, een zoveelste variant op 'Eigen volk eerst'. Het aatwoord vaa de schepen Schepen van ruimtelijke orde ning Dirk De Meerleer wees in zijn antwoord op de bepa lingen van het Ruimtelijk Structuurplan Vlaanderen. Volgens dit plan moeten er in heel Vlaanderen in de periode tot 2007 7.000 ha bedrijven terreinen bijkomen. In de Aal sterse regio moeten daarvan 146 ha en 77 ha in reserve worden voorzien. De schepen wees er ook op dat de oppositie geen alterna tief bood. De oppositie bekent immers liever geen kleur. Een alternatieve locatie aanwijzen, zou ongetwijfeld een nieuw actiecomité doen ontstaan. Dit actiecomité zou dan hun pijlen ook eens op de oppositie kun nen richten. De geloofwaardigheid vaa de oppositie Wat mij echter het meeste stoorde was de ongeloofwaar dige houding van de oppositie. Diezelfde oppositie die de SP- VLD-meerderheid verwijt niet voor tewerkstelling in eigen regio te zorgen. Diezelfde op positie die weet dat er bij be drijven (belangrijke en grote bedrijven) een grote vraag be staat naar industrieterreinen in het Aalsterse. Diezelfde oppo sitie die weet dat het voorge stelde terrein vlot bereikbaar is vanop de snelweg, hetgeen bijkomend verkeer voor de Aalsterse ring of de binnen stad vermijdt. Diezelfde oppo sitie die weet dat deze buurt van Aalst reeds lang geen on gerept gebied meer is. Die zelfde oppositie die moord en brand schreeuwt om de actie comités te plezieren, zij durft geen alternatief te bieden. Diezelfde oppositie durft niet te handelen als volwassen en verantwoorde gemeenteraads leden. Maar vooral, hoe ge loofwaardig is deze opposi tie De CVP stelde bij haar interpellatie een motie voor om de Siesegemkouter niet te veranderen in een industrieter rein. Wat bleek echter bij de stemming over haar eigen mo tie De helft van hun eigen fractie was reeds naar huis Hierdoor konden zij uiteraard hun motie niet goedgekeurd krijgen. Dat het actiecomité geen afstand neemt van deze huichelarij is betreurenswaar dig. Ik heb nooit beweerd dat de meerderheid uit kerstekindjes bestaat. Maar wat kan de Aal- stenaar verwachten van een oppositie die zo ongeloof waardig, bekrompen en plat vloers is Antwoord niets. Dylan Casaer Familiefeest SW-Zottegem De SVV-afdeling Zottegem nodigt iedereen uit tot het bij wonen van het Familiefeest met eetmaal op zaterdag 18 december 1999 om 18 uur in het Volkshuis, Markt 8 te Zot tegem. Om 20.30 uur staat de mono loog 'Wieske van Tereken' ge speeld door Marcella Piessens op het programma. Deze op voering gaat in samenwerking met de Dienst voor Volksont wikkeling van de Vlaamse Gemeenschap. Inschrijven kan tot 12 decem ber 1999 bij M. Corniel, tel. 09/360.39.52 Tijdens het "Sportgala" wor den, sinds lange tijd, vanavond op nieuw de "Geraardsbergse Sport- laureaten" verkozen. Naast de twee halfjaarlijkse huldi ging van de Geraardsbergse Sport- kampioenen wil de Geraardsberg se Stedelijke Sportraad opnieuw aanknopen met een oude traditie. Bijna iedere gemeente in onze re gio heeft zijn eigen "Sportlaure- aten" en de nieuwe voorzitter van de Sportraad, Jonny Lampens, was van mening dat Geraardsbergen niet verder kon achterblijven. Heel wat Geraardsbergse sportlui leveren soms een bijzondere sport prestatie zonder daarom de kam pioenstitel te behalen. Ook deze sportlui moeten de kans krijgen eens in de bloemetjes te worden gezet. Tijdens het "Sportgala" zullen er 6 sportlaureaten worden verkozen door een "Jury", samengesteld uit leden van het Dagelijks Bestuur van de Stedelijke Sportraad, de Sportadministratie en vertegen woordigers van de Geraardsbergse Sportpers. De categorieën die aan bod komen zijn de volgende - de Sportverdienstelijke - recreatiesport - individueel Het is nog maar enkele weken geleden dat de eerste begrotings wijziging door het OCMW werd doorgevoerd en nu reeds stond de tweede op het agenda van de raad. Wat gebeurt er? Wat loopt er fout Even alles op een rijtje. De eerste begrotingswijziging kreeg als reden mee het toewijzen van uit de Vlaamse regering van te veel asielzoekers. Goed, dit aan tal is gestegen maar waar zat het addertje, waar zaten de echte fei ten Er moest aan de gemeente geld bijgevraagd worden voor de realisatie van projecten (de nieuwbouw van het OCMW- kantoor, de aankoop van apparte mentsgebouwen van een sociale bouwmaatschappij van een ter rein dat men nu aan het effenen is, de verhuis van het OCMW ten tijdelijke titel naar de oude terrei nen van FC,De gemeente paste bij. Wat gebeurt er nu Van de aangekondigde projecten wordt maar een deel uitgevoerd, een deel verschoven naar vol gend jaar, er wordt een verkoop van gronden georganiseerd en men presenteert de tweede be grotingswijziging. Men hoeft nu geen geld te vragen aan de ge meente (komt sympathiek over) en alle balansen zowel de gewo- - recreatiesport - club/organisator - competitiesport - jeugd (indivi dueel ploeg) - competitiesport - jeugd (indivi dueel ploeg) - competitiesport - ploeg - competitiesport - individueel De sportlaureaten zullen een speci aal ontworpen trofee ontvangen met als "symboliek", er zijn 4 stei gers om de top te bereikendoor zettingskracht (niet opgeven), op offeringen (vermaak vermijden), zegedrift (willen winnen), trainen (perfectie nastreven). De trofee werd ontworpen in de stadskleuren rood en geel met als grondkleur van het Stadswagen 'zilver". Het "Geraardsbergse Sportgala" wordt opgeluisterd met een optre den van de Geraardsbergse kunst groep "Showproject" en de presen tatie is in handen van Jean Monnet. Ook voor deJachspieren is er ge zorgd met de vertoning van een film vol "sportblubbers". Dus sportliefhebbers, vanavond af spraak om 20 uur in het Aijaan- theater, Zonnebloemstraat 7 te Ge raardsbergen voor het eerste "Sportgala". ne als de buitengewone worden in evenwicht gezet. Alleen, alleen is men vergeten dat men op het einde van zijn beurs zit, alle schulden verscho ven heeft naar volgend jaar, men met een personeelsuitbreiding zit en dat er volgend jaar eens te meer een verhoging zal komen van de gelden die de gemeente zal moeten bijdragen aan het OCMW. Hoeveel Ik vermoed dat we de kaap van de 50 miljoen aan het halen zijn daar waar dit vier jaar terug allemaal kon met 35 miljoen. Burgers, mede-inwo ners van Denderleeuw, ik vrees het ergste voor de financiële sta biliteit van onze gemeente. Als deze meerderheid het niet aan durft voor de gemeenteraadsver kiezingen dan zal het gebeuren ernaar, maar wij met z'n allen gaan meer gemeentebelastingen en opcentiemen gaan betalen om deze PUT te vullen, en er liggen letterlijk en figuurlijk wat putten. Ik denk dat in de aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van 2000 het goed zou zijn dat elk partijlid over deze zaak eens een babbel zou doen met zijn buur of vriend die misschien niet zo goed geïnformeerd is, maar dit kan echt zo niet verder. Firmin Verbruggen SP-Lede in diepe rouw Op zaterdag 11 december 1999 om 10 uur neemt de SP- afdeling afscheid van Kd. Albert VERBEIREN. Albert was binnen de partij jarenlang actief als bestuurs lid en partijbode. Tevens was hij meerdere malen kandidaat bij de gemeen teraadsverkiezingen. Kortom een stille kracht, waarop men altijd en ten allen tijde kon rekenen om ruimschoots zijn deel van het werk op zich te nemen. We verzamelen om 9.30 uur aan het standbeeld op de Markt om daaropvolgend in groep de begroeting en de plechtigheid bij te wonen. Langs deze weg bieden we aan zijn echtgenote Judith, zijn kinderen Nadine en Geert, zijn ouders Prosper en Sylvie en de ganse familie ons diepste medeleven. In een volgende editie komen we nog terug op dit afscheid van een trouwe vriend. Edwin Brantegem

Voor Allen | 1999 | | pagina 11