14 10 december 1999 - "Voor Allen" De SP-Ronse zet zijn campagne voor de ge meenteraadsverkiezingen van oktober 2000 in. Een Algemene Ledenver gadering gaf op 26 no vember laatstleden goed keuring aan de lijst en aan het verkiezingspro gramma. Lijsttrekker wordt uittre dend Burgemeester Walter Kerckhove. Hij wordt ge volgd door Suzy Arijs, Marin Den Haerinck en Carine Moulart. De kop wordt vervolledigd met Gunther Deriemaker en Pol Kerckhove, die beiden de verjonging van de lijst beli chamen. In totaal treden 8 kandidaten aan die jonger zijn dan 35 jaar. De lijst telt 10 vrouwen op 27. Ge middelde leeftijd kandida ten 40 jaar. De uittredende schepenen Gaston De Cuyper en Ro bert Dussart bereikten de leeftijdsgrens en stellen zich niet opnieuw kandi daat. Voor Burgemeester Kerckhove, die eveneens de leeftijdsgrens bereikt, zal de SP-afdeling een af wijking aanvragen bij de nationale partijleiding. Het programma Tijdens een persontmoe ting stelde voorzitter Chris Van De Wijgaert het ver kiezingsprogramma voor. Het kreeg de vorm van een "Stedelijk Actieplan". C. Van De Wijgaert "De kiezers zijn kritischer dan ooit. Zij willen weten hoe de partijen de samenle vingsproblemen denken aan te pakken. Maanden lang hebben wij ons pro gramma voorbereid. Onze voorstellen werden voorge legd en besproken in alle wijkclubs. Uit de reacties blijkt dat het Actieplan aansluit bij de problemen en verwachtingen van onze achterban. Wij hebben ge kozen voor duidelijke, con crete en realiseerbare pro grammapunten Meer jobs De topprioriteit in het Ste delijk Actieplan is de te werkstelling. Met een werkloosheid van meer dan 12% blijft Ronse immers koploper in de regio. De beperkte industriezone die gepland is aan de Floreal, zal niet groog ge noeg zijn om vol doende nieuwe be drijven te vestigen. Daarom wil de SP nog een bijkomen de industriezone met nadruk op de vestiging van mi lieuvriendelijke bedrijven die voor veel nieuwe jobs zorgen. Om de jeugdwerk loosheid terug te dringen wil de SP aan alle werkloze jongeren een tijde lijke job aanbie den. Stad en OCMW moeten daartoe maximaal gebruik maken van de mogelijkheden die voorzien zijn in het "startbanen plan" van Minister Onckelinckx. De Sp wil meer mensen aan het werk als Stads wacht. In elke sociale woonwijk moeten perma nent 2 wijkwachten pa trouilleren. Dit verhoogt de veiligheid en zorgt voor zinvolle jobs. In de toeristische sector wil de SP nieuwe jobs door het ontwikkelen van een attrac tiepark en het aanleggen van een vijver voor water sport. Sociale huisvesting De woonkwaliteit in de so ciale woonwijken blijkt een bron van constante ergernis te zijn. In het SP-program- ma wordt er ruim aandacht aan besteed. De voorkeur gaat uit naar renovatie van de bestaande woningen bo ven nieuwbouw. Enkele vernieuwende ideeën zijn de terugbetaling materiaal kosten bij dringende her stellingen door de bewoner zelf uitgevoerd en het op stellen door de bewoners van een nieuw wijkregle- ment om de burenhinder aan te pakken. De SP wil dat enkel wie ge durende een bepaalde pe riode effectief in Ronse woont in aanmerking komt voor een sociale woning. Daartoe moet drastisch op getreden worden tegen fic tieve domicilieringen. Er moeten geen nieuwe so ciale woonwijken bijko men. Wel stelt de SP dat de verouderde woonblokken zoals in de Scheldekouter onleefbaar geworden zijn. Enkel de radicale ingreep van afbraak en de vervan ging door individuele wo ningen kan dit probleem oplossen. Rampenfonds De wateroverlast te Ronse heeft tot ongenoegen ge leid. De reglementering van het rampenfonds en de dekking door privé-verze- keringen zijn ontoereikend. Daarom wil de SP een Ste delijk Rampenfonds dat de schade vergoedt in derge lijke gevallen. Stadsdiensten Volstrekt nieuw is wel het standpunt rond de politieke benoemingen van stadsper- soneel. Van De Wijngaert"Er is ongenoegen bij de bevol king over de aanwervings- politiek. Wij willen radi caal gedaan maken met het systeem van politieke be noemingen. Volgens ons kunnen in het vervolg al leen nog de best gerang schikte kandidaten in dienst treden. Ik geef toe ook de SP heeft meegedaan aan het spel van politieke benoemingen. Wij willen daarmee stoppen. Dit spel ondermijnt het vertrouwen van de bevolking in een eerlijke politiek." Gratis openbaar vervoer Volledig in de lijn van de nationale leiding, wil de SP ook in Ronse met eigen middelen gratis openbaar vervoer organise ren. Een stadsbus moet een klokvaste verbinding verze keren met als eind bestemming de markt, de uitgaans buurten en de zie kenhuizen. Jongeren De SP wil meer voorzieningen voor buitenschool se kinderopvang, een betere speel pleinwerking en een nieuw project om jongeren van de straat te halen. Van De Wijngaert"Verve ling leidt tot straatloperij van jongeren. Dat kan aan leiding geven tot vandalis me en jeugdcriminaliteit. Wij willen preventief op treden door jongeren een aantrekkelijk vrijetijdsaan- bod te doen." Aurora De SP verzet zich tegen de stemmingmakerij rond het openbaar ziekenhuis. De partij kiest in dit dossier de kant van het personeel en de patiënten en wil blijven vechten voor werkzeker heid gekoppeld aan een volwaardig aanbod van me dische verzorging in eigen stad. Migranten Van De Wijngaert"De Sp wil geen zondebokkenpoli- tiek, maar een sociaal be leid dat het ongenoegen bij de inwoners wegneemt. Dat kan door rechtstreeks in te werken op de voe dingsbodem van bepaalde samenlevingsproblemen. Vele van onze voorstellen hebben te maken met vei ligheid en migrantenpro- blematiek. Wij gaan ons echter niet profileren als de partij die 'voor' de migran ten is. Alle inwoners moe ten volgens ons gelijke rechten hebben, maar ook gelijke plichten. Het wordt tijd dat wij leren samenle ven. Dat moet van beide kanten komen. Integratie en verdraagzaamheid gaan hand in hand. De goedkope slogans van het Vlaams Blok wakkeren de haatge voelens aan, maar geven geen echte oplossingen. Wij kiezen voor solidari teit. Dat verkoopt mis schien moeilijker, maar het is de enige uitweg als wij de democratie in onze sa menleving willen behou den." Een flexibel plan De SP wil geen radicale breuk met het gevoerde be leid. Wel wil de partij dit beleid verfijnen, nog socia ler maken en rekening hou den met de terechte kritiek van de bevolking. Sommi ge voorstellen worden her nomen omdat zij in de hui dige coalitie niet uitge voerd werden. Het plan zal indien nodig aangevuld en bijgestuurd worden, rekening houdend met de politieke actualiteit. De SP maakt deel uit van de huidige bestuursmeer- derheid en wil nog voor de verkiezingsdatum beginnen aan de uitvoering ervan. C. Van De Wijngaert/ S. Decordier SP-lijst Gemeenteraads verkiezingen 2000 1. Walter Kerckhove 2. Suzy Arys 3. Marin Den Haerinck 4. Carine Moulart 5. Gunther Deriemaker 6. Pol Kerckhove 7. Lesly Van Wijnen 8. André Vanachter 9. Ingrid Masure 10. Rina Van Moorleg- hem 11. Anita Verleyen 12. Guy Detandt 13. Iris Batteau 14. Ellen Boulaert 15. Katty Vanhoucke 16. Christophe Stockman 17. Martine Merchiers 18. Marcellin De Jonghe 19. Freddy Bordon 20. Bea Brisson 21. Gwen Van Eeckhoven 22. Lucien Deliveyne 23. Leander De Cauter 24. Cedric Onijn 25. Marnik Reynaert 26. Eric Vandenborre 27. Eddy Verplancken

Voor Allen | 1999 | | pagina 12