Kerstfeest Met gelden van het sociaal impulsfonds geen nieuwe aanpak te Zottegem Kerstfeest VFSG-Zottegem Najaarsdebat te Zingem "Voor Allen" - 10 december 1999 15 Op de laatste gemeenteraad lag het beleidsplan van het sociaal impulsfonds voor de periode 2000-2002 ter bespreking en stemming. SP-raadslid Roger Ser- bruyns maakte een uitvoe rige analyse van dit be leidsplan en wees er in de eerste plaats op dat niet uit het oog mag worden verlo ren dat de invoering van het sociaal impulsfonds door de vorige Vlaamse CVP/SP-regering, het ge ven van nieuwe impulsen aan het lokale beleid tot be doeling heeft. Ongetwijfeld kunnen be staande OCMW-initiatie- ven gehandhaafd en ont wikkeld worden, maar, veel verder gaan zowel de vroe gere beleidsnota '97-'99 als het nieuw meerjarenplan 2000-2002 eigenlijk niet, zei ons raadslid. Door de integrale overheve ling van de S.I.F.-gelden naar het O.C.M.W., zorgt de VLD/CVP-coalitie in Zottegem voor de financie ring van diensten, die ook in het verleden door het O.C.M.W. al werden gele verd. Hier kan bijgevolg bezwaarlijk van een nieuwe aanpak gesproken worden. Eigenlijk wordt op die ma- nieri handig gebruik ge maakt van centen uit het Sociaal Impuls Fonds om de stedelijke toelage aan het O.C.M.W. te verlichten - of anders gezegd niet te verzwaren, beweerde onze gewezen lokale S.P.-voor- zitter. In zijn verder betoog han delde Roger Serbruyns ach tereenvolgens over de: Prioritaire dienstverlening Uit de prioritaire dienstver lening van het sociaal im pulsfonds, blijkt dat de ver ouderde bevolking de voor naamste doelgroep uit maakt. Mantelzorg De financiële meerjaren planning van de S.I.F.-mid- delen bevat geen indicaties omtrent de verdeling bin nen de mantelzorg (zowat 5,5 miljoen) tussen de on derscheiden activiteiten en initiatieven (warme maaltij den - poetsdienst - minder mobielencentrale - korte opvang, dag- en nachtop- vang - communicatie en in- formatisatie). Communicatie en informatie Bij de thuis- en mantelzorg worden ook de middelen voor communicatie en in formatie ondergebracht. Hierbij wordt verwezen naar het stedelijk infoblad. Een dergelijke informatie spreiding kan moeilijk als verantwoording dienen voor het aanwenden van S.I.F.-middelen. Op het stuk van informatie wordt verder gewag ge maakt van de verspreiding van twee informatiebrochu res - één over de sociale dienstverlening van het O.C.M.W. en een tweede over het bejaardentehuis. Als het brochures betreft die in eigen beheer en met eigen middelen worden op gemaakt, stelt zich de vraag naar de behoefte hiervoor aan middelen afkomstig van het S.I.F. Bedeling warme maaltijden Wat betreft de dienst war me maaltijden is de huidige manier van bereiding en distributie in strijd met de officiële ministeriële nor men qua hygiëne. Om hier aan te verhelpen dringen zich belangrijke wijzigin gen op. Zo wordt er gesug gereerd te werken met spe ciale wagens of met micro golfovens. Vraag rijst of het voorgenomen gebruik van gelden afkomstig van het S.I.F. hier op zijn plaats is? Korte opvang en dag en nachtopvang Aangaande de korte opvang en de dag- en nachtopvang ontbreken gegevens over het aantal gebruikers en de frequentie van de opvang. Afgezien daarvan kan men de bedenking maken of korte opvang en nachtop vang wel beantwoorden aan het opzet van het S.I.F. Sociale tewerkstelling Het tewerkstellingsbeleid van bestaansminimumtrek kers wordt aangehouden (gemiddeld 10 personen). Uit recente cijfers blijkt echter dat in 1998 niemand doorgestroomd is naar de reguliere arbeidsmarkt. De vraag stelt zich of hier wel aan voldoende project en trajectbegeleiding wordt gedaan. Naar het voorbeeld van an dere steden en gemeenten is hier nog veel werk aan de winkel. Een - niet noodza kelijk veel geld kostende - begeleidingspolitiek kan ertoe bijdragen de risicog roep van de langdurig werklozen die dan nog vaak ongeschoold zijn opnieuw in het gewoon arbeidscir cuit aan de slag te helpen. Opvangmogelijkheden Via het opvangtehuis aan de Buke worden permanent vijf daklozen opgevangen. Normalerwijze is het de be doeling hiermee de zelfred zaamheid en uiteindelijk het zelfstandig wonen te bevorderen. In 1997 en 1998 gingen respectievelijk één en twee bewoners zelf standig wonen. Kan hier niet gedacht wor den aan meer intense bege leiding die het zelfstandig wonen zou bevorderen en activeren? Voor de toekomst wordt een uitbreiding van de op- vangmogelijkheid voorzien in het leegstaand gebouw te Sint-Maria-Oudenhove in de Faliestraat. Er is drin gend nood aan de herin richting van dit huis. Vraag is of de voorziene 100.000 fr. aan S.I.F.-middelen hier voor volstaan? De Lijn Terloops wordt melding ge maakt van de uitbreiding van de samenwerking tus sen het OCMW en de Vlaamse Vervoersmaat schappij 'De Lijn'. Het ver dient aanbeveling deze be wering sterk te maken door het uitwerken van effectie ve vervoers voordelen. Besluit Al bij al bevat het beleids plan onvoldoende nieuwe initiatieven ter bestrijding van de kansarmoede. Het accent blijft liggen op het behoud of het uitbreiden van de bestaande initiatie ven. De 9.389.858 fr. aan gewaarborgde trekkings rechten die het Zottegemse stadsbestuur jaarlijks van de Vlaamse overheid ont vangt, worden aldus onvol doende aangewend voor nieuwe impulsen, zodat de SP-fractie het beleidsplan niet goedkeurde! SP-wijkriub Velzeke - Elene Zondag 19 december 1999 vanaf 15 u. 'Ontmoetingscentrum (C.O.C.) Velzeke' Provinciebaan 275 Namiddag- en avondprogramma: Koffie met gebak Optreden van Dirk BAUTERS (van TV-programma 'Rosa Modest') Toespraak door Vlaams Volksvertegenwoordiger Herman De Loor Warme maaltijd Gezellig samenzijn De Vlaamse Federatie van So cialistische Gepensioneerden afdeling Zottegem nodigt al zijn leden en sympathisanten uit naar het jaarlijks "Kerst feest" op vrijdag 17 december 1999 om 13 uur in het Volks huis, Markt 8 te Zottegem. Programma - Kerstmenu - Cromesqui van gevogelte - Ossestaartsoep - lagersgebraad met peren, veenbessen en kroketten - Koffie met gebak - Kerstgeschenk voor alle aanwezigen - Tombola met waardevolle prijzen - Muziek met "Jeanskes" orgelmuziek De deelnameprijs bedraagt 500 frank voor VFSG-leden en niet-leden betalen 650 frank. Inschrijven kan tot uiterlijk 14 december 1999 bij de be stuursleden of bij Pol in het Volkshuis. Allen van harte welkom. De SP/CSC-afdeling Zingem nodigt iedereen uit naar het traditioneel Najaarsdebat op vrijdag 17 december 1999 om 20 uur in café De Klub, Kwaadstraat te Zingem. Het thema van het debat is "Bouwen en/of Afbreken", over mimtelijke ordening en afbraakbeleid. In het panel zetelen onder het voorzitterschap van Vlaams Parlementslid lacques Tim mermans, voorzitter Milieu commissie de volgende leden - Dirk Van Melkebeke, Kabi netschef van Minister Steve Stevaert - Adelin Ghijselinck, Direc teur bij de Administratie Ruimtelijke Ordening - Filip Van Acker, Afdeling Bouwinspectie en betrok ken bij de afbraken onder de vorige regering - Geert Van Hoorick, Advo caat en auteur van het Ste- denvademecum - Jean-Pierre Cnudde, Burge meester en verantwoorde lijk voor mimtelijke orde ning binnen de gemeente. Een debat over mimtelijke or dening, dat moet vonken ge ven. Ook U bent van harte welkom Om te luisteren, maar ook om een boompje op te zetten, mocht je dat wensen. Het SP/CSC-bestuur kijkt er alvast naar uit U daar te mo gen begroeten. Tot dan

Voor Allen | 1999 | | pagina 13