Personenzorg: een sector met toekomst V.F.G.-De Anjer Ninove 't Is géén cafépraat 16 10 december 1999 - "Voor Allen" Het is algemeen bekend dat er in ons land sprake is van een sterke toenemende vergrijzing van de bevolking. Om allerlei redenen leven mensen steeds langer. Oudere personen heb ben vaak hulp nodig in het huishouden of voor verzor ging. Er zal dus steeds meer personeel nodig zijn in de ver zorgende sector. Aan de ande re kant is er in onze economie momenteel sprake van een ho ge frictionele werkloosheid, ook wel arbeidsmarktparadox genoemd. Dit wil zeggen dat er relatief veel werklozen zijn, maar dat er tegelijk ook veel vacatures zijn. Een pak men sen zijn dus op zoek naar werk, maar vinden er geen in 'hun' sector, terwijl er ook heel wat werkgevers op zoek zijn naar geschikt personeel. Een mogelijke oplossing be staat erin diegenen die op zoek zijn naar werk via een opleiding 'interessanter' te maken voor de arbeidsmarkt. Het is in dit kader van vraag gericht denken, dat Kopa Ron- se in het voorjaar van start gaat met een Vooropleiding Personenzorg. Het opzet van deze cursus is aan een aantal werkzoekenden de kans bieden om kennis te maken met de verzorgende sector. Het is de bedoeling dat de deelnemers zich na de 15 weken durende opleiding een realistisch beeld kunnen vor men van de sector en de nodi ge kennis en vaardigheden be zitten om aan een specifieke vervolgopleiding te beginnen (bv. Gezin- en bejaardenhulp, kinderverzorging, opvoe der...), ofwel om tewerkge steld te worden in de sociale sector (bv. Poetsvrouw in een bejaardentehuis of in de thuis verzorging,...). De vakken die tijdens de cur sus behandeld worden zijn o.a. gezondheid en verzor ging, mobiliteitstraining, communicatie, sollicitatietrai ning, poetstechnieken, asserti viteit... Ook praktijkoefenin gen, bezoeken aan instellin gen organisaties en een sta ge in het werkveld maken deel uit van de opleiding. De cursus is gratis, start op 7 februari 2000 en duurt dus 15 weken (stage inbegrepen). De lessen worden gegeven over dag. Er is geen opleiding op woensdagnamiddag en tijdens de schoolvakanties. Deelne mers die minimum negen maanden werkloos zijn, ont vangen 40 BEF per cursusuur. Deze vooropleiding wordt mede ondersteund door het SIF (Sociaal Impulsfonds) en ESF (Europees Sociaal Fonds), in samenwerking met het stads- en OCMW-bestuur van Ronse. Op vrijdag 4 fe bruari om 14 uur is er voor alle geïnteresseerden een info- dag. Hierop zal alles nog eens haarfijn uitgelegd worden en kan er ingeschreven worden. Deze infodag heeft plaats in de Stationsstraat 21 (2e ver dieping!) in Ronse (gebouw ABVV). Nederlands Kopa Ronse heeft ook een (gratis) cursus Nederlands voor Anderstaligen. Hierbij richten zij zich hoofdzakelijk tot anderstalige volwassenen met een minimum scholings graad lager secundair onder wijs en anderstaligen die reeds een gevorderdenniveau bezit ten. Er wordt les gegeven op een niet-schoolse manier, practisch gericht op zelfred zaamheid, tewerkstelling... Er wordt gewerkt in drie niveaus. De eerste twee niveaus krijgen twee halve dagen les per week, niveau drie krijgt er drie per week. Deze opleiding loopt in samenwerking met het SIF en het Stads- en OCMW-bestuur van Ronse. Op donderdag 3 februari om 14 uur is iedere geïnteresseer de welkom in de Stationsstraat 21 (2e verdieping) in Ronse. Voor verdere inlichtingen over een van deze cursussen kan u steeds terecht op hetzelfde adres bij Kopa Ronse vzw. Tel. 055/23.08.74. Leander De Cauter CSC/SP Eine-Heurne-Mullem Vriendelijke uitnodiging op het jaarlijks Kerstfeest van de afdeling SP Eine - Heurne - Mullem. Wij bieden aan de leden van onze afdeling een gratis eet maal aan. Vrienden die lid willen wor den voor het jaar 2000 kunnen eveneens gratis aanschuiven. Vlaamse zelfgemaakte hut sepot met vers gebakken worsten en spek. Koffie met... Eventuele niet-leden betalen 350 fr., kinderen 150 fr., kleuters t/m 3 jaar gratis. Dit alles gaat door in de zaal "Casino", Fabriekstraat, Eine op zondag 19 december '99. De deuren gaan open vanaf 12 uur om te genieten van een aperitief of glaasje wijn aan democratische prijzen. De leden die inschrijven beta len een waarborg van 200 fr. En dit ten laatste op 14/12/'99 bij de Secretaris Jacqueline Van Langeraert Tel. 055/31.43.69. Kerstfeest bij Passerelle Ronse De CSC-Wijkafdeling Passe relle Ronse organiseert op zondag 19 december 1999 een kerstfeest voor de kinderen van de leden. Vanaf 16.30 uur komt de kerstman op bezoek met pak jes voor kinderen tot de leef tijd van 12 jaar in het lokaal Taverne Bowling COC, De Malanderplein 7 te Ronse. Inschrijven kan tot uiterlijk dinsdag 14 december 1999 bij Lesly Van Wijnen, Achturen- straat 22, tel. 055/21.77.47 of in het clublokaal. Bij het verschijnen van dit ar tikel, scheiden ons nog een paar dagen van ons jaarlijks Kerstfeest. Traditiegetrouw heeft het bestuur niets onverlet gelaten onze leden en sympat hisanten een zo aangenaam mogelijk gezellige namiddag te bezorgen. Ook is het een gelegenheid om uw lidgeld te hernieuwen. Vanaf 13u30 wordt U ver wacht in feestzaal DE ROOS, Geraardsbergenstraat te Nino ve. Na de opening en goedkeuring jaarprogramma en bevestiging bestuur, is er de heerlijke kof fie met Kerstgebak. De muzi kale omlijsting is zoals steeds verzorgd door onze gekende DJ Benny, zodat de danslusti- gen aan hun trekken komen. Als afwisseling is er een ver- rassingsact voorzien. Wat het zal zijn, verklappen wij nog niet. Het is iets van de boven ste plank. Tot slot van de namiddag krij gen wij het bezoek van de Kerstman. Buiten het ge schenk zal er ook nog aan alle aanwezigen een verrassing worden uitgedeeld. Dus zorg dat je er bent, de afwezigen hebben altijd ongelijk. Voor het jaar 2000 zijn er reeds een paar data die U al vast kunt noteren. Het Lentefeest gaat door op zondag 16 april. Ook voor dit ledenfeest is reeds iets speci aals voorzien. Ten gepasten tijde hierover meer. 17 juni 2000, is een heel spe ciale dag voor onze provincie. Die dag gaat de Nationale Jongerendag door te Gent. Dat deze manifestatie niet al leen voor de jongeren is be stemd, is zeker niet onbelang rijk. Ons provinciaal secretari aat kennende, zal het zeker een actievolle en ontspannen de dag worden. De voorberei dingen voor het Keizer Ka rei-project zijn reeds volop bezig. De doelstelling van 400 deelnemers samen te brengen in onze fiere oude stad Gent, moet kunnen lukken. Dus neem alvast akte van deze dag, en zorg dat je er bij bent. Tot ziens De N.M.B.S. heeft eindelijk een bouwaanvraag ingediend bij de Stad voor de uitbreiding van de parking, het verlengen van de perrons en het oprichten van een overdekte fietsen stalling. Het Schepencollege adviseerde op 23 november jl. gunstig zodat in het voorjaar 114 bijkomende parkeergelegenheden kunnen worden gerealiseerd. Een goede zaak voor de pendelaars-gebruikers van het open baar vervoer. In het binnengebied van de Stenenmolen te Meerbeke zal een verkaveling worden gerealiseerd voor 22 woningen. De nieuwe wegenis aldaar wordt genoemd naar Pastoor Poela- ert. De gemeenteraad gaf gunstig advies voör de restauratie van de pastorij te Appelterre-dorp. Deze pastorij is een be schermd monument. De raming van de werken bedraagt 12.695.556 BEF, BTW inbegrepen. Het Ministerie van de Vlaamse Gemeenschap neemt 60% ten laste, de provincie 20% en het stadsbestuur eveneens 20%. Een andere gunstige beslissing werd genomen voor de res tauratie van het interieur en kunstmeubilair van de Sint-Pie terskerk te Meerbeke. Hier is de raming van de werken vast gesteld op 20.387.774 BEF BTW incl. Ook hier is er een respectievelijke tussenkomst van 60% en tweemaal 20% van de Vlaamse Gemeenschap, Provincie en Stad als beschermd monument. De stad doet heden een prijsvraag voor de installatie van een keuken in het buurthuis "De Pallieter" te Outer, waarvan de werken nu beëindigd zijn. Vervolgens zal ook nog door medewerking van de brouwerij Alken-Maes een tooginstallatie worden gebouwd en nieuw meubilair worden geleverd. Jacques Timmermans «■fc»

Voor Allen | 1999 | | pagina 14