CSC D'AJOINTJES IN SPANJE CULTUUR "Voor Allen" - 10 december 1999 9 door C.S.C.-VORMINGSWERK GEWEST AALST - OUDENAARDE - RONSE Onze groep bij Maurits in bistro Mariscal Rekening houdend met het feit dat dit in principe de laatste reis zou worden naar Spanje, gaf het overgrote merendeel van onze kompanen de voorkeur aan "een specialleken" zodat wij uiteindelijk afzakten naar Benidorm aan de Costa Blan- ca. Op vrijdag 22 oktober om lOuOO vertrok onze car Pajot- tours naar het 'zonnige zuiden'. Danny en Jean-Marie loodsten ons veilig en wel doorheen het drukke verkeer zodat wij op za terdag 23 oktober, iets vóór de middag in Benidorm aan hotel Sol y Sombra arriveerden waar de rompslomp van koffers los sen, kamer betrekken, verfris sen en middagmalen vlot ver liep. Hotel Sol y Sombra werd ons aanbevolen door Emmy Thimpont, vaste 'companera' tot ze door een ongeneeslijke ziekte werd geveld. Na de middag leidde Jan onze groep doorheen de drukke, nauwe winkelstraatjes van het oude Benidorm naar de Aveni- da Mediterraneo waar wij aan hotel Belroy de Avenida de Eu ropa insloegen om onze streek genoot, Maurits Steeman, uit bater van bistro "Mariscal" ofte "De Maarschalk" te vereren met ons bezoek. Het merendeel van onze kompanen herinnerde zich de joviale Maurits, gewe zen kandidaat 'Prins Carnaval' in Aalst en oud-scheidsrechter van "FC De Kamillekens". Als avondontspanning trachtte Jan Fong, Marie-Jeanne, Willy en Viviane wegwijs te maken in het Spaanse gokkersspel Bin go, terwijl onze dansfanaten nonkelken, Odile, Jeannine, Mariette, Martine... de been tjes strekten. Zondag 24 oktober bracht onze Setra 300 ons naar de "merca- dillo" in Benidorm. Terwijl de dappersten van onze groep de ze enorme markt 1 hectare groot- afdweilden, genoten Fong en consoorten respectie velijk van hun "café solo", "San Miguel" of "caraguillo". Na de middag gidste Jan zijn volgelingen naar de "mirador" met een enig uitzicht zowel op oud als nieuw Benidorm. On derweg waren de steegjes zo smal en de trottoirs nog smaller derwijze dat Martine van Zjef het voorbeeld van de paus volg de en er, zonder erge gevolgen, de grond kuste Maandag 25 oktober stevenden wij over Altea naar Calpe. Na een stop aan het "Centro Co- mercial" bracht Danny ons tot aan de voet van de "Penon de Ifach". Een smalle landengte verbindt deze rots, een waar na tuurmonument, met het vaste land. Deze karakteristieke plek van de Costa Blanca is aan bei de zijden omringd door een baai met unieke strandjes afge wisseld door in zee lopende rotsmassieven. Terwijl Jean 'madam' met de avonturiers van onze groep de uitlopers van de "Penon" verkenden, gaven Roger en Mariette hun ogen de kost bij het binnenvaren van de visserssloepen en de activitei ten erop. Na de 'visuitstal- kraampjes' te hebben geïnspec teerd werd de dorst gelest in één van de typische bars waar na de kustweg werd gevolgd over de enclave La Fustera naar Moraira. Wat eens een onooglijk vissersdorpje was, is middels het toerisme, uitge groeid tot een mondaine bad plaats honderden verblijven werden de laatste twintig jaar opgetrokken in en rond Morai ra. Over Teulada en via Benis- sa ging het gan doorheen Altea over de N332 richting Beni- dorp. Dinsdag 26 oktober ging het ietwat landinwaartsonder een druilerige regen bezochten wij het "pare de Elche". Zoals je kunst vaststellen op bijgaande foto was onze groep, ondanks de sporadische motregen sterk onder de indruk van de lokale plantengroeiméér dan 300.000 palmbomen, bananen bomen, appelsienen, citroenen, enz. droegen er hun vruchten. Van Elche ofte Elx in het Va- lenciaans, ging het richting kustTorrevieja, de havenstad met het micro-klimaat. Tussen de "salinas" van La Mata en van Torrevieja bereikten wij de Paseo Vista Alegra de Torrevie ja waar nonkelken, Fonsken en Rita zich waagden aan een Chi nees maal met de typische stok jes en het lukte hen weliswaar Na nog de haven, de paseo en het centrum te hebben bezocht, ging onze bus via de Playa del Cura over de Playa de los Lo cos via La Mata met zijn ver maarde 'Torre del Moro" naar Guardamar del Segura". On ze bus parkeerde tussen de dui nen "Las Dunas de Guarda mar", de kust, "La Costa" en "el Parque de Guardamar" al bij al één stuk (quasi) ongerept natuurgebied waarvan onze kompanen vrij kongen genie ten. Vooraleer Guardamar te verlaten, bezochten wij nog even de bar van Atilio Benitez, in Paraguay gebuur van Ricar- do Ortiz, zanger-gitarist van "Los Carjos" de begeleiders van Digno Garcia. Woensdag 27 oktober had ook heel wat in pettoel chöfer Danny bracht ons via Olla de Altea, Altea La Vella en Cal- losa d'Ensarria naar Guada- lest, een typisch Moors berg dorpje gebouwd tegenaan de rotsen. De dorpskern met win kelstraatje, restaurants en bars, waar we ons aller 'Daisy van den bond' ontmoetten, is er en kel bereikbaar door een ander halve meter brede tunnel zodat de bevoorrading van de nering uitsluitend door muilezels ge beurt. Vanop het dorpsplein heb je een panoramisch zicht op de Sierra Aitana met aan de voet de Embalsa de Guada- lest, het stuwmeer dat instaat voor een gedeelte van de water voorziening van Benidorm. Na de afzink over Polop en La Nucia werd onze groep op een drink uitgenodigd bij Maurits Steeman in de bar Mariscal aan de Europalaan van Benidorm. De ambiance kon er niet meer stuk toen ons Jeannine samen met de "Marielowieze" ver ging, naderhand bijgestaan door Jenny Oporto Donderdag 28 oktober voorzag weer in een volgeladen pro gramma Over Ondara naar de 400 meter lange grot Cueva de Calaveras te Benidoleig. Vervolgens langs de prachtige bergwegen via Pedreguer en Alcalali naar Jalon Xalo waar we eerst in de 'Celler Cooperativo de la Virgen Po- bre' onze voorraad Cava (Spaanse champagne), Vino Moscatel en Aceite Virgen de Aceitunas (eerste persing-olijf olie) insloegen. Vandaar naar 'casa Aleluya', een "bar/ba zaar" op zowat 100 m van de Cellereen lokale beziens waardigheid een typische bar met tapas doch aangevuld met verkoopzaal waar streek- en andere producten als hespen, flessen drank, ceramica, schil derijen en antiek door elkaar liggen. Onze laatste stop situ eerde zich in Gata de Gorgos, bekend om zijn manden van 'esparto', riet en palmiet en zijn meubels van plantaardige ve zels. Het liep niet van een leien dakje om de car door de smalle straatjes van Lliber te loodsen zodat verscheidene van onze metgezellen "met de poepers" zaten doch met een expert als Danny geen vrees Vrijdag 29 oktober tenslotte bracht onze laatste excursie ons naar Alicante, hoofdplaats van de gelijknamige provincie. Ali- vincies Valencia en Castellon de 'Communidades Valen- cianos' en voeren zoals destijds hun noorderburen van Cataluna hun eigen streektaalhet Va- lenciaans. Zo ziet men aan af ritten van de autopistas de aan duiding 'salida' (uitrit) gewij zigd in 'eixida', zoals destijds in Cataluna 'sortida' werd aan geduid de steden Alicante Alacant, Calpe Calp, Elche Elx, Jalon Xalo, Javea Xabia. Een onaangename ver rassing viel ons te beurt in Ali cante een door ons te nemen dubbele laan lag, zonder voor afgaande signalisatie, doodeen voudig opgebroken. Onze car diende derhalve noodgedwon gen met alle maneuvers eraan verbonden een andere weg te nemen en door een afgesloten enkele-richtingsstraat; mits een telefoontje naar de lokale poli tie kon onze car de grote ver keersader bereiken. Hoewel onze trip niet volledig kon wor den afgewerkt, genoten ons 'pallesoten' toch van hun be zoek aan het drukke Alicante. Besluit van onze Benidorm- reis op beperkte tijd een mas sa gezien doch te zware ver plaatsing met de autocar 1900 km op 25 uren). Der halve werd besloten onze aller laatste reis naar Calella de la Costa te laten doorgaan van 7 t/m 16 april 2000 Aan de voet van de Penon de Ifach - Calpe

Voor Allen | 1999 | | pagina 7