CULTUUR Met of zonder dioxine naar het jaar 2000? 3de Editie 'Kiezen voor Kunst' te Zottegem CSC Ninove naar de Prehistorie FREDDY WILLOCKX SP/CSC Eine-Heurne-Mullem 10 10 december 1999 - "Voor Allen" door C.S.C.-VORMINGSWERK GEWEST AALST - OUDENAARDE - RONSE Ruim 7 maand na het uitbreken van de dioxinecrisis in de lente 1999 is het wellicht een passend moment om eens een inventaris op te maken van de nefaste ge volgen van deze dramatische cri sis en van de maatregelen en op lossingen die reeds werden be dacht (en uitgevoerd?) om de ve le slachtoffers - zowel consu menten als producenten - te hel pen. Hierbij wordt uiteraard zowel ge dacht aan de veiligheid van de gewone voedselgebruiker als aan de professionele situatie van de landbouwsector, de voedingsin dustrie en de betrokken KMO's en middenstandsbedrijven. Om een betere kijk op dit alles te krijgen organiseert 'CSC, Het Oudenaardse' een debatavond met Freddy Willockx, die als re geringscommissaris werd aange steld om vooral op Europees vlak het geschonden imago van de Belgische vlees- en pluimveesec tor (en van de afgeleide produc ten) te herstellen, en vooral om de argwaan van de Europese Unie ten aanzien van de Belgi sche voedingsindustrie weg te De SP/CSC-afdeling Eine- Heurne-Mullem nodigt zijn leden uit op de wekelijkse creatieve en ontspanningsna middagen op dinsdag vanaf 14 uur voor het leggen van een kaartje en op donderdag vanaf 14 uur voor het knutse len. Kaartnamiddag Iedere dinsdag is er mogelijk heid tot het leggen van een kaartje. Iedereen is welkom, zowel uw familie als uw vrienden. Breng ze mee, we maken er een gezellige warme gemeenschap van. nemen. Deze opdracht is en blijft een werk van lange adem, maar de concrete en dynamische inzet van Willockx heeft er onlangs toe geleid, dat het PVC (Permanent Veterinair Comité) van de Euro pese Unie de maatregelen van de Belgische overheid en van de be trokken industriële en agrarische sectoren hebben geapprecieerd, het Permanent Veterinair Comité heeft dan ook op 24 november het licht op groen gezet voor de uitvoer van al het Belgisch vlees zonder verder PCB-attest. Ook voor de afgeleide producten is geen extra controle meer nodig, althans wanneer deze na 20 sep tember '99 werden geprodu ceerd. Of hierdoor de negatieve nasleep van de dioxinecrisis volledig is opgelost zal de toekomst moeten uitwijzen. Vooral heel wat kleine agrarische en aanverwante be drijven zien deze toekomst niet zo rooskleurig tegemoet. Wellicht kan de debatavond met Freddy Willockx hierover meer duidelijkheid brengen. Knutselnamiddag Iedere donderdag is er moge lijkheid tot knutselen, zowel voor dames als heren. Ieder een is er eveneens welkom en breng uw vrienden en vrien dinnen mee. Lokaal Beide activiteiten hebben plaats in ons lokaal "'t Rood borstje", dit is een klaslokaal van de oude gemeenteschool, Serpentenstraat (ingang Schoolstraat te Eine. Wens je meer inlichtingen, het bestuur zal u inlichten of breng ons een bezoekje in het lokaal. J4et is weer zover. De 3de edi tie van de lokale organisatie 'Kiezen voor Kunst' te Zotte gem staat te trappelen van on geduld om van start te gaan. Oud of jong? Om het even. Autodidact of geschoold? Maakt niet uit. Professionele ambities of pure liefhebberij? Doet er niet toe. Je schildert, beeldhouwt, etst, tekent, boetseert, akwarelt, li- thoot, houtskoolt, zeefdrukt of maakt collages of installaties? Draag je werk het etiket 'Beeldende Kunst' én popel je om de confrontatie aan te gaan met publiek en kritiek, dan ben je een geknipte kandidaat voor 'Kiezen voor Kunst'. 'Kiezen voor Kunst' is een tentoonstellingsproject dat werk van beeldende kunste naars wil ondersteunen, aan moedigen en promoten. Een jury selecteert tijdens de loka le tentoonstellingen van elke kunstenaar één werk dat auto matisch deelneemt aan de re gionale tentoontelling. Van je eigen gemeente naar 6 erkende Culturele Centra in Momenteel loopt in het PAMZOV te Velzeke (Zot tegem) een uitstekend en origineel tentoonstellings project "Beelden uit de Prehistorie", of de relatie geschiedenis stripteke ningen. Generaties striplezers heb ben nogal wat historische kennis opgedaan via de getekende avonturenreek sen. Maar kloppen de grappige en/of spannende verhalen historisch wel Het lopende tentoonstel lingsproject is voor een groot deel gebaseerd op een universitair proef schrift "Strips en Prehisto rie". In het PAMZOV wor den scènes uit stripverha len met de werkelijkheid geconfronteerd aan de hand van maquettes en re- Vlaanderen: een reis in 4 etap pes. Eerste etappe Kiezen voor Kunst start met een groepstentoonstelling in je eigen gemeente. Van elke deelnemer kiest een jury één werk. Je gaat dus in ieder ge val door naar de regionale ron de. Tweede etappe Tijdens de 'Maand van de Beeldende Kunstenaar' wor den de werken uit de eerste "ronde tijdens de regionale ten toonstelling tentoongesteld. Op deze tentoonstelling selec teert de jury kunstenaars voor de nationale tentoonstelling. Derde etappe: het Mekka van de Kunst De nationale finale heeft plaats in een gerenommeerde locatie, thans in de Lakenhalle van leper. De nationale laure aat wordt bedacht met een prijs van 100.000 fr. De jury plica's. Zeven thema's ko men aan bod beeld van de voorhistorische mens, jacht, vuur, kledij, wonen, oorlogsmaatschappij en cultus. Doel van de tentoonstel ling is dus een realistisch beeld ophangen van onze verre voorouders. Er wordt daarbij geenszins een proces van de stripte kenaars gemaakt. Integendeel, er wordt vooral geput uit albums (o.m. Toenga, Alex,.die een correct beeld geven. Maar uiteraard wordt ook dankbaar gebruik gemaakt van stereotiepe beelden die in ons aller hoofd ronddwalen. staat onder voorzitterschap van Flor Bex, conservator van het MUHKA (Museum voor Hedendaagse Kunst) in Ant werpen. Vierde etappe: klaar voor 't laureaten circuit De laureaat en vier andere ge nomineerden mogen hun wer ken voorstellen in 6 erkende Culturele Centra in Vlaande ren. Zottegem De lokale tentoonstelling te Zottegem heeft plaats van 31 maart tot en met 2 april 2000 in de feestzaal van de Beve- gemse Vijvers, Zwembad straat 7 te Zottegem. Voor meer inlichtingen en in schrijvingen tot deelname kan je zich steeds wenden tot Kurt Broeckaert - Schilderken 22 - 9620 Zottegem - Tel. 055/42.64.34. Practisch Na "Keizer Karei" vorige week, wil CSC Ninove be langstellende leden met deze hoogst originele ge schiedkundige benadering kennis laten maken. Van daar een groepsbezoek aan de tentoonstelling op za terdag 11 december 1999. Samenkomst om 13.30 uur aan het Bond Moyson- kantoor op de Centrum laan. Eventueel carpool ing. Het bezoek aan het PAMZOV, Paddestraat te Velzeke (Zottegem) vang aan om 14 uur. Belangstellenden geven best vooraf een seintje aan begeleider Chris Vancop- penolle (054/33.00.00. 's avonds). 'Met of zonder dioxine naar het jaar 2000?' debatavond met (regeringscommissaris) dinsdag 14 december '99 - Schoolcomplex Leupegem - 20 uur GRATIS INKOM!!!

Voor Allen | 1999 | | pagina 8