REGIONAAL Raad voor Progressief Beleid SP-Aalst Stad Aalst ondersteunt aankoop waardevolle natuurgebieden s Installatie Hoge Raad Binnelands Bestuur in het Vlaams Parlement "Voor Allen" - 10 december 1999 Toen schepen Dirk De Meer leer in de loop van de maand april een bespreking voerde met de natuurverenigingen De Wielewaal vzw en de vzw Na tuurreservaten omtrent het in voeren van een ondersteu ningsreglement voor aankoop van ecologisch waardevolle gronden, was vlug duidelijk dat deze laatsten met beide handen het voorstel van de stad zouden onderschrijven en verder mee zouden werken aan een goed inhoudelijk re glement terzake. Alles kadert in het luik "alge mene ondersteuning Natuur beheer" van het gemeentelijk natuurontwikkelingsplan welk werd goedgekeurd door de ge meenteraad op 29 oktober 1996. Hierin werd binnen het actie plan voorzien om een onder steuningsreglement op te stel len voor de aankoop van waar devolle gebieden door natuur verenigingen. Twee verenigingen komen in Aalst hiervoor in aanmerking nl. de vzw De Wielewaal en de vzw Natuurreservaten. Omdat dergelijke steunmaat regelen niet op één partner mogen geconcentreerd zijn, dient er een verdeelsleutel te worden uitgewerkt op basis waarvan de twee Aalsterse na tuurverenigingen ondersteund kunnen worden bij aankopen. Zowel De Wielewaal als de vereniging Natuurreservaten deden in het verleden reeds steunaanvragen. Er werd dan ook een onder steuningsreglement uitge werkt, waarin de voorwaarden voor ondersteuning en de peri meters waarbinnen elke ver eniging opereert, worden vast gesteld. Naargelang van de plaats van de aan te kopen gronden kan dan aan de ene of de andere vereniging steun toegekend worden. De afbakening van perimeters is ook en vooral bedoeld om de aankoopactiviteiten te con centreren op bepaalde gebie den en zo versnippering tegen te gaan. De perimeters worden in nauw overleg tussen de be trokken partijen bepaald. Ze zijn aangeduid op een bij het ontwerp horend grond- SP-Hillegent dankt De S P-afdeling Hillegem en Schepen provincieraadslid Etienne Van Melckebeke dankt de meer dan 350 vrienden die deelnamen aan het 3de Kaasfes tijn op 4 december 11. in de zaal Floreal. Het gewicht van de korf bedroeg 9,850 kg. Er waren twee vrienden met het juiste gewicht, zodat het lot moest beslissen wie de eigenaar van de korf werd. Deze lottrekking gaf de volgende uitslag 1. Heymans-Spiliers 2. Van De Wiele Simonne Proficiat en nogmaals hartelijk dank aan allen en tot volgend jaar. S.G.B. Ninove Op zaterdag 18 december 1999 nodigt de Socialistische Gepen- sioneerdenbond Ninove zijn le den uit voor het jaarlijks "Kerst feest" in de zaal "De Roos" om 14.30 uur. Voor de aanwezigen is er een kerstpakket voorzien. Verder is er koffie met gebak en daarna kan er een dansje ge plaatst worden op de tonen van aangename muziek. I Wees dus allen op post SP-Aalst biedt haar leden en Aalsterse progressieven een forum aan om hun ervaringen en ideeën over verbeteringen aan de democratie uit te wer ken. Dit forum wordt RPB ge noemd, een afkorting voor "Raad voor Progressief Be leid". Als de gesprekken in de RPB leiden tot gezamenlijke in zichten of standpunten, dan worden deze als "adviezen van de RPB" ingediend bij SP-Aalst. Hoewel dit gespreksforum be scheiden start, nodigen wij u en andere geïnteresseerden uit m uw "zeg" te doen, mee te "denken" met anderen en sa men doordachte en bruikbare voorstellen uit te "werken". Op korte termijn zijn RPB-ad- viezen nuttig voor de lokale politiek. Op langere termijn kan de RPB een serieuze en kritische pijler worden voor grotere deelname van leden en achterban aan de werking van SP-Aalst. De uitvoering van het Toekomstcongres en de democratie kunnen er alleen beter van worden. We nodigen u en al wie wil werken aan het versterken van de democratie, uit voor de eerstkomende ontmoeting op DONDERDAG 16 DECEM BER 1999 om 20 u. in de Nieuwbeek, Nieuwbeek- straat 35, 9300 AALST. Agenda afspraken over de werking (inhoud, werkwijze en samenstelling RPB, ver houding tot de SP), relatie met andere open overleggroepen, voorstel van eerste activiteit, planning 2000; varia. Geïnteresseerd Bel na 19 u. of in het weekend naar Leni, tel. 053/77.17.66 of spreek uw boodschap in (wil u gesprek, info of uitnodiging). plan. Volledigheidshalve werd daar op ook de perimeter aange duid waarbinnen de Aminal een actief aankoopbeleid voert. Om tot het reglement te ko men werd niet alleen aan tafel gezeten met de natuurvereni gingen maar ook met Aminal - Afdeling Natuur, Bos en Groen en met Monumenten en Landschappen. Door de Natuurverenigingen te steunen bij hun grondaan kopen en op die manier de fi nanciële krachten te bundelen, krijgen natuurontwikkeling en natuurbeheer een duw in de rug die moeilijk te evenaren is door eenzijdige inspanningen van het stadsbestuur alleen. Tegelijk houdt het bestuur een stevige vinger in de pak wat het beheer betreft door middèl van strikte voorwaarden opge nomen in vermeld ondersteu ningsreglement. In de begroting 2000 werd hiervoor dan ook een bedrag van één miljoen ingeschreven. sis '9£*W De Türfputten te Honegem Maandag 22 november 11. werd de Hoge Raad voor Binnenlands Bestuur geïnstalleerd. Vlaams Parlementslid Herman De Loor kwam de S.P.-mensen alvast feliciteren. v.l.n.r.: Doris De Neve, Schepen Brugge - effectief Guy Reyneleer, Gemeenteraadslid Brugge - plaatsvervanger Monika De Coninck, Provincieraadslid Antwerpen - plaatsver vanger Eddy Dierickx, Voorzitter O.C.M.W. - effectief sTC'-'V - .-.'I&V - '7^1 vi- :;V- r>

Voor Allen | 1999 | | pagina 9