REGIONAAL SP-Haaltert voert actie voor de volledige toegankelijkheid en mobiliteit voor minder mobiele mensen te Haaltert Vrijetijdsbesteding stelt tentoon te Denderleeuw Tijdelijke sluitings containerpark te Haaltert "Voor Allen" - 24 december 1999 Het besluit van de Vlaamse re gering van 29 april 1997 (Bel gisch Staatsblad van 7 mei 1997) houdende vaststelling van een algemene bouwveror dening inzake wegen voor voetgangersverkeer (rolstoel patiënten, kinderrijtuigen) re gelt voorschriften betreffende de aanleg van wegen voor voetgangersverkeer. Deze voorschriften dienen nage leefd te worden indien de we gen aangelegd worden of aan gepast worden, m.a.w. indien bouwvergunningsplichtige werken worden uitgevoerd aan deze wegen. De doelstelling van de bouw verordening is het waarborgen van de veiligheid en de toe gankelijkheid, het comfort, de continuïteit van de voetpaden voor de voetgangers. Onder voetgangersverkeer wordt in het ontwerp-besluit uitdrukke lijk de rolstoelgebruiker inbe grepen. Zoals hierboven reeds aange haald gaat het erom om de we gen voor voetgangersverkeer zodanig te regelen dat zij ge makkelijk toegankelijk en bruikbaar zijn voor IEDER EEN die er gebruik van maakt, weze het nu een voet ganger, een rolstoelgebruiker, om het even wie. Onder het begrip WEGEN VOOR VOETGANGERS VERKEER in de zin van bouwverordening moeten worden verstaan: elk gedaalte van de openbare weg die hoofdzakelijk gebruikt wordt voor voetgangersverkeer zoals trottoirs, wandelwegen, voet gangerszones in de vorm van autovrije straten en pleinen, woonerven, oversteekplaatsen voor voetgangers, voetgan gersbruggen, voetgangerstun nels en andere plaatsen waar voetgangers mogen komen. Toegankelijkheid van gebouwen De wet van 17 juli 1975 over de toegang van personen met een handicap tot publieke en openbare gebouwen bepaalt dat de bevoegde overheid de bouwvergunning slechts ver leend als die gebouwen aan de normen voor toegankelijkheid voldoen. De regel is onder meer van toepassing op cultu rele gebouwen, kerken, be jaardentehuizen en handelsza ken en horecabedrijven met een oppervlakte groter dan 150 vierkante meter. Ze geldt ook voor ziekenhuizen, open bare toiletten, postkantoren, bankinstellingen, scholen en stations, bibliotheken. Het is tevens aangewezen dat parkeerplaats wordt voorbe houden in de nabijheid van openbare gebouwen. Overeenkomstig voorgaande bepalingen hebben wij het dan ook nodig geacht het College van Burgemeester en Schepe nen (VLD - CVP) te Haaltert te raadplegen. 'Bij de opening van het Wa randegebouw hebben wij tot ons spijt moeten vaststellen dat geen enkele parkeerplaats voor gehandicapten, in de na bijheid van kwestieus gebouw is voorzien. Hetzelfde is het geval bij an dere gebouwen, waaronder: de bibliotheek, het jeugd- heem, het postkantoor. Ander zijds is wel een speciale par keerplaats voorzien voor de woning van de deken, doch steeds, en vooral - op markt dag - de vrijdag ingenomen door wagens, die niet voorzien zijn van een wettige parkeer- kaart voor gehandicapten. We zouden dan ook graag zien dat, in de toekomst, de nodige aandacht wordt besteed aan de wettelijke normen terzake. Tot op heden kregen wij nog geen reactie vanwege het Col lege van Burgemeester en Schepenen omtrent deze aan gelegenheid. Of is het voeren van een open baarheid van bestuur een dode letter voor deze VLD-CVP co alitie! Of hebben ze eenvoudigweg geen belangstelling voor deze categorie van inwoners te Haaltert. IS TE VOLGEN! Van Impe Maria Het tijdelijk containerpark (Bruulstraat 134 - Haaltert) zal uitzonderlijk gesloten wor den op volgende dagen: Vrijdag 24 december 1999 - zaterdag 25 december 1999 - vrijdag 31 december 1999 - zaterdag 1 januari 2000 - maandag 3 januari 2000. Voor meer informatie: ge meentelijke milieudienst - tel. 053/85.86.05. ILVA - tel. 053/83.88.48. Uitzondering in GFT ophaling Op vrijdag 31 december 1999 zal ter vervanging van de voorziene ophaling op maan dag 3 januari 2000 - ILVA de GFT - containers ledigen in de straten die de speciale rege ling volgen, namelijk: HAALTERT: Hooglareweg - Molenmeersen DENDERHOUTEM: Herl- inckhove - Hoekstraat - Pasto- rijweg - Sint-Annaweg - Von- delbaan. KERKSKEN: F. Van Hoey- missenstraat - Kerkskenveld - Landlede - Pennestraat - Plaatstraat. HELDERGEM: Holbeekweg - Kerkbosweg - Krekelenberg - Lochtingweg. De Clippeleire Roger Tijdens het week-end van 10- 12 december 1999 pakte de vrijetijdsbesteding Dender leeuw afdeling tekenen/schil deren uit met hun jaarlijkse tentoonstelling. Een enige ge legenheid om aan het grote publiek te tonen wat onze Denderleeuwenaren zo alle maal in petto hebben op ge bied van de teken- en schilder kunst. De grote bezieler van dit evenement Fanny Wijnants is dan ook niet weinig trots op de werken die elk jaar de ten toonstelling opvrolijken. Het ganse evenement is trouwens een promotie voor het vrij- etijdsleven in Denderleeuw. Zij die zich ook geroepen voe len tot het schilderen of teke nen kunnen zeker bij Fanny terecht. Via de culturele dienst op de gemeente kom je in con tact met deze verantwoordelij ke. Aan de tentoonstelling werkten mee Mireille Cort- hals, Hilda De Deyn, Maria De Neve, Mia Steylemans, Marcella Vanderburght, Odile Van Laer, Elise De Leeuw en Fanny Wijnants. Aan alle me dewerkers een dikke proficiat Firmin Verbrugge en Sonia De Pelsmaker samen met Fanny Wijnants de verantwoordelijke van de tentoonstelling. voor de geleverde prestaties. Fotograaf van dienst, Erik Pots, aanwezig op de opening van de tentoonstelling samen met zijn echtgenote nam de bijgaande foto waarop Firmin Verbrugge en Sonia De Pel smaker de verdienstelijke Fanny Wijnants feliciteren met de prachtige tentoonstel ling. Verder doen is de bood schap. Firmin Verbrugge

Voor Allen | 1999 | | pagina 11