't Is géén cafépraat Breughelfestijn overtreft alle verwachtingen in Denderleeuw 12 24 december 1999 - "Voor Allen" De Koning heeft op 8 november jl. het besluit ondertekend tot aanstelling van een nieuwe politiecommissaris te Ninove. De heer Julien Matthijs, voorheen adjunct-commissaris te Geraardsbergen, treedt op 1 januari 2000 effectief in dienst. Sedert 1997 was er geen politiecommissariaat meer die aktief dienst deed en heeft adjunct-commissaris Richard Marchand - in moeilijke omstandigheden - als dienstdoend commissaris gefungeerd. Het was geen gemakkelijke opgave om een gede stabiliseerd korps in deze richting te doen marcheren. Wij wensen alvast de nieuwe commissaris veel succes en danken adjunct-commissaris Marchand voor de inzet. Op 21 december a.s. heeft de aanbesteding plaats voor de nieuwbouw van 3 schooluitbreidingen voor de gemeentescho len te Denderwindeke, Nederhasselt en Parklaan te Ninove. Het leerlingenaantal is trouwens steeds in stijgende lijn en daarom trouwens dat op initiatief van Schepen Marie-Paule De Leeuw ook een uitbreiding van de gemeenteschool op de Breeweg te Appelterre zal voorgesteld worden. Met ons initiatief de vroegere vrije school te Appelterre te fu sioneren en het gebouwencomplex aan te kopen, heeft het stadsbestuur voor het onderwijs te Appelterre een positieve in vulling gegeven. Waar de Ninoofse VLD moeite mee heeft is de belasting-ver laging die de meerderheid van CVP, SP en Banier voor de tweede maal op rij doorvoert. Waar in 1998 nog 7,5% aanvullende belasting op de perso nenbelasting bedroeg, werd voor dit jaar slechts 7,2% toege past. In de gemeenteraadszitting van 25 november jl werd een nieuwe verlaging van 0,4% voor volgend jaar toegepast, zodat de aanslag slechts 6,8% bedraagt. Een pluspunt temeer voor de bestuursmeerderheid, dit on danks de belangrijke schuldafbouw met 800 miljoen (van 1,4 miljard tot 600 miljoenen de vele investeringen die werden gerealiseerd. De gemeenteraad heeft eveneens inkomsten en uitgaven voor 2000 vastgelegd. Er is een batig saldo van méér dan 13 mil joen BEF voor het eigen dienstjaar, wat een schitterend re sultaat betekent. In deze begroting zijn daarenboven belangrijke nieuwe initia tieven opgenomen, waarop wij later méér gedetailleerd terug komen. Ik wil wel reeds aanstrepen dat onder andere inzake voetbal infrastructuur voor verschillende clubs uit Groot-Ninove ini tiatieven worden genomen. De verdere afwerking van V.K. Nederhasselt, een B.P.A. voor SP Lebeke, grondverwervingen voor Eendracht Appelterre en Osta Meerbeke, verbetering en aanleg van parking voor Eendracht Winnik, een zittribune voor V.K. Ninove. Met deze laatste regels nemen wij afscheid van 1999 en tre den wij het over het paard getilde jaar 2000 in. Een belangrijk jaar evenwel op politiek vlak. De gemeente raadsverkiezingen op 8 oktober 2000 geeft aan de SP de kans om te Ninove op ware sterkte voor de dag te komen. Wij presenteren op zaterdag 15 januari 2000 reeds een prach tige en evenwichtig samengestelde kandidatenlijst. Schrijf je in voor onze SP-nieuwjaarszitting, waar wij U onze SP-kandidaten zullen voorstellen. Jacques TIMMERMANS V De Vlaamse Federatie van Ge handicapten afdeling Dender leeuw heeft zich op een suc cesvolle wijze overtroffen in aantal deelnemers die kwa men genieten van het aange boden Breughelfeest. Een fij ne bedieningsformule, echt Breugheliaans, gevarieerd in aanbod naar ieders smaak sa men met de onbaatzuchtige inzet van alle bestuursleden hebben van dit festijn gemaakt wat het was, een treffer van formaat een weergaloos suc ces. Georges Couck mag als kersverse voorzitter terecht fier zijn op zijn ploeg mede werkers. De plaatselijke SP afdeling kan over de aanpak en over de wijze waarop men zich ontfermt over onze ge handicapten alleen maar lof uitspreken. In deze bewogen tijden die we thans meema ken, zijn het steeds de gehan dicapten die het meest lijden onder de financiële druk. Zij hebben het meeste nood aan opvolging, begeleiding en so- Geutelingenfestijn Het geutelingenfestijn van de SP-wijkafdeling Erwetegem- St. Maria en Goriks Oudenho- ve en Godveerdegem is op nieuw een succes geworden. De winnaar van de hesp is Freddy Van den Noortgaete, Perrestraat 136 te Hillegem. Het gewicht bedroeg 7.275 kg- Dank aan alle aanwezigen en tot volgend jaar! Zonegetal voor alle oproepen Vanaf 1 januari 2000 dient voor alle telefoonoproepen in België steeds het zonenum mer gevormd. Ook de oproepen binnen een zelfde zone. Als u bijvoor beeld iemand in Geraardsber gen wenst te bereiken, en niet tegenstaande u ook in Ge raardsbergen woont, zal u op roep steeds het zonegetal 054 moeten voorafgaan. U wenst mij te bereiken op het nr. 42.25.05 dan dient u vanaf 1 januari 2000 ook het zone nummer te vormen, dus 054/42.25.05. Donald Van Belleghem ciale voorzieningen. Het is dan ook niet zomaar dat ik als SP afdelingsvoorzitter dit ini tiatief en hun totale werking in het daglicht wens te stellen. Ook de aanwezigheid van heelwat SP militanten getuigt van het belang dat ook zij hechten aan deze vorm van gehandicaptenbegeleiding. In naam van de SP afdeling Den derleeuw, in naam van alle aangesloten gehandicapten een dikke proficiat en dank u wel aan al diegenen die zich belangeloos inzetten voor de organisatie van deze festivitei ten samen met het organiseren van de zovele andere activitei ten zoals de maandelijkse bij eenkomsten, de zwemavon- den... Voor lezers, die geïnteresseerd zijn om aan te sluiten is er maar één adres: M.P. Van Is- terdael, Iddergem, tel. 67.02.10. Firmin SP-Denderleeuw in rouw De SP afdeling rouwt eens te meer. Op 15 december ontviel ons De Smet Louis dit na een hartoperatie. Louis voorstel len hoeft amper. Louis had zijn verdiensten in de voetbal wereld en was nu ook bereid zijn overtuiging om te zetten in lijst te lopen voor de SP tijdens de komende gemeente raadsverkiezingen. Met hem verliezen we niet alleen een fijn man gekend in alle sportmiddens aanwezig op alle ma nifestaties voor het goede doel maar ook een gedreven kan didaat. Aan zijn naaste familie en in het bijzonder aan In- grid wensen we als afdeling onze diepgemeende gevoelens van rouw te betuigen. FV VJ Zin om monitor te worden tijdens de ko mende zomervakantie? Je bent 17 of ouder, je wenst monitor te zijn tijdens de ko mende zomervakantie, je beschikt over de nodige maturiteit wel dan is dit iets voor u. De mutualiteit zoekt jonge mensen voor haar MJA vakan ties. Maar de monitoren moeten wel geschoold zijn. Voor deze scholing zorgt de mutaliteit zelf. Als je hier wil aan deelnemen, schrijf dan in bij Socialistische Mutualiteiten Zuidstraat 111 te 1000 Brussel De cursus start 15 januari 2000. Dus vlug zijn! Firmin Verbrugge SP Denderleeuw Nieuwjaarsreceptie Zondag 9 januari 2000 om 11 uur We klinken op de start van het verkiezingsjaar Algemene Ledenvergadering Maandag 24 januari 2000 om 20 uur Voorbereiding van het Federaal SP-Congres. Beide manifestaties gaan door in de lokalen van Bond Moyson, Sportstraat te Denderleeuw. Noteer alvast deze data. Jullie zijn van harte welkom!

Voor Allen | 1999 | | pagina 12