VFSG-Lierde vierde feest! Nieuwe brandweerpost voor de vrijwillige brandweer te Moorsel j SP-Faluintjes Meldert-Baardegem: twee jaar 14 24 december 1999 - "Voor Allen" Op 2 december 11. kwamen de leden van de VFSG-af- deling Lierde voor de laat ste maal samen dit jaar voor hun maandelijkse ontmoetingsnamiddag in het lokaal 'Hof ter Lier- de'. Het was opnieuw een zeer goed gevuld programma met koffie en gebak als onthaal, verder een snel- tombola, de uitbetaling van de spaargelden, dans en muziek met Jos Martin, orgelist-accordeonist. Na 17 uur werd koffie met wafels aangeboden en kwam de kerstman op be zoek met een pakje voor alle aanwezige leden. De hoofdbrok was de vie ring van het 5-jarig be staan van de VFSG-afde- ling. De voorzitter schet ste een historiek sinds de stichting op 13 oktober 1994. We mochten tevens de aanwezigheid noteren van Pierre Janssens, pro vinciaal secretaris van Bond Moyson. Hij zette de bestuursleden duidelijk in de bloemetjes en prees de afdelingswerking. Een ondersteunend woordje baart soms won deren. De vereniging telt op dit ogenblik 145 leden en het jaarprogramma voor 2000 wordt op dit ogenblik klaargestoomd. Info bij de bestuursleden. André Veegaete SW Geraardsbergen in diepe rouw Zondag 5 december 1999 overleed onze ondervoorzit ter en vriendin Magda Manghelinckx na een slepen de ziekte op 63 jarige leef tijd. Magda was gedurende bijna 30 jaar een trouw en actief bestuurslid van onze plaatse lijke afdeling. Naast deze functie vervulde Magda nog tal van andere taken binnen de socialistische beweging en was steeds een uitstekend militant. Langs deze weg willen wij in naam van SVV Geraards bergen ons oprecht medeleven betuigen aan de familie en veel sterkte toewensen aan haar kinderen en klein kinderen. S.P. Geraardsbergen in rouw Met spijt hebben wij het overlijden vernomen van Ri chard Walraevens. Na jaren bij de fanfare 'De Verbroedering' te hebben gespeeld, heeft Richard nog lange tijd als niet-spelend lid deel uitgemaakt van onze fanfare. Hij was altijd trouw aanwezig op de vergaderingen en nam deel aan elke optocht. Voor zijn trouwe diensten werd hij in 1980 nog gedecoreerd. SJL-Geraardsbergen houdt eraan langs deze weg zijn familie haar oprechte medeleven aan te bieden. Naar aanleiding van de bespreking tot de oprichting van een nieuwe brandweerpost te Moorsel, gaf de schepen van Open bare Werken, Patrick De Smedt, volgende toelichting in de gemeenteraadszitting. Sinds 1980 vond het vrijwillig brrandweerkorps te Moorsel onderdak in de vroegere ge bouwen van een melkerij aan de Exterkenstraat te Moorsel. Bij het verstrijken van het huurcontract kon met de eige naars geen redelijk compro mis afgesloten worden be treffende de nieuwe maande lijkse huurprijs. Noodge dwongen moest het stadsbe stuur uitkijken naar een nieu we, voorlopige huisvesting voor deze dienst. Een tijdelij ke oplossing werd gevonden in het huren van een loods achter de oude meubelfabriek Van Praet in de Waverstraat te Moorsel. Ondertussen wordt een nieuwe brandweerpost voorzien aan de Beugem- straat. De opdracht voor de oprich ting van dit project werd ge gund opl 29/11/99 via openba re aanbesteding voor een be drag van 9.809.866,-fr. De werken starten midden vol gend jaar met een uitvoerings termijn van 100 werkdagen. Betreffende de inplanting van dit nieuw concept was de keu ze zeer moeilijk zegt schepen De Smedt. De Hogere Over heid liet het bestuur geen keu zemogelijkheden. Volgens het gewestplan kan de bouw enkel in een zone voor openbaar nut, wat de keuze uiteraard sterk beperkte. Daarenboven ver koos het bestuur om in dezelf de regio operationeel te blij ven om een snelle interventie in de Faluintjes gemeenten te kunnen blijven waarborgen. Rekening houdend met de be perkte financiële middelen werd het een sober, functio neel ontwerp, waarbij vooral de aansluiting met de reeds gerealiseerde sporthal zeer be langrijk is. Het Moorselse brandweerkorps beschikt in de toekomst over een totale bruikbare oppervlakte van 381 m2, onderverdeeld in twee de len. - het eerste deel omvat de ga rage (20 x 12 m.) dienstig voor het stationeren van 4 voertuigen en een kleedruim te. - het tweede deel bevindt zich achter de garage en bestaat uit een lokaaltje dienstig voor hetzij te vergaderen, te ont spannen en/of lessen te vol gen. Verder ook nog het sani tair gedeelte met 2 wasbak ken, 2 douches en 2 toiletten, een stookplaats (verwarming op aardgas) en een bureel ruimte. Binnen- en buitenwanden worden opgetrokken in cellen betonpanelen, waarvan de bui tenwanden afgewerkt worden met betongevelstenen. De dakconstructie is vervaardigd uit asbestvrije golfplaten met een binnenafwerking van iso latieplaten. Ook bij deze reali satie werd het milieuaspect niet uit het oog verloren. Zo wordt de riolering aangesloten op de bestaande straatriolering via een koolwaterstoffilter welke de oliën van de auto wasplaatsen in de afloopput- ten van de garage opvangen. Het regenwater wordt via een filterput geloosd in een regen waterput met een capaciteit van 10.000 liter i.f.v. hetzij herbruik, hetzij het vullen van de tanks van de brandweerwa gens of het reinigen van de wagens. De aanleg van een toegangs weg en de parking wordt in ei gen beheer uitgevoerd. Dit multifunctioneel gebouw voldoet, zoals ook de reeds vele andere recent opgerichte stadsgebouwen, aan alle mo derne eise die een optimale dienstverlening en werking waarborgen. Met deze realisatie is opnieuw een stap gezet in de verdere optimalisering en modernise ring van het stedelijk patrimo nium. Aan een nieuwe brandweerka zerne voor de beroepsafdeling Aalst durven we voorlopig (fi nancieel) nog niet denken! Op vrijdag 3 december 1999 vierde de SP-onderafdeling Faluintjes Meldert-Baarde gem haar tweede levensjaar. Dit feest ging gepaard met een Algemene Vergadering. Op deze Algemene Vergadering werd het administratief en fi nancieel verslag besproken en goedgekeurd. Het bleek dat 1999 een vruchtbaar jaar was geweest voor onze onderafdeling. Een geslaagd eetfestijn, veel in spanningen (bussen, plak ken...) voor de parlementsver kiezingen en vooral in de 80 leden. Een puike prestatie, daar was iedereen het over eens! Ook meter Gracienne Van Nieuwenborgh had het over een boreling die zijn eerste stapjes zet en dat goed doet. Peter Patrick Jacobs verheug de zich erover dat na zovele jaren er eindelijk in de twee Faluintjes-gemeenten een structuur was gegroeid, waar op de SP kon betrouwen. Omdat wij een dankbare afde ling zijn, gaven wij de meter en peter nog een geschenk, als dank voor de steun en de in zet. Vanuit de leden kwam nog de zinvolle opmerking dat er in het jaar 2000 sneller werk moest gemaakt worden van huis aan huis-bezoek. Niet op 14 dagen voor de verkiezing, maar beter voorbereid en grondiger. Alvast een sugges tie om mee te nemen in het nieuwe jaar. Nadien was er ook nog een debatavond met heel wat Groot-Aalstenaars. Deze wa ren in Ons Huis in Baardegem meer dan welkom. Daarenbo ven waren wij verheugd dat zij hierdoor de weg reeds kenden naar de zaal waar op 7 mei 2000 het jaarlijkse eetfestijn van SP-Faluintjes doorgaat. Tot dan! Dylan Casaer 9

Voor Allen | 1999 | | pagina 14