10 Jaar A.S.Z. Sanerings- en herinrichtingswerken aan het oud gemeentehuis te Moorsel VDAB-werknemersopleidingen voorjaar 2000 "Voor Allen" - 24 december 1999 15 Tijdens de gemeenteraadszitting van 28 september jl., lichtte Patrick De Smedt, Schepen van Openbare Werken, de ge plande werken aan het als noch als monument noch als dorpsgezicht geklasseerd oud gemeentehuis als volgt toe. 'Na de bouw en de ingebruik name van de service-flats, Kaalberg, worden nu de sane rings- en herinrichtingswer ken aan het oud-gemeente huis, daterend uit 1868, ge gund via openbare aanbeste ding. De uitvoeringstermijn wordt geschat op 200 werkda gen. De werken omvatten o.a. het volledig vernieuwen van alle technische installaties, het buitenschrijnwerk, de herin richting van de verschillende lokalen en de plaatsing van een lift. Aan de buitengevels wordt niets gewijzigd, ze wor den gereinigd, heropgevoegd en waar nodig hersteld. Het gepleiserde deel aan de rech ter zijgevel (binnenmuur vroe gere school) wordt opnieuw in gevelmetselwerk opgetrok ken. De schrijnwerkerij wordt volledig vernieuwd in eik, doch het uitzicht en de profile ring blijft behouden. Dankzij de plaatsing van een lift en een sas verbinding van de hoofd- en zij-ingang zullen zowel de bovenruimte als het dienstencentrum zelf toegan kelijk zijn voor mindervaliden en rolstoelgebruikers. De beschadigde delen van de ingemaakte kasten en de kas- tenwand in vroegere college- en raadszaal worden gerestau reerd door gespecialiseerde vaklui, terwijl de tafel en de stoelen in eigen beheer, door de schrijnwerkers van de stad, zullen worden opgeknapt. Naast het creeëren van ruim ten, voorzien van de heden daagse communicatiemidde len voor het dienstencentrum en de politie, wordt eveneens een polyvalente zaal en een vergaderruimte voorzien. Hiermee wordt tegemoetgeko men aan de grote nood aan aangepaste lokalen voor het verenigingsleven in de Faluin- tjes-gemeenten. Tot slot deelt schepen Patrick De Smedt mee dat ook aan dit project heel veel aandacht werd besteed voor de uitvoe ring met milieuvriendelijke materialen en technieken' In het nieuwe millennium zal met deze realisatie een verde re stap gezet zijn om het cen trum van Moorsel voor de in woners heel wat aantrekkelij ker en toegankelijker te ma ken. Schepen Patrick De Smedt samen met architect Hilde Eylen- bosch aan het gemeentehuis van Moorsel. Mieke Vogels, Vlaams Minister van Welzijn, Gezondheid en Gelijke Kansen, Eddy Dierickx, voorzitter A.S.Z. en Peter Degadt, directeur Sint Lucas te Gent. gen van dit project kan al leen maar bevestigen dat de gezondheidszorg in Oost-Vlaanderen, aange boden als een openbare dienstverlening en dus toegankelijk voor eenie der, een nog steviger fun dering krijgt. Deze fusie zal een aantal bijkomende synergieën en opportuniteiten opleveren die een snellere verdere groei en ontwikkeling van het A.S.Z. mogelijk ma ken. De VDAB-Training en Oplei ding in de regio Aalst en Ou denaarde pakt in het voorjaar 2000 opnieuw uit met speci fieke opleidingen voor werk nemers. Het betreft vooral opleidingen in de sfeer van PC-toepassin- gen, meer bepaald Acces 97, WIN 95, Word 97, Exel 97 en Powerpoint 97. De cursus wordt gevolgd in een zelfstudie-opleiding (Open Leren-systeem) waar bij de cursist/werknemer in overleg met de werkgever en de instructeur, kan kiezen op welk tijdstip zij/hij de oplei ding volgt. In onderling over leg wordt ook de opleidings duur bepaald. Daarnaast zijn gelijkaardige modules voorzien voor 'inter- Op 19 december 1999 is het exact 10 jaar geleden dat het voormalige St. Eli- sabethziekenhuis van het O.C.M.W. Aalst, gelegen langs de Gasthuisstraat, geschiedenis werd ten voordele van het nieuwe (hoewel?) en plaatsver vangende A.S.Z. - het Aal- sters Stedelijk Ziekenhuis- gelegen Merestraat en toen nog eveneens een dienst van het O.C.M.W. Vandaag, 10 jaar later, en om precies te zijn met in gang van 1 juli 1998, is dit A.S.Z. verder uitgegroeid tot autonome verzorgings instelling door een fusie operatie met het Emmanu- el-ziekenhuis van het O.C.M.W. Wetteren. Dit betekent dat het A.S.Z. - thans Algemeen Stedelijk Ziekenhuis - een zieken huis geworden is met ei gen rechtspersoonlijkheid waarvan de O.C.M.W.'s Aalst en Wetteren deelge noten zijn, en met inbreng en instandhouding van de beide campussen. Actueel hebben beheer ders van het A.S.Z. met een derde fusiepartner, met name het O.L.V.-zie- kenhuis van het O.C.M.W. Geraardsbergen een ak koord bereikt voor een nieuwe fusie. Het weisla- De evolutie van het zie kenhuislandschap in Vlaanderen en in het land is dus niet voorbijgegaan aan het A.S.Z. Daarom heeft de Raad van Bestuur van het A.S.Z. het nuttig geacht niet alleen de evo lutie in het 10 jarig be staan van dit ziekenhuis in de kijker te zetten, maar ook een aantal eminente sprekers uit te nodigen om de toekomst van de ge zondheidszorg, en meer in het bijzonder die waarin het ziekenhuis zich zal si tueren, met visie toe te lichten onder vorm van een academische zitting. Eddy Dierickx De algemene centrale ABW Brochure arbeidsvoor waarden bouwsector Vanaf heden is de nieuwe bro chure 'lonen en arbeidsvoor waarden in de bouw 1999- 2000' verkrijgbaar op onze di verse burelen. Voor al onze geïnteresseerde leden, werk zaam in de bouwsector, is dit beslist een aanrader! Ook kan schriftelijk of telefo nisch (053/78.78.78) een aan- bedrijfsopleiding' op vraag van de werkgever. Deze oplei ding loopt op vaste dagen en uren met een vast programma en gaat door onder klassikale vorm. In het T&O-centrum Dender leeuw, Steenweg 355, komt Windows 95, Word 97 basis, Excel 97-basis en Powerpoint 97 aan bod (9-16 uur). Win dows 95, Word 97-basis, Exel 97-basis en Internet staan op het programma van T&O-cen trum Oudenaarde, Bevere straat 11. Voor informatie over data, uren en prijsaanvraag kunnen geïnteresseerden terecht bij Zeno Schepens op het num mer (055)33.10.71, fax (055)33.10.79 of e-mail: zschepen vdab.be. vraag gebeuren bij Kd. Eddie Monsieur, gewestelijk secreta ris, Houtmarkt 1 te 9300 Aalst, verantwoordelijke voor de bouwnijverheid. Zitdagen Wegens de eindejaarsfeesten delen wij onze leden mede dat op maandagen 27 december 1999 en 3 januari 2000 onze burelen gesloten zijn en als dusdanig er geen laatavondo- pening, noch zitdagen in het gewest georganiseerd worden.

Voor Allen | 1999 | | pagina 15