SENIOREN Sportieve senioren in Lierde Eerste ouderenvereniging in Vlaanderen op het net 16 24 december 1999 - "Voor Allen" Naast de verschillende busuit- stappen, de verschillende bus reizen naar het buitenland en de verblijven in Wenduine en Blankenberge richt het V.F.S.G. ook begeleide vliegtuigreizen in naar Italië en Tenerife. Tenerife het eiland van de eeuwe lente De deelnemers worden opge haald in de opstapplaatsen Den- dermonde, St. Niklaas, Gent, Oudenaarde en Aalst en nemen in Zaventem het vliegtuig om 4 uur later te lannden op Reina Sofia waar bussen hen naar Ten Bel voeren voor een verblijf van 11 dagen (10 overnachtin gen) in Alborada. Een apertief op de infovergade- ring laat toe dat alle deelnemers zich onmiddellijk thuis voelen en eikaars gezelschap beter le ren kennen. Een wandeling in het 45 hectaren groot domein langsheen de prachtige lava rotskusten boven de blauwe zeespiegel met in de verte het lavagebergte en de wonder mooie top van de 3.718 meter hoge Teide. Geef toe niet slecht voor een eerste kennismaking. Iedere dag is er de mogelijk heid een nieuwe beleving mee te maken en niet altijd moeten hiervoor peseta's betaald wor- den.Een gratis busuitstap naar het sedert 25 jaar uit de grond gerezen Playa de Las America's streelt het oog wanneer prachti ge land- en zeezichten zich voortdurend laten aanschouwen en de winkelcentra de aantrek kingspool worden van de vrou welijke deelnemers. Kennis maken met de lijnbus stelt geen probleem en de uit stap naar Los Christianos met zijn drukke toeristische haven en winkels is één van de pleis terplaatsen op het programma. Naar believen wordt er in de namiddag een lekker zee- of zonnebad genomen aan het reu zegroot zeezwembad van Albo rada vlak voor onze hotelka mers. s 'Avonds is er mogelijk heid tot ontspanning in de 'PUT' een zeer dichtbijgelegen winkelcentrum. Busuitstappen met een Vuelta van het eiland, naar het maan landschap van de vulkaan de Teide (3.718 m) en een boot tocht van 2 uur om de fauna van de zee, in dit geval de dolfijnen en potwalvissen van heel dicht bij te bekijken. Een kennismaking met de plaatselijke bevolking in het vissersdorpje Las Galletas en de boeiende uitstap naar de ba nanenplantage leren ons dat het wondermooie eiland met een gemiddelde temperatuur van 25 graden en slechts 7 regendagen de belevenis is die men moet meemaken. Niet te verwonde ren dat verschillende voor de derde maal het eiland bezoch ten. Misano-ltalië, Adriatisriie kust Na een vlucht van 1.15 uur lan den we in Rimini waar een bus binnen de 15 minuten ons voor het hotel afzet. Een aperitief van het .huis en een gezellige babbel met de baas van het ho tel bezorgt ons dadelijk het ver trouwen en het gevoel dat we op de juiste bestemming zijn aangekomen. Het hotel Vanni, gelegen in het centrum en op slechts 50 meter van de zee is het familiebedrijf dat ons gedcurende 8 dagen op een culinair festijn zal vergas ten. De keuzemogelijkheden van het buffet, de pasta's, de soepen en de verschillende vis- en vleesschotels zijn de dage lijkse ingrediënten die het leven zoveel aangenamer maken. De sfeer gecreëerd door de familie Torsani is er een waar men zich onmiddellijk thuis voelt. De kamers met alle comfort, het prachtig zwembad en de ligstoel op het strand zijn in de prijs inbegrepen en als toemaat jes zijn nog 2 aperitieven, een streekgebonden avond met mu ziek en een dansavond met gra tis drank voorzien. Het af scheidsgeschenk is ook niet te vergeten. De streek Romagna-Emillio en in het bijzonder Misano is zacht van klimaat en ligt in een zeer rustig landschap. Wandelingen langs het strand of langs scha duwrijke lanen brengen ons naar Porto Verde of naar Ric- cione en met de lijnbus naar Cattolica of Rimini is dit in 30 minuten gerealiseerd. De enige busuitstap naar de vrijstaat San Marino op slechts 45 km. afstand is een uitstap die niemand wenst te missen omdat dit eeuwen oude land schap met zijn historische ge bouwen uniek is in zijn genre. Van op een hoogte van 800 me ter ziet men de Adriatische kust en ligt het autocircuit voor uw voeten. Deze 8 daagse reis is een aanra der zowel op cullinair- als toe ristisch vlak. Opmerking: Alle belangstellen den kunnen steeds informatie inwinnen of bekomen op het V.F.S.G.-secretariaat, tel. 09/364.99.12 en de besturen van de gepensioneerdenbonden wordt de mogelijkheid geboden om een infoavond in te richten met videofilm omtrent deze ac tiviteiten. Geniet van het leven! Beweeg! Je bent 50+ en... je wil wel wat! Je houdt van een uitdaging, je leert graag nieuwe ervaringen, het samen sporten in een gezellige sfeer, het uitwissen van ideeën en het omgaan met leeftijdsgenoten zie je wel zitten Dan heb je alle ingrediënten bij el kaar om deel te nemen aan één van onze S-Sport-activiteiten voor senioren. U overtuigen dat beweging voor se nioren noodzakelijk is en dat de se- niorensport in de lift zit, hoeft waar schijnlijk niet meer. Wel Echten we u graag in over de sportieve activi teiten voor senioren in uw streek. Reeds meer dan 5 jaar is VFSG en S-Sport Lierde opgericht. Sindsdien breiden de activiteiten zich steeds meer uit. Welke activiteiten bieden wij aan? Petanque: elke maandag van 14 u. tot 17 u. in Hof Ter Lierde (tijdens de winter wordt er ook binnen ge speeld). Fietsen: elke dinsdag van 14 u. tot 17 u. van april tot oktober in de re gio Lierde (afstand: 30 km.). In juni organiseren wij zelfs een cur sus 'even oppompen' voor fietsers. Bowling: elke 3de donderdag van de maand om 15 u. in Bowlingcen ter De Kegel te Geraardsbergen. Verder organiseren wij regelmatig wandelingen en volksspelen en nemen wij deel aan provinciale en nationale seniorensportdagen. Alle activiteiten zijn aangepast aan ieders mogelijkheden. Leeftijd kent bij ons geen grenzen. Zeventigers zijn dikwijls zelfs fittér of leniger dan sommige dertigers. Alle 50 plussers zijn welkom bij ons om op een ontspannende wijze en op een verantwoorde manier aan beweging en sport te doen. Dat het er prettig aan toegaat kan u zich wellicht inbeelden, voor, tijdens en na de activiteiten is er mogelijkheid om in een gezellig kadereen drank je te nuttigen. S-Sport staat voor seniorensport en is een sportfederatie, erkend en ge subsidieerd door de Vlaamse Ge meenschap, meer bepaald door het Bloso, S-Sport heeft een werking over gans Vlaanderen. Zij organise ren sportdagen, lessenreeksen in di verse sportdisciplines, sportieve uit stappen, vakanties, blijf-fit-weken, bijscholingen, infodagen en vor ming. Inschrijven voor de activiteiten hoeft niet op voorhand. De activitei ten gaan door in Hof Ter Lierde, Kwaadstraat 8. U kan gerust ter plaatse een kijkje komen nemen tij dens één van de activiteiten of u kan telefonisch inlichtingen vragen bij: VFSG en S-Sport Lierde: André Veegaete, Kwaadstraat 8, 9570 Lierde, 055/42.29.63. De Vlaamse Federatie van Socia listische Gepensioneerden - de se niorenvereniging van de socialisti sche mutualiteiten - is de eerste ou derenvereniging in Vlaanderen met een eigen website: www.vfsg.be. Vandaag worden ouderen zich meer bewust van de enorme moge lijkheden van computer en Inter net. Contact houden met verre vrienden of familieleden, informa tie opzoeken over hobby's en inte- ressepunten, op ontdekkingsreis gaan naar het wereldwijde web, chatten met leeftijdsgenoten zijn maar enkele mogelijkheden voor ouderen. Nog niet gesproken over de leuke invloed van de computer in het contact met de kleinkinde ren, iets gemeenschappelijk heb ben om over te praten, naar elkaar e-mailtjes sturen... De Vlaamse Fe deratie van Socialistische Gepen sioneerden (VFSG) wil mee met deze evolutie en creëerde haar ei gen website. Vele senioren hebben echter hun drempelvrees voor de computer nog niet overwonnen en blijven leek in de computerwereld. De VFSG wil deze ouderen helpen hun computerangsten en - onkunde te overwinnen. Want bij de VFSG kunnen senioren zich samen met leeftijdsgenoten informeren en bij scholen op introductiecursussen over Internet of andere computer programma's. VFSG Martine Lemonnier, nationaal se cretaris Sint-Jansstraat 32 1000 Brussel Tel. 02/515.02.55 e-mail: vfsg@socmut.be website: www.vfsg.be

Voor Allen | 1999 | | pagina 16