Michel Provost Het recreatiecentrum "Den Bleek" opnieuw open te Geraardsbergen "Voor Allen" - 28 april 2000 13 Wielrenners op de Muur van Geraardsbergen. Michel Provost voorstel len hoeft eigenlijk niet, hij stelt zijn werken tentoon in "Galeries Beukenhof' in Kluisbergen, in het har tje van zijn "Vlaamse Ar dennen". Hij woont in het Waalse Ellezelles op min der dan 1 km van de taal grens, maar is als geboren Ronsenaar perfect tweeta l- Hij was ook lid van de ju ry bij de lokale tentoon stelling van "Kiezen voor Kunst" te Ronse en zal eveneens lid van de jury zijn op de regionale ten toonstelling te Geraards bergen. De ludieke beeldentaal van Michel Provost spruit voort uit zijn passie voor geschiedenis. Van kinds been af tekende Michel soldaten of wachters waar van voornamelijk de kos tuums hem fascineerden en dat in verscheidene po ses en met de eventuele bijhorende wapens of de coraties. Geleidelijk aan komt Pro- vost in contact met de we reld van de schilderkunst en bestudeert hij de ver schillende technieken die voornamelijk in de zesti ger jaren aan bod komen. Vrij vlug ontplooit deze kunstenaar een stijl waarin hij zich vooral als meester toont in de tekenkunst. Ondertussen waagt Pro- vost zich sinds de voorbije decennia steeds meer aan andere thema's. Op car- toonale manier, maar met veel liefde voor de olieverf als materie schildert hij voornamelijk dominante personages die vergezeld zijn van enkele onderda nen of kompanen (meestal zes), waardoor telkenmale een evenredige compositie samengesteld wordt. Ieder doek van Provost heeft zijn eigen geschiede nisvolle betekenis, soms ludiek, soms aangrijpend, maar altijd boeiend. Hij dwingt respect af voor zijn kleuren, mooie en simpel, simpelweg mooi. Provost is één brok au thenticiteit, hij is een auto didact die door eindloze zelfstudie gedreven blijft. In 1991 stelde Michel Pro- vost zijn werken tentoon in Brussel. Dit bleef niet onopgemerkt voor de Di rectie Filatelie, die hem contacteerde voor het ont werpen van een aantal po- stogrammen. De kunste naar ging direct aan het werk en zorgde voor een aantal schetsen. Ondertus sen viel de regering, er kwamen verkiezingen en een nieuwe minister. Deze verkondigde in zijn be leidsverklaring dat alle commerciële projecten voorafgaand aan zijn le gislatuur, zouden inge trokken worden. Dé ont werpen van Michel Pro- vost werden terugge stuurd, een spijtige zaak, maar niets aan te doen. Hij kon weer beginnen met de gewone cyclus van ten toonstellingen. Toch waren ze hem niet helemaal vergeten in Brussel. In februari 1997 neemt de Directie Filatelie weer contact met hem op, nu voor het ontwerpen van de kerst- en nieuwjaarsze gel van 1998. In één week end werd een nieuw ont werp gemaakt en dit werd dan wel aangenomen. De kerstzegel geeft een ty pisch beeld weer van het werk van Michel Provost, maar dan op heel klein formaat. Zoals in vele an dere werken zorgt de posi tie van de personages voor een driehoekige structuur. De stijl is een vermenging van folkloristische stripfi guren in een Saedeleeri- aans landschap. Voor het hoofdpersonage met de ster heeft Provost teruggegrepen naar een fi guur uit zijn eigen geboor testad Ronse. Bijna on zichtbaar op de postzegel (38,4 x 27,66 mm) maar wel degelijk op het ont werp en overduidelijk op het originele schilderij lacht één van de kinderen naar de kijker, dit is nie mand minder dan de oo gappel van Michel Pro- vost, zijn kleindochter. En wat te denken van de mo len in de achtergrond De Kattemolen (of Moulin de Chat Sauvage van 1751) van Ellezelles bevindt zich op slechts 100 meter van de woonplaats van de schilder. Bijna niet te zien op de postzegel, maar het is de intentie die telt. Hopelijk denkt men bij een volgende uitgifte van postograms nog eens aan Michel Provost, want zijn schilderijen komen veel beter tot hun recht op groot formaat. Ze zeggen oneindig veel meer dan de zoveelste foto van een an dere bloem. Michel Provost stelt ten toon, tesamen met beeld houwer Dirk De Keyzer, in Galeries Beukenhof, vanaf 29 april tot en met zondag 21 mei 2000, alle dagen van 14 tot 19 u., be halve op maandag, dins dag en woensdag of na af spraak. Mis de afspraak niet met deze razend knappe Ron senaar. I.M. Traditiegetrouw wordt het hekken van het verwarmd openluchtzwembad voor het publiek open gezet bij het be gin van de maand mei. Dit jaar opent het zwembad zijn deuren op dinsdag 2 mei 2000 voor de scholen en pu bliek. De officiële opening heeft plaats op zaterdag 6 mei 2000 in het kader van de "Dag van de Sportclubs". Tussen 10 en 12 uur kan ie dereen gratis een duik doen in het verwarmde water (27°C). Om 10u40 is er een rondgang in het vernieuwde complex (machinekamer, toiletten in cafetaria en andere verbete- ringswerken). Om llul5 is er een "Drink" als inzet voor het nieuwe sei zoen. Wie het recreatiedomein be zoekt kan er zijn wagen gratis stallen op de mime groene parking. Een terras geeft uit kijk op het zwembassin en de grasperken liggen als ligwei- den te wachten op de zonne kloppers. Kinderen vinden ontspanning op de speeltuigen en kunnen vrij pladderen in het instructiebad met water paddestoel en spuitfontein. Een nieuwe familieglijbaan van 10 meter lang en 3 meter breed zorgt voor een flinke plons in het grote bad. Maar het recreatiedomein "Den Bleek" is meer dan al leen maar een verwarmd openluchtzwembad. Het minigolfterrein met 18 holes in kunstgras biedt een ideaal ontspannende tijdsbe steding in gezinsverband of met een klein groepje. Op het polyvalent terrein in "Kunstgras" kan men tennis, minivoetbal of volleybal beoe fenen. Geen jaarlijks lidgeld of clubverplichtingen, alleen maar reserveren aan een goed koop uur/tarief om uw gelief koosde sport te beoefenen. Verder liggen er ook nog twee petanqueterreinen ter beschik king. Het recreatieterrein "Den Bleek" biedt dus heel wat ont spanningsmogelijkheden in het "hartje" van Geraardsber gen, in een prachtige groene omgeving. Jonny Lampens

Voor Allen | 2000 | | pagina 13