Mei-avond Aalst: herdenking Bert Van Hoorick Met de Culturele Jongerencentrale ABW naar Cuba Raad voor progressief Beleid - Aalst Gratis rijden op de lijn voor alle Haaltertse 65-plussers "Voor Allen" - 28 april 2000 17 Conclusie Enkele conclusies dringen zich op. Kinderen mogen niet de dupe zijn van het feit dat hun ouders de rekeningen niet meer kunnen betalen, scholen kunnen er evenmin voor op draaien. Principieel is het on derwijs gratis, doch in de prak tijk wordt overduidelijk vast gesteld dat dit niet zo is. De kosten die door de school aan de ouders worden door verre - kend creëren een scheiding tussen de verschillende scho len of de leerlingen binnen de zelfde school. Dit laat littekens achter in de verdere ontwikke lingskansen van de betrokke ne. Er is gebrek aan een sa menhangend beleid. Onze bevindingen sluiten aan bij wat staat in het Algemeen Verslag over de Armoede: 'al hoewel het onderwijssysteem Op 19 februari verloor de so cialistische beweging Bert Van Hoorick. De grootste so cialistische politicus van Aalst werd 85 jaar. Hoewel hij zich in 1978 uit het actieve politie ke leven terugtrok, bleef hij tot zijn overlijden een begrip, een bron van inspiratie en een figuur waarnaar velen met sympathie en respect opke ken. Ook niet-socialisten. De Aalsterse SP-afdeling vond het gepast om de mei avond viering in het teken van de herdenking van Bert te stel len. Op deze avond zullen di- Vergadering van de Raad voor Progressief Beleid op donder dag 11 mei 2000 om 20 uur in het trefcentrum 'De Nieuw- beek', Nieuwbeekstraat 35 te Aalst. Op de agenda: - bespreking van de sneuvel- tekst 'Jongeren'. 'De Derde Weg', denkstof voor de toekomst te beluiste- een democratiseringsproces heeft doorgemaakt, is de school nog steeds de plaats waar het verschijnsel van maatschappelijke uitsluiting wordt bevestigd'. Het Coördinatiecomité boog zich vervolgens, op vraag van het College van Burgemeester en Schepenen, over de moge lijke oplossingsstrategieën. Voorwaar geen gemakkelijke opdracht omdat wij hier te ma ken hebben met een 'nieuwe sociale nood', die tot op heden nog nergens in zijn totaliteit werd aangepakt. We opteren voor 2 concrete oplossingen: Het comité is van oordeel dat de Vlaamse Gemeenschap en de verschillende onderwijsnet- ten de specifieke 'behoeften', voorzien in de artikelen van de schoolpactwet, moet herbekij ken en herformuleren. verse mensen lezing van frag menten geven uit 'In tegen stroom' en een keuze uit Arti kels van Voor Allen. Men zal merken dat vele van zijn standpunten ook vandaag nog brandend actueel zijn. Op deze bijzondere avond denken we niet alleen terug aan Bert, maar aan alle andere kameraden en gezellinnen die samen met hem hebben ge streden voor een beter bestaan voor het werkende volk. De komende generatie moet deze strijd verder zetten. ren op 30 april 2000: - 10 uur: afstemmen op Radio 3, Wereldbeeld'. - 14 uur: gesprek te Brussel in het Th'aatre des Martyrs, F. Vandenbroucke, A. Giddeus en Ph. Van Parijs bij J.P. Rondas. Reserveren en inschrijven via 'Het Groot Beschrijf', tel. 02/226.04.56. In afwachting pleiten wij voor het oprichten van een net overschrijdend scholenoverleg waarin eveneens de PMS-cen- tra, Vierdewereldbeweging, het Schoolopbouwwerk en an dere relevante actoren verte genwoordigd zijn. Wij beschouwen het tot de taak van dit overleg om een antwoord te formuleren over de vragen 'wat zijn basisbe hoeften' en wat zijn de 'extra behoeften' en dit in het kader van een maatschappij die het solidariteitsprincipe hanteert. Een tweede taak bestaat in het oprichten en beheren van een netoverschrijdend '(Aalsters) Sociaal Onderwijsfonds' dat op korte termijn aan een aantal noden kan tegemoet komen. Met de steun van dit fonds moet het mogelijk worden om de kostprijs van de 'buiten- Voor de Culturele Jongeren- centrale ABVV - Zottegem is de manier waarop Cuba ge stalte geeft aan een alternatief maatschappijbeeld steeds een bron van interesse geweest. Vorig jaar nog wisten we het Zottegemse publiek te boeien met een tentoonstelling over Cuba op de infoavond met als gastspreker Herman Portocar- rero (toenmalig Belgisch am bassadeur in Cuba) kwamen zo'n 100 enthousiaste toe hoorders af. Het is dan ook maar een logi sche stap dat wij verder willen gaan en verder wil hier zeggen naar het Carribische eiland zelf. Programma 'Cuba an ders bekijken' De Culturele Jongerencentrale SW Zottegem De SVV-afdeling Zottegem no digt al zijn leden uit naar het 'Moederfeest' op zaterdag 13 mei 2000 om 17.30 u. in het Volkshuis, Markt 8 te Zottegem. Menu: - apertief - kaas met een glas streekbier - koffie en gebak Voor alle aanwezige vrouwen is er een geschenkje voorzien. Om 20 uur is er het optreden van Carl Laurens die ons meeneemt door het land van de muziek met populaire liedjes van vroeger en nu. De deelname bedraagt 350 ff. voor de leden, niet-leden betalen 450 ff. Wilt u alleen het optreden bijwo nen van Carl Laurens dan betaalt u 150 ff. (100 fr. voor 3+Pas). Inschrijven vóór 4 mei 2000 bij de bestuursleden of in het Volks huis bij Pol. schoolse activiteiten' en het onderwijs in het algemeen te verlichten voor gezinnen met betalingsnoden die in armoede of bestaansonzekerheid leven. Dit moet gebeuren met discre tie en respect. Het is zeker niet de bedoeling om de rol van hét OCMW over te nemen waar we om een 'to taaloplossing' na te streven waarbij alle kinderen met ge lijke kansen naar de school kunnen gaan. Deze totaalop lossing omvat: aanmoediging en ondersteuning van sociale initiatieven in de scholen van het basis en secundair onder wijs die als doelstelling heb ben om de sociale ongelijkheid weg te werken. Op het einde van deze studienamiddag zal Leen Van Nuffel een aantal af spraken toelichten. 'Het vel van een kei', letterlijk is gestart met een programma om een reis naar Cuba voor te bereiden. Deze veertiendaagse reis -CUBA ANDERS BE- KIJKEN-, die zal plaatsvin den van 17 november tot 2 de cember 2001, moet de afslui ting vormen van een program ma dat we momenteel vorm geven en dat tot doel moet hebben om de Zottegemse be volking bewust te maken van de specifieke situatie van Cu ba, de economische boycot, de creatieve oplossingen voor schaarste, het publieke opvoe- dings- en gezondheidsproject enz. Niet alleen in theorie, maar vooral in de praktijk willen we hieraan werken, door: de organisatie van infoses sies rondom de historiek en de actuele situaties op het ei- Onder de stuwende kracht van de Socialistische Ministers in de Vlaamse Regering werd beslist om in het jaar 2000 het stads- en streekvervoer in Vlaanderen GRATIS te maken voor alle 65-plussers. Deze maatregel wordt in fasen inge voerd in de loop van dit jaar. De 65-plussers van de ge meente Haaltert zullen vanaf 1 september GRATIS kunnen rijden op tram en bus met de '65+ kaart' van De Lijn. Dit nieuwe vervoerbewijs is een magneetkaart die bijna 3 jaar geldig zal zijn, namelijk tot en met 2002. citaat uit onze enquête, is een initiatief van Steunpunt Wel zijn dat via dit resitoneel zo wel moreel als financieel haar 'steentje' bijdraagt tot SOS Schulden op School. Het is een eerste inkomensbron voor ons project. Het kan vanaf vandaag door elke school, ou dercomité en vereniging ge vraagd worden. Wij drukken de hoop uit dat ook andere verenigingen dit goede voorbeeld zullen volgen en financieel een steentje - het mag ook een kei zijn - zullen willen bijdragen, zodat SOS Schulden op School haar doel stellingen kan waarmaken. Roger D'Hondt land; voorstelling van gezond heids- en opvoedingsprojec ten in Cuba; info over probleemgebieden ontstaan door de economi sche boycot; de steun zowel financieel als materieel aan een medisch project, etc. Wie interesse heeft om zelf Cuba samen met ons te gaan bezoeken, en ook wie niet kan of wil deelnemen, maar zeker bereid is om zich in te zetten en de Cubaanse bevolking te helpen kan meer informatie bekomen bij Kurt De Loor (09/360.88.30) e-mail: kurt.deloor@ 12move.be De verdeling van deze '65+ kaart' zal gebeuren door de vervoermaatschappij De Lijn en dit in de tweede helft van de maand augustus 2000 voor de gemeente Haaltert. Persoonlijk hoeven de betrok kenen niets aan te vragen, de '65+ kaarten' van De Lijn zul len GRATIS worden toege stuurd. Voor bijkomende in lichtingen kan men zich wen den tot de sociale dienst van de gemeente Haaltert, Hoog straat 41, 9450 Haaltert. Tel. 053/85.86.35. DEBATAVOND Steve STEVAERT (SP) versus Herman VAN HERZEELE (ABW) Moderator: Sylvain B0GAERTS Vrijdag 12 mei 2000 om 20 uur Volkshuis, Houtmarkt 1 - Aalst

Voor Allen | 2000 | | pagina 17