SP FEDERAAL AKTIEF Voorbereiding Provincieraadsverkiezingen Open Oost-Vlaamse SP-fractiedag en Nationale Startevent 2 28 april 2000 - "Voor Allen" Ook de Provincieraadsverkie zingen naderen met rasse schreden. Daarom wil de SP tijdig de nodige aandacht besteden aan de inhoudelijke invulling van deze verkiezingsstrijd. Inmid dels werd reeds flink doorge werkt aan de opmaak van een specifiek SP-verkiezingspro- gramma voor de komende provinciale legislatuur. Dit heeft geresulteerd in een werkdocument "SP-Provin- ciecharter 2000-2006, Ideeën voor provinciale vernieu wing". Strategische keuzes en concrete voorstellen De voorbije legislatuur van de provincieraad was voor het eerst voor een periode van zes jaar. Sinds 1994 neemt de SP deel aan het bestuur van onze provincie. De SP heeft duidelijk het ver schil gemaakt en gezorgd voor een trendbreuk met de vroege re bestuurscultuur. Beleids- creativiteit, beleidsdynamis- me en beleidsvernieuwing zijn de kernwoorden die de SP-in- breng in de bestuurscoalitie kenmerken. Tevens heeft de SP bijgedragen tot een opener en democratischer debat in de provincieraad. De uitdaging voor de volgen de legislatuur is een kwalita tieve invulling geven aan het nieuwe profiel van de provin cie Oost-Vlaanderen een dy namisch en democratisch streekbestuur. Voor die kwali tatieve invulling is de SP in Oost-Vlaanderen uw beste waarborg. De contracten die voortvloei den uit het Toekomstcongres van de SP "Solidariteit als ce ment van onze samenleving" 1998 vormen de basis voor die VOOR ALLEN kwalitatieve invulling. Die contracten zijn een eigentijdse benadering van de problemen waarmee onze maatschappij wordt geconfronteerd, proble men waarvoor de SP, nu en in de komende decennia, een meer dan gewone belangstel ling heeft. Dit maakt het niet alleen mogelijk om de alge mene visie en de standpunten van de SP over het provinciaal beleid in Oost-Vlaanderen weer te geven. Ook concrete instellingen op sociaal vlak, op economisch vlak, inzake leefmilieu, onder wijs, ruimtelijke ordening, mobiliteit, worden gefor muleerd. Centraal staat in ie dere stelling het streven naar een samenleving waarin ieder een dezelfde kansen krijgt om zich waar te maken. In het bij zonder wil de SP in Oost- Vlaanderen strijd leveren te gen sociale uitsluiting en ar moede in de zich steeds verder ontwikkelende kennismaat schappij. De SP heeft haar concrete en gagement voor Oost-Vlaande ren vastgelegd in dit Provin ciecharter. Het bevat tal van strategische keuzes en concre te voorstellen die de SP in sa menspraak met de bevolking en de sociale bewegingen wil uitvoeren ten bate van de Oost-Vlaamse bevolking. De realisatie ervan maakt van de provincie Oost-Vlaanderen een dynamisch en progressief streekbestuur. 6 mei open fractiedag Voor de bespreking van dit verkiezingscharter worden niet enkel de huidige SP-Pro- vincieraadsleden, maar ook vroegere provinciale mandata rissen, reeds bekende kandi daten voor 8 oktober op de SP-lijsten in de diverse dis tricten en verder alle belang stellende gemeentemandata rissen en militanten uitgeno digd op een speciale open ver gadering van de SP-Provincie- raadsfractie. Op die bijeen komst is het trouwens ook de bedoeling een aantal echt re gionale accenten aan te rei ken, zodat het verkiezingspro gramma zo dicht mogelijk kan aansluiten bij de leefwereld van de lokale kiezer. De Pro vincie dus geenszins een "ver van mijn bed-show". Bedoelde open vergadering vindt plaats op zaterdag 6 mei 2000 van 9 tot ca. 13 uur in het Provinciehuis, Gouvernementstraat 1 te Gent. Geïnteresseerden geven best vooraf een seintje aan het Federaal SP-Secretariaat. Eventuele discussiedocumen ten worden dan per kerende overgemaakt. 13 mei Nationale startevent Maar er is nog méér dan bo venvermeld zuiver Oost vlaams initiatief. De huidige SP-fracties in alle vijf Vlaam se Provincies vinden het be langrijk om gezamenlijk aan te tonen dat de SP ook op dit beleidsniveau het verschil maakt. Daarom wordt een specifiek startevent voor de provincieraadsverkiezings campagne georganiseerd. Mandatarissen, kandidaten en belangstellenden (militanten en leden) worden dus ver wacht op zaterdag 13 mei 2000 om 10 uur in het Lim burgse Provinciehuis, Univer siteitslaan 1 in Hasselt (pro gramma zie apart kaderstuk je). Elke Provincie zet er haar beste beentjes voor... dus Oost-Vlaanderen (en daarbin nen de sterkste Federatie, zijn de Aalst-Oudenaarde-Ronse) mogen zeker niet wegblijven. Tet dan C.V. SP-FEDERATIE AALST-OUDENAARDE-RONSE Zaterdag 13 mei 2000 van 10 tot ca. 13 uur Provinciehuis Limburg, Universiteitslaan 1 te Hasselt GROEPSDEELNAME START-EVENT PROVINCIERAADSVERKIEZINGEN Programma dat klinkt als een "geklutst lente- eitje" (het mag ook wel eens ludiek zijn, smaakvol en toch to the point). 10.00 u.: Vriendelijk onthaal in het warm Limburg nest. 10.30 u.: Twee nationale koekoeken, voorzitter Patrick Janssens en minister Steve Stevaert, leggen hun ei in onze korf. 11.00 u.: De vijf Vlaamse provincies broeden hun legsel uit en presenteren een licht ver teerbaar maar goed gekruide omelet met de kernpunten uit hun programma. Voor Oost-Vlaanderen kokkerelt meester- pleiter Piet Van Eeckhout. 12.15 u.: We kiezen eieren voor ons geld en genie ten van een wandelbuffet. Inschrijven vóór 1 Mei e.k. bij voorkeur via het Federaal SP-Secretariaat (055/21.48.50); mogelijks carpooling. Maatschappelijk zetel De Malanderplein 7 - 9600 Ronse (tel. 055/21.48.50) Administratie-Publiciteit De Malanderplein 7 - 9600 Ronse (tel. 055/21.48.50) (fax 055/21.03.04) Redactie De Malanderplein 7 - 9600 Ronse Verantwoordelijke Uitgever Herman DE L00R (Federaal Voorzitter) Hoofdredactie Chris VANC0PPEN0LLE (Federaal Secretaris) Redactiesecretaris Jonny Lampens Teksten Alle teksten dienen ten laatste op maandagmiddag de week van verschijning, op het secretariaat ingediend. De Hoofdredactie houdt zich ten allentijde het recht voor bijdra gen in te korten of aan te passen, zonder aan de essentie van de tekst te raken. Genaamtekende bijdragen vallen volledig on der de verantwoordelijkheid van de steller.

Voor Allen | 2000 | | pagina 2