REGIONAAL VFG Denderleeuw knutselt Een schot in de 'Roos' I VFG De Anjer Ninove Seniorenfeest te Welle een su«es Ledenfeest SP-Erembodegem 8 28 april 2000 - "Voor Allen" De VFG afdeling Denderleeuw is een actieve hobbyclub. Weke lijks wordt er op maandag, met uitzondering van de eerste maan dag van de maand, van 14 tot 17 uur onderricht verschaft in de meest uiteenlopende disciplines die er bestaan in handwerk. Van daag is het breiwerk, volgende week is het haakwerk en zo gaat dit maar door een volledig jaar rond. Voor de periode van Pasen werden een hele reeks kaarsen bewerkt met tekeningen afkom stig van papieren servetten. Ook het haken met plastiek, versne den uit plastieken zakken (je moet er maar aan denken), levert een draagtas op die niet stuk te krijgen is. Wil je er ook bij zijn, genieten van de gezellige sfeer, de aangeboden tas koffie, de fijne babbel en constructief handwerk verrichten, dan zit je hier goed. Neem contact op met Marie-Pau- le Van Isterdael te Iddergem of kom gewoon naar het centraal complex op een maandag namiddag. Men zal er u met open armen ontvangen. Ook dit nogop 15 mei aan staande is er een "specialleken". Die namiddag wordt er een dans- happening georganiseerd. Onder deskundige leiding wordt de gan se namiddag gedanst. Geen drempelvrees, gewoon komen. Firmin Verbrugge De bezielers van VFG Denderleeuw Simonne De Leeuw en Marie-Paule Van Isterdael samen met enkele pronkstukken uit de knutseltoonbank. De opendeurweek van het Centrum voor Volwassenenonder wijs afdeling kleding te Geraardsbergen (gebouw Bond Moyson) verliep onder grote belangstelling. De belangstel lenden konden er kennis maken met de realisaties van de leerlingen. Zelf kleding maken betekent passende (voor iede re maat) en modieuze kledij voor iedereen en het kan een echte besparing zijn voor het gezinsbudget. De lessen worden zowel overdag als 's avonds gegeven door Mevr. AMEYE (055/45.64.84). Zondag 26 april was het weer zover. Vanaf 13u.l5 kwamen de eerste deel nemers binnen. Om 14 uur was de zaal dan ook volgelopen. Niet minder dan 141 deelnemers waren ingeschreven voor het Lentefeest. Door ziekte moes ten een tiental leden forfait geven. Wij wensen hen alvast een spoedig herstel toe. Bij de verwelkoming dankte de voor zitter alle aanwezigen voor hun aanwe zigheid. Ook dankte hij alle medewer kers voor hun inzet bij het verzamelen van prijzen voor de jaarlijkse tombola. Bij de mooie muziek van onze D.J. werden koffie en gebak geserveerd. Nadien konden de danslustigen aan de slag. Als gastoptreden hadden wij dit maal gekozen voor iemand uit de streek. Omstreeks 15 uur deed Jean Monnet zijn intrede gesteund door zijn begeleider. Al vlug was de sfeer erin. Met zijn üedjes en melodietjes, soms afgewisseld met moppen, had hij vlug de aanwezigen in zijn ban. Gedurende de pauze was er gelegenheid om even te verpozen. In het tweede gedeelte werd ons oudste aanwezig lid (Maria Vandenbergh) even in de schijnwerper gezet. Maar ja, schone bedjes duren niet lang. Op het einde van zijn optre den kregen Jean Monnet en zijn bege leider dan ook een welverdiend en uit bundig applaus. Nu konden de danslus tigen volledig beslag leggen op de dansvloer. Voor abe aanwezigen was er dan nog de bedeüng van de smaakvolle paaseieren. Wij danken abe aanwezigen en zeggen alvast tot ziens. Even nog de volgende activiteitenop 1 MEI is er de ontspanningsnamiddag te Deftinge. Daar kan men genieten van eenboestringofkop. Zaterdag 6 mei is er het petanquetor- nooi. Dit gaat door in het stadspark. Dit staat open voor iedereen. We hopen dat de weergoden ons gunstig gezind zijn. Zaterdag 20 mei gaat de sportdag door te Berchem (Antwerpen). Ook hier is er voor elk wat wils. Elke woensdagna middag samenkomst in ons lokaal te Ninove. Alvast tot ziens AI moest men dit jaar uitwijken naar een andere locatie, het feest was er niet minder om. Net zoals alle vorige jaren werd er dit jaar opnieuw gezorgd voor een fijne maaltijd. Op het menu een fris voorgerecht, een smakelijke soep, als hoofdschotel een struisvogel en als afsluitert ijstaart en koffie met gebak. Allemaal redenen om er bij te zijn. En de gepensioneerden waren er niet al leen voor het fijne feestmaal maar ook voor de ambiance. Die ambiance wordt elk jaar gebracht door disco- muziek. Dit jaar was hier wel enige paniek terzake. De brave man had zich van dag vergist, had geen intentie om te komen, maar een attentvol be stuur had dit vlug in de gaten en belde de man. Hij kon niet anders dan vlug alles inpakken en naar Welle komen. Eind goed alles goed want de mmiek was terug fraai en dansrijk. Naast de maaltijd was er ook de reuze tombola met als hoofdprijs twee zilveren rin gen. Ook de oudste aanwezige man en de oudste aanwezige vrouw werden gevierd, alsmede alle mensen die be langloos instaan voor de bediening tij dens het feest Dissen de maaltijden in werd een politieke toespraak gehou den door SP-Voorzitter Firmin Ver- brugge die het in zijn rede vooral had over de schuldenlast die de gemeente heeft (wist u trouwens dat iedereen die vandaag geboren wordt in Dender leeuw onmiddellijk belast is met een schuld van 50.000 BEF Je zou voor minder als kind op de wereld komen), een last die wij als SP willen vermin deren. Dat hun kasteeltje in werkelijk heid een herenhuis aan het station, nu al meer dan 90 miljoen kost en dat de gemeente meer belang hecht aan fir ma's te laten werken voor het uitvoe ren van gemeentelijke opdrachten in plaats van minder geschoolden uit on ze gemeente de kans te geven ook een boterham te verdienen. Hij besloot met een oproep voor alle aanwezigen hun kinderen en kleinkinderen te in formeren over deze toestand en op 8 oktober voor de SP te stemmen. De ze meerderheid dient gebroken te wor den, anders doet men gewoon verder. Onlangs nog kreeg Welle zelf nog een schoolvoorbeeld van terreinverkave ling aangeboden door de topman van de CVP. Ik hoop dat ook Welle gaat begrijpen waar de klepel hangt Het feest werd afgesloten met de nodige danspassen en met een afspraak voor de volgende bijeenkomst Alvast een dankwoord aan de beide Maria's, Ka- miel en Gabriël voor de inzet Jullie mogen er prat op gaan, het was een ge slaagd feestFirmin Verbrugge Op zondag 9 april was het weer zover. Toen ging het Tweede Ledenfeest van SP-Erembodegem door. Op het menu stond ditmaal een koude schotel die door onze leden, tezamen met een drankje naar keuze, goed gesmaakt werden. Onde de aanwezigen mochten we, be nevens onze kandidaten voor de ge meenteraadsverkiezingen Schepen Pa trick Jacobs, Ann De Backer, Antonio Igual Pacheco, Jan Van Wesemael en last but not least Brigitte Verhaege, ook de gekende kunstenaar Jan Sanders verwelkomend die wij ook bij onze trouwe leden mogen rekenen. Daarna volgde een uiteenzetting door schepen Jacobs die de voordelen van het V.F.S.G.-lidmaatschap (Vlaamse Federatie van Socialistische Gepensio neerden) uiteenzette, een voordeel dat door SP-Erembodegem toegekend wordt aan zijn leden vanaf hun 60-jari- ge leeftijd. En toen was er..koffie met gebak, en nadien een dansje als digestif dat voor sommigen uitliep tot in de late uurtjes. Weerom kon het bestuur van SP-Erem- bodegem terugblikken op een geslaag de namiddag en keerden ze moe maar tevreden huiswaarts. Volgend rendez-vous op 13 en 14 mei in de eetzaal van "De Horizon", achter het A.S.Z. te Aalst voor de 11de editie van ons steakfestijn. Tot dan Dirk

Voor Allen | 2000 | | pagina 8