Yves De Smet nieuw SP-Gemeente- raadslid SP-Denderleeuw gaat voor een lokale woonwinkel V.F.G. Erpe-Mere in rouw Blijkbaar is het rijk van god niet voor iedereen S.P. Herzele in diepe rouw "Voor Allen" -18 augustus 2000 1 Yves De Smet is de jongste telg van de SP in de gemeenteraad te Denderleeuw. Hij volgt er Ro land Van der Straeten op die ontslag nam als SP-Gemeenteraadslid om lijst te kunnen lopen bij de VLD. Alfons Govaert, schatbewaarder van V.F.G. Erpe-Mere Geboren te Mere, op 19 december 1925 en er overleden op 21 juli 2000. Als lokaal OCMW-mandataris, met de gemeenteraadsverkiezin gen voor ogen en in het kader van Geef Denderleeuw een nieuw beleid, wens ik jullie te informe ren over het woonbeleid van mor gen. De missie van een behoorlijk woonbeleid is duidelijk"Zorg ervoor dat iedereen - en in het bij zonder de huishoudens met de minste kansen - een behoorlijke woonomgeving bekomen". Dat dit geen luxe-idee is maar een sociaal engagement, bewijzen de cijfers van het ruimtelijk struc tuurplan Vlaanderen die melden dat tegen het jaar 2007 er zo maar liefst nood zal zijn aan 400.000 nieuwe woningen en er ongeveer 300.000 oudere woningen aan re novatie zullen toe zijn. Het be staande woningpatrimonium vult geenszins de noden in temeer dat de woning van morgen zal moe ten afgestemd worden op de ge zinsverdunning en de vergrijzing Je kan er niet naast kijken. Rechtover de ingang van de kerk "Hemelrijk" op het kerk plein staan twee infoborden. Eén ervan trekt de aandacht voor het IKSO, de andere voor St.-Gabriël, beide scholen van het katholieke net. Niets aan de hand. Een eenvoudige vraag aan de pastoor of er ook een bord kan geplaatst worden voor het Gemeenschapsonderwijs (voormalig rijksonderwijs) le vert het volgende antwoord op van pastoor Vincent, ik citeer "De plaatsing van infoborden voor scholen op het kerkplein van de St.-Jozefkerk is voorbe houden voor scholen van het katholieke net". In een tijd van verdraagzaam heid, pluralisme, recpect voor de andere mening, is it op zijn minst een trieste houding te noemen van iemand die aan zien wordt als "voor te gaan in...". Wanneer de overheid van de bevolking. Er is dus nood aan een nieuw woningtype. So ciale woonprojecten zullen zich hierover moeten buigen maar ook de lokale overheden kunnen niet actieloos blijven toekijken. De gemeente zal een behoeftenstudie moeten opzetten afgestemd op de ruimtelijke ordening en stedelijk beleid met het oog voor regle mentering inzake huisvesting. De gemeente of de diensten van het OCMW zullen als steunpunten moeten instaan voor algemene in formatie, premie-advies en woon begeleiding van alle inwoners. Om hieraan tegemoet te komen, dringt zich de oprichting van een lokale woonwinkel of woonwij zer op die hieraan moet tegemoet komen. Deze uitdagingneemt de SP- Denderleeuw mee op in haar pro gramma bij deelname in het be leid van de komende legislatuur. Firmin Verbrugge een voorstel tot wijziging in het onderwij sbeeld voorstelt, is daar onmiddellijk de dreiging vanuit CVP-middens dat dit een schooloorlog zal ontkete nen, wat moet er over deze han deling gedacht worden Je moet het toch maar durven. Broederlijkheid en gelijkheid prediken, maar selectief hande len. Blijkbaar zullen alleen de uitverkorenen, zij die onderwijs liepen in het katholieke net, het rijk van god zien. Dat zo een houding wordt aan genomen op de drempel van de 21ste eeuw is een schande voor de mensheid, de vrede, de lief dadigheid, de openheid, de sa menhorigheid, kortom dit is een kaakslag voor de samenle ving. Wie zei ook weer"Heb uw naasten lief zoals uzelf' Firmin Verbrugge Familie, vrienden en kennis sen zijn bijzonder zwaar ge troffen door het plotse heen gaan van Fonsken. Hij was een goede echtgenoot en va der voor zijn vrouw, zijn kin deren en kleinkinderen. Hij was een man waarvan het ene woord niet hoger lag dan het andere en steeds tot een vriendendienst bereid. Als schatbewaarder van de V.F.G. Erpe-Mere was hij de bezieler van de afdeling. Zijn onuitputtelijke energie, zijn levensblijheid, zijn totaal dienstbetoon, putte hij uit de Maandag 7 augustus bereikte ons het droevige nieuws, Kd. Frans Uytendaele was overle den. Frans was een van de pio niers van onze partij in Herze- le en Borsbeke. Reeds als jon ge knaap was Frans voor het socialisme actief in zijn ge boortedorp Letterhoutem. Hij ging samen met vader de rode vaan verkopen en was actief binnen de vakbond en de Ro de Valken. Na zijn huwelijk kwam hij in Borsbeke wonen waar hij al gauw met enkele mensen rond hem de SP afde ling Borsbeke oprichte. Voor de fusie behaalde hij enkele prachtige resulaten bij de ge meenteraadsverkiezingen, en zetelde hij verschillende jaren in de gemeenteraad. Bij de fu- kracht van de vele vrienden, zijn buren en kennissen en zijn familie die hem behulp zaam omringden. In Erpe-Mere en ver daarbui ten kende hij niets anders dan vriendschap en werd zijn aan wezigheid overal op prijs ge steld. Hij was voor ons een toon beeld voor jong en oud. Hoe wel zijn gezondheid niet meer optimaal was en reeds een waarschuwing had gekregen, bleef hij "duiveltje-doet-al". Daarom had ook niemand dit onheil verwacht, gezien zijn sie begreep Frans heel snel dat de partij zich moest aanpassen aan de nieuwe realiteit en als eerste voorzitter van de afde ling groot Herzele zette hij schouders onder dit project. Frans was steeds ter beschik king voor de partij als er moeilijkheden waren en bleef tot vorig jaar, ondanks veel moelijkheden met zijn klein zoon thuis, regelmatig de ver gaderingen en activiteiten vol gen. Frans was ook lange tijd een van de drijvende krachten binnen de VZW ontwaking die ons lokaal in Herzele be heert. Maar al te vaak was hij daar om problemen op te los sen binnen de beweging of privé. Hij was steeds daar waar men hem nodig had en gedrevenheid, levenslust en onvermoeibaarheid. Op de begrafenis zelf bij de offerandedienst was het te zien hoe geliefd en geprezen hij was, er kwam geen einde aan de laatste groet. Dit was het bewijs hoe dankbaar hij ggeweest is en wat hij voor ons allemaal betekende, hier namen wij noodgedwongen afscheid van Fonsken. Moge dit een troost zijn voor zijn geliefde echtgenote Rosa, kinderen, kleinkinderen en gans de familie. Ik zal je missen, beste kame raad, en velen met mij. U blijft in ons hart. Dank voor al het goede. Rust in vrede. Norbert Uyttersprot hij maar een beetje kon hel pen. Geen werk was hem te veel: van de afwas doen tot programma's schrijven. Frans was er fier op lid te zijn van onze partij, bij een van onze laatste bezoeken kondigde hij nog fier aan in juli 2000 50 jaar lid te zijn, spijtig genoeg verhinderde zijn ziekte een passende viering. Frans werd geboren op 12 juli 1931 te Letterhoutem en is overleden op 7 augustus 2000. Hij werd zaterdag 12 augustus 2000 be graven te Borsbeke. We wen sen José zijn echtgenote, zijn kinderen, kleinkinderen en fa milie veel sterkte toe. We zul len hem nooit vergeten. J.P. SP DENDERLEEUW ROUWT De SP-afdeling Denderleeuw en in het bijzonder de gepen- sioneerdenbond, rouwt om het verlies van twee van haar trouwe leden, Pierre Van Goethem en Anna Wyns. Pierre VAN GOETHEM Pierre overleed plots op 5 juli na een korte opname in het ziekenhuis. Hij was amper 63 jaar en genoot pas nu van zijn opruststelling. Aan de naaste familie en zijn echtgenote Francine De Leeuw onze oprechte deelname. Anna WYNS Anna werd ten grave gedragen op maandag 17 juli. Aan de naaste familie onze deelname van rouw. F.V.

Voor Allen | 2000 | | pagina 11