Vaudeville in het Zottegemse OCMW Waarheen met uw huisdier tijdens de vakantie SW Zottegem op stap r 12 18 augustus 2000 - "Voor Allen" De voorbije maanden heeft de heibel rond de Zottegemse OCMW-secretaris wegens surfen naar porno-sites tijdens de diensturen al voor meer dan voldoende animo ge zorgd. Bepaalde perscorres pondenten hebben er zich zelfs in verkneukeld, een be zigheid waartoe wij ons in de ze bijdrage voorzeker niet wil len verlagen. Wij hebben overigens als SP- fractie de evolutie van dat on verkwikkelijke dossier veeleer op afstand gevolgd, daar het in feite gaat om een strijd die vooral gestreden werd binnen CVP-kringen, meer bepaald tussen een aantal CVP-ers ge schaard rond de voorzitter van het OCMW en tussen een groep CVP-ers rond schepen De Clercq. Daarenboven hebben wij ons op de vlakte gehouden omdat het in de hele affaire niet aan ons, maar aan de huidige VLD/CVP-coalitie was om in eerste instantie initiatieven te nemen, wat - in de stijl die haar al 12 jaar kenmerkt - in derdaad ook deze keer niet tot de mogelijkheden bleek te kunnen behoren. Arme be stuurders Onze reactie was dan ook kort en kordaatwij hebben de VLD/CVP-meerderheid voor haar verpletterende verant woordelijkheid gesteld nadat zij met geen enkel voorstel over de brug wenste te komen, door meteen de zitting te ver laten waarop een definitieve uitspraak moest vallen een houding die wij hieronder nog verder toelichten. Hoe een democratie werkt In een politieke democratie zijn de politieke partijen en de wijze waarop zij functioneren van groot belang. Willen zij hun betekenis voor de demo cratie behouden, dan is het noodzakelijk dat de ideologi sche verschillen tussen de par tijen steeds duidelijk zichtbaar blijven en genoeg accenten krijgen. Jammer genoeg vol trekt zich sinds enkele tijd een evolutie in de omgekeerde zin de partijpolitieke ver schillen vlakken in een ver snellend tempo af (wat door sommige partijen wordt nage streefd - o.a. VLD - maar voor de socialistische partij niet goed is), waardoor het po litieke bewustzijn bij de arbei dende klasse erop achteruit gaat. Op het bestuurlijke niveau van de gemeente, de provincie, het gewest, het land moet er een dualiteit bestaan (wat noodza kelijk is voor het goed func tioneren van de democratie) tussen de coalitie (in Zotte- gem CVP en VLD bestuur ders) enerzijds en de oppositie (in Zottegem de SP) ander zijds. Vanuit die rol oefent de oppo sitie controle uit op het ge voerde beleid. Aldus betekent dit dat de VLD/CVP-meerder heid te Zottegem het beleid voert. Zo heeft zij er toch al 12 jaar, tegen de wil van de kiezer in, voor gekozen. Zij doet de voorstellen aan de ge meente- en OCMW-raad op diverse vlakken financiën - onder andere m.b.t. aanvul lende personenbelasting, cul tuur, onderwijs, openbare werken, huisvesting, enz... De SP-oppositie heeft daaren tegen een uitgesproken con trolerende taak zij ziet waak zaam toe op wat de bestuurs- meerderheid zoal doet. Ook inzake personeelsbeleid behoort het tot de taken van de meerderheid voorstellen te formuleren, onder meer over aanwervingen, bevorderingen, sancties en dergelijke. Ook hier weer is het dan aan de op positie om te controleren, na te zien, te overleggen en zono dig tegenvoorstellen te formu leren. Chaos zoals steeds Welk scenario werd evenwel op de jongste Zottegemse OCMW-raadsvergadering van woensdag 2 augustus opge voerd Nadat de betrokken secretaris was gehoort, werd logischer wijze vanuit de VLD/CVP- meerderheid een eenduidig voorstel over een eventuele sanctie verwacht. Als SP-oppositie kwamen wij evenwel bedrogen uit, geheel en al. Ten eerste kregen wij wat de tuchtsanctie betreft niet één, maar een zestal mogelijk heden voorgeschoteld. Ten tweede werd gegoocheld met bedragen over de op te leggen boete en terug te betalen wed de. Toen vroegen wij prompt vanwege de OCMW-voorzit- ter dat hij zowel voor het eer ste als het tweede punt ons het standpunt van zijn CVP/VLD- meerderheid zou meedelen, wat ons werd geweigerd. Het spreekt nogal vanzelf dat wij ons met dat soort procedure niet konden verzoenen en dat wij een dergelijke 'onverant woorde vrijheid' helemaal niet konden appreciëren. Tijdens de voorbije 12 jaar heeft de CVP/VLD-coalitie ons nooit om enige raad inzake het be leid gevraagd en ook onze voorstellen die wij uit eigen initiatief namen, werden tel kens gewoon van tafel ge veegd. Nu zij met deze "affai re" zwaar in de problemen zit en alle krediet bij de bevol king heeft verloren, hoefde zij het dus ook niet te doen, nu het erop aankwam een tucht straf uit te spreken Waar staan we Op het ogenblik dat dit artikel ter perse gaat, weten wij nog steeds niet welke beslissing door de VLD/CVP-meerder heid genomen werd. Er heerst daarover een doodse stilte in de gebouwen van het OCMW, wat niet wegneemt dat aller hande speculaties de ronde doen. Waarom al die geheim- doenerij over een zaak die er alleen belang bij heeft dat zij zo vlug mogelijk het daglicht ziet. Na sanctioneren en straf fen moet immers worden ge dacht aan opbouwen en her stellen. Hiermee bedoelen wij niet dat met de mantel der liefde moet worden gewerkt waar het niet mag. Iemand met een belang rijke functie bij een openbaar bestuur moet immers het voorbeeld geven en is gehou den zich correct te gedragen. Waar maatregelen moeten ko men, moeten er komen. Voor al de meerderheid mag hierin haar verantwoordelijkheid niet ontlopen en deze trachten af te wentelen op de oppositie. Zo werkt een democratie niet Als dat laatste zich blijft herhalen -en dat geldt voor parlement, provincieraden, gemeenteraden en OCMW's - komen onze democratie en haar instellingen immers ern stig in gevaar. Op zaterdag 16 september 2000 organiseert SVV-afde- ling Zottegem een uitstap naar het Biesbosch en nostalgisch Brabant, een ongerepte streek met een eigen bekoring. Het vertrek is voorzien om 7 uur aan het Volkshuis, Markt 8 te Zottegem. De deelname bedraagt 1.300,- fr. In deze prijs is begrepen vervoer met luxe-autocar, och tendkoffie, bezoek droog bloemboerderij, boottocht Biesbosch, bezoek champig nonkwekerij en proevertjes, begeleiding door een gids en een avondmaal. Gelieve zelf te voorzien voor een broodmaaltijd tijdens de middaglunch en Nederlandse Gulden kunnen ook van pas komen Inschrijven kan tot 31 augus tus 2000 in het Volkshuis en bij de bestuursleden. Iedereen kan met ons mee VZW Cultuur en Ontspanning na Arbeid CSC-SP Velzeke/Elene Zaterdag 2 september 2000 van 18.30 tot 21 uur Zondag 3 september 2000 van 11.30 tot 15 uur MOSSEL- EN KIPFESTIJN Deelname Kip 350,-fr. (volwassenen) - 200,-fr. (kinderen) Mosselen 400,-fr. (volwassenen) - 250,-fr. (kinderen) Ontmoetingscentrum Provinciebaan 275 - Velzeke De vakantie is voor velen on der ons een prettige periode, uitrusten en vooral op reis gaan. Voor vele huisdieren daarentegen wordt de vakantie een hel en ze vinden zelfs de dood. De Dierenbescherming van de Vlaamse Ardennen wil hier mee vele mensen waarschu wen voor het feit dat vanaf he den er een boete van 100.000 frank kan gegeven worden voor het dumpen van een hond. De Dierenbescherming van de Vlaamse Ardennen vraagt de mensen die getuige zijn van het achterlaten van huisdieren, onmiddellijk te reageren en de dichtstbijzijnde Dierenbe scherming te bellen. U kan steeds terecht op de Maatschappelijke Zetel in Ronse bij Lucie Vanwitten- berghe op de telefoonnum mers 055-21 60 71 of 075- 91 65 12 of bij Michèle Van den Neste, inspecteur voor Zottegem op telefoonnummer 09-360 27 09 075-34 19 15 (Acacialaan 112 te Zottegem). Indien dierenmishandelaars hun trouwe viervoeter dum pen, volstaat het om de num merplaat van de "dader" te no teren. U kan dit dan doorge ven aan de Dierenbescher ming of de rijkswacht. Mensen kopen dikwijls een huisdier zonder er verder bij na te denken. Zij ontdekken dan plots dat hun huisdier een hinderpaal vormt voor hun va kantie. Het resultaat kent men.want elk jaar sterven er tijdens de grote uittocht naar de zon veel dieren op Vlaamse bodem. Ze creperen aan een boom, in een stal, een hok of in een bos. Honden die een chip ingeplant kregen, worden zonder meer verminkt. De ei genaars snijden de chip ge woon uit het lichaam van de hond. Bij een oortatoeage knipt men gewoon het oor van het dier af. U kan erop rekenen dat elke ontdekte dierenmishandelaar een proces-verbaal in zijn brievenbus zal krijgen. Een boete die kan oplopen tot 100.000 frank per overtreding. Die mensen zullen niet meer in aanmerking komen voor adoptie van een huisdier in een dierenasiel. Want tijdens de vakantie uw dier achterla ten om dan na de vakantie een nieuw hondje aan te schaffen, dat is pas erg

Voor Allen | 2000 | | pagina 12