Nieuw consultatieblok A.S.Z. campus Aalst Verkeersremmers in de Ressegemstraat te Herzele Big Brother Louis is watching you... "Voor Allen" - 18 augustus 2000 13 Wie herinnert zich nog de ac tie tijdens de vorige verkiezin gen met de fameuze "POP UPS" Tuurken maar al te goed. Voor de vergeetachtigen onder ons die pop-ups waren zo van die plastieken spullen die op een venster op de eerste verdieping moesten aange bracht worden (zelfklevend) en die dan zo'n driehoekig uit- stulpsel vormden met aan weerskanten de foto van ons aller boegbeeld Louis Tob back. En dit op strategische plaat sen. Tuurken, als goede militant en wonende in de buurt van een kiesbureau, had zich ook zo'n pop-up aangeschaft en op zijn slaapkamervenster aange bracht. Alles bij elkaar genomen was dit toch niet zo'n gelukkige keuze Tuurken moest onder het alziend oog van Louis sla pen, opstaan, zich aankle den... Zelfs tijdens de grote maneuvers was Louis steeds aanwezig. Resultaatde gordijnen van Tuurken zijn dan maar enkele weken dichtgebleven. Louis moet nu toch ook niet alles weten newaar Nu, begin juli, wilde Tuurken zich ook nog eens jong voelen en trok met fris gemoed naar Zottegem, naar het jaarlijks marktrock-gebeuren van onze JS-ers. Leuke avond, goeie optredens en uiteraard wat In een bijdrage in de PANO beroemt de Ressegemse CVP- jongere Wim Impens zich op het feit dat hij erin geslaagd is, na een enquête, om de ver- keersremmende paaltjes te doen verwijderen en te ver plaatsen. Samen met een aantal buurt bewoners en jongeren is er ruim 10 jaren actie gevoerd voor het verbeteren van de verkeersveiligheid in de Res- segemstraat in het voordeel van de zwakke weggebruiker en het woonkarakter van deze straat. Dit heeft na een moei- 7ame wpp cxeleirl tof een aantal pinten gedronken, wat voor logisch gevolg heeft dat er toch eens "gewateriseerd" moest worden. Allez, na wat gezocht te heb ben vond Tuurken een plak kaat met daarop de simpele doch duidelijke boodschap "WC - 10 frank". In de zakken gezocht en 10 frank gevonden (in het donker allesbehalve simpel) en Tuurken mocht zijn ding gaan doen. Wie schetst zijn verbazing dat er zowaar een soort plastieken design-plaszuilen dienst de den als pissijn. Wat een op luchting als ge daartegen moogt de leiding in handen nemen bij hoogwaterstand. Tot Tuurken zijn ook viel op de achterkant van het bord met "WC - 10 frank". Wie staarde daar Tuurken aan met een gestrenge blik Juist Louis Tobback. Hadden die JS-ers toch wel de achterkant van zo'n Pop-up gebruikt om hun WC aan te duiden. Ik weet niet wat Louis er zou van denken om daarvoor ge bruikt te worden, maar één ding is zeker... Tuurken is zich aan de achterkant van de piaszuil gaan zetten want on der het alziend oog van de burgemeester van Leuven uw piasken piasseren, dat is verre van evident. 1\iur Pikuur verkeersremmende maatrege len die door de buurtbewoners zelf zijn uitgewerkt en overge maakt aan het gemeentebe stuur. Dat dit broodnodig is bewij zen recente ongelukken waar bij twee mensen (voetganger en bromfietser) moesten ge hospitaliseerd worden, met menselijke drama's voor ge volg. Deze ongevallen bewijzen dat de huidige proefopstelling niet voldoet. Uiteraard is de inrichting voor vprheterina vatbaar maar Han Sedert medio juni '99 zijn de werken aangevat voor het bouwen van een nieuw con sultatieblok in het A.S.Z. op de campus van Aalst. Reeds van bij het opstarten van het nieuw ziekenhuis in december '89, werd vrij snel ervaren dat het gebouw niet was voorzien op een grote po liklinische activiteit. Door het meer technisch worden van de geneeskunde en de steeds meer toenemende mogelijkhe den van ambulante diagnose en eventuele ambulante thera pie, werd de nood aan bijko mende consultatieruimte steeds groter. Bovendien is in de loop der jaren het genees- herenkorps op de campus Aalst, van minder dan 50, uit gebreid naar ongeveer 88 ge neesheren op de dag van van daag. In 1991 kondigde de toenma lige voorzitter van de vzw Me dische Staf, wijlen Dr. Lud- wig Rimbaut, aan dat hij met het bestuur zou onderhande len om bijkomende consulta tieruimtes te bouwen. Er werden vele plannen ge maakt en op bijna iedere Alge mene Vergadering der genees heren, was er een agendapunt "Nieuwbouw - stand van za ken". Doch geen van alle plannen kon uitgevoerd wor den omdat er wel altijd één of ander onvoorzien probleem was. in de zin dat de auto blijkbaar nog meer aan banden moet ge legd worden in deze woon- straat. Ik stel voor dat dhr. Impens zijn enquête eens overdoet met de vraag wat de mensen denken over deze ongevallen en de toenemende verkeerson veiligheid in de straat (de vraagstelling bij een enquête is nogal bepalend voor de uit slag). Dergelijk triomfalisme in de Pano is in deze simpelweg on gepast. In de aanloop naar de fusiege- sprekken met het toenmalig Emmanuel ziekenhuis van Watteren, kwam de nood aan bijkomende consultatieruim tes weer ter sprake. Iedere dag opnieuw kwamen er van de geneesheren noodsignalen dat het zo niet langer meer kon duren, dat de kwaliteit der zor gen niet meer kon gegaran deerd worden en dat alle be schikbare wachtzalen reeds waren omgetoverd tot burelen, waardoor de patiënten moes ten wachten in de gang. Er was ook geen scheiding tussen de gehospitaliseerde en ambu lante patiënten, wat soms voor hilarische taferelen zorgde in de wachtruimtes. Ook van het Ministerie van Volksgezond heid kwam hierop een opmer king. De geneesheren hebben toen aan het bestuur van het A.S.Z. gevraagd, in hoeverre het mo gelijk was dat het toenmalige OCMW van Aalst een stuk grond zou afstaan, met recht van opstal aan de geneeshe ren. De geneesheren zouden dit stuk grond dan benutten om er zelf consultatieruimtes op te bouwen. Zowel het bestuur als de ge neesheren konden met dit voorstel zeer snel akkoord gaan, er werd een stuk grond afgemeten en de notaris ver leende vrij spoedig een akte voor dit recht van opstal. Ondertussen werd aan het in genieursbureau Lierman-Van Den Hauwe gevraagd om plannen te tekenen voor deze consultatieruimtes. Dr. Warson, pathologe op de campus Aalst, heeft uren met alle collega's vergaderd om, in de hun toegemeten m2, hun consultatieruimtes in te pas sen. Begin juni was het dan zover, vrachtwagens reden af en aan, een grote torenkraan werd ge monteerd en stilaan werd het gebouw zichtbaar. Tegen midden januari was de ruwbouw quasi voltooid. De volledige afwerking en in- dienstname van het gebouw wordt gepland tegen medio september 2000. Per bouwlaag zijn er 1000 m2 beschikbaar. Het gebouw zal 4 bouwlagen tellen, waarvan ongeveer 3 verdiepingen zul len gebruikt worden voor huisvesting van poliklinische diensten en ongeveer 1 verdie- aan de administratieve dien sten van het ASZ en de vzw Medische Staf. Het gebouw is met een loop brug verbonden met de huidi ge gebouwen van het zieken huis. Alle interne poliklinische diensten, incl. Neurologie en Stomatologic, zullen naar de nieuwbouw verhuizen, alsook Gynaecologie en de. volledige polikliniek IV, waar nu de Al gemene Chirurgie, Vaatchirur- gie en Plastische Chirurgie zijn gehuisvest. Het nieuwe gebouw moet het kwalitatief aanbod van de poliklinische diensten van het ASZ verder uitbreiden, alsook instaan voor het comfort van de patiënt die op raadpleging komt. Er zijn luchtige en mooie wachtzalen voorzien. Het hele gebouw is uitgerust met klimaatcontrole. Er is ook ruimte voorzien voor een dermatologische consulta tie, wat tot op heden nog steeds niet op de campus Aalst aanwezig is. Ook belangrijk om weten is dat door de verhuis van poli IV naar de nieuwbouw, de dienst Geriatrie met 6 bedden zal kunnen uitgebreid worden. De gang waar nu de polikli niek van de interne diensten is gevestigd, zal omgebouwd worden naar een modern dag ziekenhuis met kamers die al len buitenlicht zullen hebben. Uit diep respect voor de pio nier van dit gebouw werd dan ook dit nieuwe consultatie- blok genoemd naar wijlen Dr. Ludwig Rimbaut. De ingebruikname is voorzien voor medio september 2000. Wij zijn ervan overtuigd dat met deze nieuwe consultatie ruimten, wij het kwalitatief zorgenaanbod in de toekomst beter zullen kunnen verzorgen en de medische uitdagingen van de volgende eeuw zullen kunnen trotseren. Donderdag 6 juli 11. werd aan het personeel de mogelijkheid geboden om de nieuwbouw te bezichtigen. Er werd een rondleiding georganiseerd zo dat iedereen vooraf al kon kennismaken met zijn/haar toekomstige werkvloer. Op de foto ziet u v.l.n.r. on dernemer Jan De Nul, Archi tect Tom Lierman, A.S.Z.- voorzitter Eddy Dierickx en ingenieur-architect Norbert Lierman. F.HHv Diprick* Dirk Van Mplkphpkp nino 7al huisvesting hieden

Voor Allen | 2000 | | pagina 13