JONG T@B@SCO-PARTY X-SESSION VFSG-Hofstade op daguitstap CC Links Bergop Jubileumreis Bedrijventerreinen in Gernnrdsbergen weldra volzet "Voor Allen" - 18 augustus 2000 75 In het kader van de jubileum viering wordt de jaarlijkse kermisreis op zaterdag 26 au gustus 2000 iets speciaals Luxemburg, de boorden van de Moezel. Via Namen, Dinant en Bas- togne trekken we naar Gre- venmacher, Wormeldange en Remich. Op de terugweg ma ken we een omweg via Gent, waar we een sfeervol restau rant vonden langs de Graslei, De Witte Leeuw. Een mooi en stemmig plekje aan de Leie en daar worden we vergast op een lekker avondmaal met soep, "bruine" stoverij met Op 12 juli 11. trok de VFSG- afdeling Hofstade voor haar jaarlijkse daguitstap naar Kortrijk en Rijsel. De eerste halte vond plaats in Ingooigem voor een bezoek aan een chocoladeverwerkend bedrijf. Na de technische uit leg over de bereiding van pra lines was er natuurlijk even de tijd voor een proevertje bij een lekkere tas koffie en was er ook gelegenheid tot aankopen van de lekkere pralines. Vandaar werd de reis verder- gezet richting Kortrijk voor een bezoek aan een jenever stokerij. De nodige uitleg tij dens de rondgang maakte ons wat wijzer over het distileren van verschillende jeneversoor ten. Het proeven bracht ons in de juiste stemming voor het nuttigen van het middagmaal frieten en huisgemaakte cho colademousse als dessert. De deelname bedraagt 995 fr. voor volwassenen en kinderen tot 12 jaar betalen 940 fr., de leden van de Culturele Centra le genieten een vermindering van 100 fr. Inschrijven kan via de be stuursleden en in het Volks huis bij Pol. Vertrekuur om 7.10 uur aan de kerk te Elene en om 7.20 uur aan het Volkshuis, Markt te Zottegem. in Wevelgem. Na de lunchpauze trokken we dan richting Rijsel waar eerst bezoek werd gebracht aan de nieuwe moderne wijken van de stad. Begeleid door onze gids brachten we daarna een bezoek aan het historisch ge deelte van de Stad Rijsel. Even uitblazen op een terrasje met een typisch Frans drankje en daarna was het tijd voor het aanvatten van de terugreis. In Wevelgem werd ons eerst koffie met belegde broodjes aangeboden en kregen we een attractie van watersurfers te zien. Tevreden keerden we daarna huiswaarts met alvast de af spraak tot volgend jaar voor een nieuwe daguitstap met de VFSG-Hofstade. Willy Merckx Koud Buffet te Eine De CSC-SP-afdeling Eine- Heurne-Mullem nodigt hierbij iedereen uit op het jaarlijks Koud Buffet dat plaats heeft op zondag 3 september 2000 van 12 tot 14 uur in de zaal Royal, Nestor De Tièrestraat 166 te Eine. Een voormiddag geen eetmaal klaarmaken en er samen eens op uit. Kom bij ons eten voor slechts 400,-fr. (volwassenen) en 250,-ff. (kinderen). Inschrijven kan tot 29 augus tus 2000 bij de bestuursleden van de afdeling of op het tel. nr. 055/31.43.69. Vanuit het A.S.Z. Heden mocht ik van de be voegde Vlaamse Minister Mieke VOGELS schriftelijk vernemen dat het fusieplan tussen het Aalsters Stedelijk Ziekenhuis en het Onze-Lie- ve-Vrouw Ziekenhuis van Ge- raardsbergen werd goedge keurd. De fusiedatum is voorzien op 1 januari 2001. Het A.S.Z. zal dan bestaan uit 3 campussen nl. Aalst, Emma nuel Wetteren en het O.L.V.- ziekenhuis van Geraardsber- gen en zal in totaal 611 bed den tellen. Hiermede blijft het openbaar karakter van de gezondheids zorg in de regio Aalst gewaar borgd. Tevens zal een continuïteit in het beleid er dienen over te waken dat het A.S.Z. toegan kelijk blijft voor iedereen en kwaliteitsvolle geneeskunde aanbiedt tegen terugbetalings tarieven. Eddy DIERICKX SW St.-Lievens-Esse naar Walibi De SVV-afdeling St.-Lievens- Esse organiseert op zaterdag 19 augustus 2000 een gezins- uitstap naar het Waals-Bra bantse pretpark "Walibi". Het vertrek is voorzien om 8 uur stipt aan het Volkshuis te St.-Lievens-Esse. Terugkomst omstreeks 22 uur. De deelnameprijs bedraagt 650 fr. voor kinderen -1.40 m; 675 fr. voor kinderen tussen 1.40 m en 16 jaar; 800 fr. voor volwassenen. Inschrijven is verplicht bij de bestuursleden. De industrieterreinen van Schendelbeke en Ophasselt lig gen de jongste tijd goed in de markt. 'Zo goed zelfs dat we dringend nood hebben aan een uitbrei ding van de bestaande terrei nen', stelt burgemeester Freddy De Chou, die het probleem reeds aankaartte bij de hogere overheden. Volzet Indien alle verkochte of in optie genomen percelen de komende maanden worden bebouwd, is het industrieterrein van Schen delbeke op vier verspreide per ceeltjes na bezet. Ook Ophas selt is weldra voor de helft ver kocht en bovendien blijft de vraag er groot. 'Ongetwijfeld speelt het gebrek aan voldoende industriegron- den in Vlaanderen een rol, maar ook de nabijheid, op am per 10 km, van de nog vlot bruikbare autoweg A8 is bepa lend bij de keuze van Geraards- bergen als vestigingsplaats', verduidelijkt De Chou. 'En de bereidheid van onze jonge mensen om zich positief in te zetten is een andere niet te on derschatten troef.' Oproep In het Ruimtelijk Structuurplan Vlaanderen is Geraardsbergen erkend als een kleinstedelijk gebied en een economisch knooppunt. Dit houdt in dat de stad de kans moet krijgen zich verder te ontwikkelen of anders gezegd er moet voldoende ruimte zijn waar nieuwe bedrij ven zich kunnen vestigen. Bij de bespreking van het RSV in het Vlaams Parlement werd per kleinstedelijk gebied ge dacht aan een uitbreiding van circa 20 ha. De juiste verdeling van bijkomende industriegron- den is echter de taak van de provincie. Tot eenieders verba zing voorzag het voorontwerp van Ruimtelijk Structuurplan Oost-Vlaanderen voor Ge raardsbergen -19 ha, de stad zou dus nog oppervlakte moe ten inleveren. 'Gelukkig konden we in de provinciale commissie ruimte lijke ordening rekenen op de steun van enkele vrienden-pro vincieraadsleden van diverse strekkingen om dit gevaar voor Geraardsbergen aan te klagen. Als gevolg hiervan grepen in tussen twee vergaderingen plaats met de bevoegde provin ciale instanties, het ontwerpbu reau en het Geraardsbergs schepencollege. De huidige stand van zaken is op zijn minst een status quo', weet burge meester en provincieraadslid De Chou. 'Maar dit is onvoldoende ver mits de ruimtelijke planning een impakt zal hebben voor ruim twintig jaar. We blijven bij onze eis van 20 bijkomende hectaren.' Geraardsbergen rekent hier voor op het begrip en de steun van alle actoren, de bestendige deputatie, de lokale provincie raadsleden, de intercommunale ILVA en het streekplatform Zuid-Oost-Vlaanderen. Samen op de foto in het centrum van Rijsel. 15* Avondmarkt te Gijzegem Op vrijdag 15 september 2000 organiseert CSC De Rank Gijze gem i.s.m. de SP-Afdeling Gijzegem en de Economische Dienst van de Stad Aalst voor de 15de maal een Avondmarkt in de Sta tionsstraat te Gijzegem vanaf 18 uur. Verschillende Gijzegemse handelaars, markt- en winkelwagens, fietsgravering en registratie door de Politie. Omstreeks 22 uur vuurwerk. Iedereen is hartelijk welkom! SOCÉMISIII Presenteren MET OPTREDEN VAN VRIJDAG 8 SEPTEMBER DANCING KRYPTON ZOTTEGEM AANVANG; 21 u30' TOEGANG 100,- Bef. ABASCO 4JUJL419L$ :&im ,Trv mm jfiii 4»a^««8s m Hiïfi f.7 "N 4 IMt]

Voor Allen | 2000 | | pagina 15