De SP Ronse had een gesprek met Pol Kerckhove 6de plaats De SP en vooral zijn militan ten hebben ervoor gezorgd dat wij de welvaart kennen van vandaag. De verwezenlijking van deze sociale welvaart (ge zondheidszorg, pensioenen, werkloosheidsuitkeringen,...) heeft veel strijd gevergd. We mogen dit niet laten verloren gaan. Een gelijke verdeling van de rijkdom wordt onze strijd voor de toekomst Het O.C.M.W. richt zich tot en begeleid mensen met pro blemen van allerlei aard (fi nanciële, sociale, psychologi sche,...). Daarnaast beheert het O.C.M.W. een rustoord en een ziekenhuis (AURORA) waar iedereen terecht kan aan sociale tarieven. Dit moet be houden worden en kwalitatief verbeterd. Het aanbod in gezondheids zorg zal per regio georgani seerd worden, waarbij het uni versitair ziekenhuis de centra le spil zal zijn. Dit ziekenhuis zal samenwerken met part ners, zoals het AURORA zie kenhuis. Een hogere kwaliteit van de gezondheidszorg is na gestreefd waarbij de patiënt centraal staat. Men moet het sportbeleid af stemmen op de jeugd. Onze sportverenigingen moeten de jeugd opvangen en actief en op een gezonde manier bege leiden. Daardoor zullen nu jongeren ook deelnemen aan het sociale leven. Dit kan de solidariteit onder hen maar ten goede komen. Lesley Van Wijnen 7de plaats Uit ideologische overtuiging. Opgegroeid in een arbeiders milieu en van daaruit gestimu leerd. Stichter en thans voorzitter van wijkclub Passerelle. O.C.M.W.-raadslid. Bestuurs lid K.S.K. Ronse en voorzitter supportersclub K.S.K. Ronse 'De Nieuwe Toekomst'. Opvang en hulp, zowel mate riële als financiële aan de minstbedeelde Ronsenaars. Crisisopvang in noodsituaties. Morele bijstand aan hulpbe hoevenden. Verzorging van bejaarden in het rustoord. Modernisering van de be staande infrastructuur van het AURORA-ziekenhuis. Drin gende inrichting van een he dendaags operatiekwartier en van een dienst voor intensieve zorgen. Behoud en verdere aanwerving van artsen en ge kwalificeerd verplegend per soneel. Het rusthuis 'De Lin de' speelt mede dankzij de re novatie, een voortrekkersrol. Afwerken van het O. Crucke- stadion. Oprichting van een multifunc tioneel sportcomplex. Gelet op de aanwezigheid van de wielerschool en de reputa tie van de Vlaamse Ardennen in het wielermilieu, de aanleg van een wielerpiste. André Vanachter 8st' plaats Sedert 1958 ben ik lid van de SP. Vanaf 1989 ben ik bestuurslid van wijkclub Marijve, nu De- vemle en onafgebroken lid van het partijbestuur. In het O.C.M.W. ben ik aan mijn 8ste mandaat bezig. Graag zou ik er nog een man daat aan toevoegen. Het O.C.M.W. heeft tot taak aan de personen en de gezin nen de dienstverleningen te verzekeren waartoe de ge meenschap gehouden is. Deze dienstverlening kan o.a. van curatieve, preventieve, mate riële, sociale, medische, soci aal medische en psychologi sche aard zijn. De gezondheidszorg in onze stad evolueert in goede zin. Het AURORA-ziekenhuis slaagt erin een degelijke medi sche en verpleegkundige zorg aan te bieden. Het rusthuis 'De Linde' kan niet langer be schouwd worden als een woonplaats met de nodige verzorging, maar is veeleer een leefgemeenschap met des kundige verzorging geworden. Een goed toekomstig sportbe leid kan er in onze stad maar komen indien er vooraf werk wordt gemaakt van de bouw van een sportcomplex rond het huidige voetbalterrein. Ook moet er zo vlug mogelijk een overdekte tribune met staanplaatsen komen op het bestaande voetbalveld. Ingrid Masure 9dt plaats Ik kom op voor de SP omdat ik me bij geen enkele andere partij zou thuisvoelen. Van jongsaf aan volg ik de politiek. De SP is de enige progressieve en soci aal-democratische partij die ge lijke kansen voor iedereen ga randeert, en waakzaam blijft om een evenwicht in onze maat schappij te bewaren. Actief bij verscheidene bewegingen: Vrij zinnig Centrum, Socialistische vrouwen, Centrum voor basise ducatie 'Leerpunt' Voorzitter CSC Ronse. Het O.C.M.W. is voor de mensen die door de mazen van het net vallen als het ware een noodrem om niet in de ar moede terecht te komen. De grootste risicogroep vormen de alleenstaande vrouwen, meestal jonge moeders. Het AURORA-ziekenhuis, als openbare instelling, is belang rijk voor vrijzinnigen en niet- katholieken. Te Ronse hebben we geen re den om te klagen. Door de vergrijzing van de bevolking vergroot de nood aan specifie ke voorzieningen. Ook de technologische vooruitgang van de gezondheidszorg gaat steeds verder. De levenskwali teit van de patiënten moet steeds voorop staan. Het zelf beschikkingsrecht van de pa tiënten moet primeren en een stevige wettige uitbouw van patiëntenrechten moet dit ga randeren. De middelen die de stad voor ziet aan sport moeten verdeeld worden over verschillende sporttakken. Niet alleen voet bal telt. Het oprichten van een polyvalente sportzaal is een oplossing. In de toekomst zou het goed zijn mocht de stad er in slagen terug een belangrijke sportmanifestatie te organise ren. "Voor Allen" - 18 augustus 2000 17 In de komende edities van dit blad zullen telkens enkele kandidaten voor de komende gemeenteraadsverkiezingen voor de SP Ronse aan het woord gelaten worden. Op die manier krijgt u de kans hun mening beter te kennen over onderwerpen die hen nauw aan het hart liggen Waarom ben je kandidaat voor de SP? Actief binnen verenigingen? Actueel en toekomstgericht. Wordt er genoeg aandacht besteed aan de jeugd? Moet de stad kindvriendelij ker worden? is de veiligheid van de inwo ners voldoende verzekerd te Ronse? Wat dient volgens jou, bij voorrang, aangepakt te wor den in de stad Ronse?

Voor Allen | 2000 | | pagina 17