't Is géén cafépraat Extreem-rechts om bang voor te zijn (1) r "Voor Allen" - 18 augustus 2000 19 De gemeenteraadsverkiezingen Op de algemene ledenvergadering van de SP-Zottegem wees Herman De Loor op het "gevaar van de luxe". Zottegem is im mers een rode vlek in Vlaanderen maar het zou een grote ver gissing zijn te menen dat die sterkte een vast gegeven is. Inte gendeel, wil men een terugloop voorkomen dan vereist iedere verkiezing een totale inzet. Dit gegeven geldt niet enkel voor gemeenten waar de SP sterk staat. Uiteraard is in al onze gemeenten en steden een volgehouden inzet van de so cialistische militanten nodig. Voor de verkiezingen van 8 oktober is dit des te meer het geval wegens het toenemend aantal gemeenten waar het Vlaams Blok opkomt. Het is nu al duidelijk dat, ook al mocht het Blok stagneren of achteruitgaan in de steden waar het nu sterk staat zoals Antwerpen en Mechelen, en het in tal van kleinere steden en gemeenten zal doordringen en zetels zal in de wacht sle pen. Voor wie de doelstellingen van het Vlaams Blok kent is dit een beangstigende vaststel ling. Hoe gaat de SP hierop reageren Van bij de opkomst van het Vlaams Blok kende deze par tij een stijgend succes. Dit kan niet ontkend worden. De ac ties van alle democratische partijen en vooral van de SP en het ABVV hebben de op gang van het Blok niet gestuit. De conclusie kan derhalve niet anders zijn dan dat, spijts alle goede bedoelingen en in zet, de strijd tegen extreem rechts niet op de juiste manier werd gevoerd. Teveel aan dacht is besteed aan het vreemdelingenprobleem en te weinig werd gewezen op de inzichten van het Vlaams Blok inzake het economische, het sociale, het culturele, het ethi sche. De wereldeconomie en het vluchtelingen probleem Waarom doen zoveel mensen al die moeite, zelfs met le vensgevaar, om toch maar in Europa te geraken Volgende cijfers geven een antwoord op die vraag - Vandaag kent de wereldbe volking 1,3 miljard mensen die leven in absolute armoe de, waaronder de helft Afri kanen. - Meer dan 3 miljard mensen moeten het stellen met een dagelijks inkomen van hoog stens 70 frank. - Deze meer dan 4 miljard mensen hebben gebrek aan voedsel, drinkbaar water, en zijn meestal verstoken van enige medische verzorging. Hun toekomst is uitzicht loos. De globale rijkdom van de mensheid is gestegen maar toch is de armoede ver ergerd en zijn de volkeren die in armoede leven, toege nomen. - Tegenover de ellende waarin meer dan de helft van de we reldbevolking leeft (men moet ook de armen en de daklozen in de "rijke" landen meetellen) zien we dat a) de tien (inderdaad tien) rijkste personen op onze pla neet zoveel bezitten als het ge zamenlijk bezit van de 600 miljoen (inderdaad 600 mil joen) armste mensen; b) de vierhonderd (inderdaad vierhonderd) rijkste miljar dairs ter wereld evenveel be zitten als 45% van de wereld bevolking (in de Verenigde Staten is 33% van de totale rijkdom van het land in han den van 1% van de bevol king). De verschrikkelijke armoede waarin meer dan de helft van de wereldbevolking leeft (te genover de fabuleuze rijkdom van de vierhonderd rijkste miljardairs) is de reden van de poging van velen van deze ar men om hun uitzichtloze ar moede te ontvluchten en op zoek te gaan naar een mens waardig bestaan. Gezien deze gegevens is het onvermijdelijk dat Europa uiteindelijk zal overspoeld worden door rade loze mensen. Ondanks alle menselijke en socialistische overwegingen is het duidelijk dat dit niet de op lossing is. Stevent de mensheid onver mijdelijk af op een werel dramp Ik doe niet aan "doemdenken". De (enige) mogelijkheid om de wereld uit het slop te helpen, om gans de mensheid een toekomst te bie den is het wereldkaptalisme onder politiek gezag te bren gen en onder syndicale con trole. Het kapitalisme moet onderworpen worden aan so ciale en maatschappelijke re gels. Niet de winst maar het welzijn van de mensheid moet de bijzonderste beweegreden ziin tot economische activi teit. Is dit utopisch Ten eerste, degenen die deze stelling als utopisch en onrealistisch van de hand wijzen moeten tot het besef komen van wat dan het alternatief is. Ten tweede is het zonneklaar dat het richten van de economie naar sociale en maatschappelijke opdrach ten slechts moeizaam en beet je bij beetje kan tot stand wor den gebracht en wetende dat de ideale wereldsamenleving inderdaad een utopie is. Het zou echter volstaan deze weg op te gaan en een stuk van de gestelde doelstellingen te re aliseren om de schrijnendste armoede te lenigen en de stroom van vluchtelingen te zien ophouden. En nu terug naar het Vlaams Blok De Blokleiding heeft een per fect inzicht in de ontwikkeling van de mondiale economie. De Blokleiding weet dat dit betoog waar is. Maar de Blo kleiding wil geen oplossing voor het vreemdelingenpro bleem, dit zou immers het ein de van het Blok betekenen. Nu zijn het vooral de socialis tische vakbonden en de socia listische partijen die aandrin gen op het opleggen van so ciale spelregels aan de mega- concerns, aan het wereldkapi- talisme. Dus logisch dat voor het Blok de socialisten vijand nummer één zijn. Het Blok kiest aldus resoluut de kant van de multi-miljar- dairs én voor de verschrikke lijke armoede in de wereld én voor de blijvende stroom van vluchtelingen op zoek naar een beetje welvaart. Dit is het grote bedrog van extreem rechts. Zoveel oneerlijkheid, zoveel misleiding, het is in derdaad om bang voor te zijn. In de volgende bijdrage zullen we nader ingaan op de concre te intenties van het Vlaams Blok om komaf te maken met de Sociale Zekerheid, om de vakbonden uit te schakelen en om de mutualiteiten af te schaffen. Om alle twijfel over de ware bedoelingen van het Blok weg te nemen zullen we uitgaan van hun eigen verkla ringen en wetsvoorstellen. Dit is nodig omdat de meeste kie zers van het Blok zich niet be wust zijn van de ware aard en de bedoelingen van extreem rechts. Meer zelfs, vele kandi daten van het Blok beseffen niet met wat ze bezig zijn. Hun onwetendheid is evenwel geen excuus voor hun mede plichtigheid aan de acties van extreem-rechts. Herman Van Herzeele De gemeenteraad keurde een reeks voorstellen goed inzake sportinfrastructuur, meer speciaal voor de voetbalsport. Eendracht Winnik is eigenaar van het voetbalter rein langs Steenhout. De parking voor dit voetbal terrein is in slechte staat. Om verbeteringswerken door de Stad te laten uit voeren, moet de parking als zone voor openbaar nut worden bestemd. De oppervlakte bedraagt 7a 17ca 38dm2 en de Stad is bereid dit deel in der minne aan te werven. Na verwerving zal de Stad aldus een parking aan leggen in dolomiet. Een andere beslissing, maar eveneens voor Dender- windeke is de verwerving van het B-terrein van Eendracht Winnik, langs de Minnenhofstraat. De eigenaars zijn bereid het terrein in der minne te ver kopen aan de Stad. Het heeft een oppervlakte van 98a 50ca en de gemeenteraad keurde de aankoop goed voor de prijs van 1.100.000,-BEF. Na deze verwerving zal de Stad een degelijke drai nering laten uitvoeren, teneinde dit jeugdvoetbalter rein degelijk speelklaar te krijgen. Sponsor en vriend Marcel Jacobs zal tevreden zijn. Een ander heikel probleem was dit van voetbalclub Osta Meerbeke. De terreinen wisselden van eige naar en de voetbalclub had geen geschreven huur contract, noch een bewijs dat de club alle infrast ructuur met eigen financiële middelen had gereali seerd. Vervolgens moet ook de bestemmingswijziging bin nen het Gewestplan doorgevoerd worden. De voet balterreinen liggen zonevreemd, want in agrarisch gebied. De Stad zal nu de beide terreinen verwerven en zelfs uitbreiden tot de Wolstraat, teneinde er later ook voldoende grote parking te kunnen aanleggen. Zij zal ook initiatief nemen om door middel van een B.P.A. de bestemming naar sport en recreatie te ver wezenlijken. Zó kan OSTA Meerbeke worden gered. Voorzitter Dirk De Doncker zal een vat minder sla peloze nachten hebben. En nog een positieve gemeenteraadsbelissing inza ke sport, is de bouw van een nieuwe zittribune op "De Kloppers" voor V.K. Ninove. De huidige "nood- tribune" werd bekostigd door de club zelf, maar is na zovele jaren dringend aan vervanging toe. De veiligheid is géén 100% meer verzekerd, en er mag geen risico meer genomen worden. Binnen een budget van 7.500.000,-BEF zal door de Stad een nieuwe tribune worden gebouwd. Nog twee aankopen dienen vermeld te worden 1. Aankoop van speeltuigen Roslaer, Abdijstraat, Stadspark en speelplein te Appelterre. De raming bedraagt 218.000,-BEF. 2.Aankoop van 30 nieuwe judomatten voor de sportzaal van de gemeenteschool te Denderwinde- ke, waarvan de plaatselijke judoclub Dojo Kodo- kan gebruik maakt. De raming bedraagt 120.000,-BEF. Jacques TIMMERMANS J

Voor Allen | 2000 | | pagina 19