Ik ben een fietser, u ook? Kiezen voor de fiets 20 18 augustus 2000 - "Voor Allen" Meer dan 300 deelnemers kwamen op de Grote Markt van Aalst aan de start van de zesde 'Aalst fietst'. 'Aalst fietst' opnieuw voltreffer! Meer dan 300 fietsers verzamel den op zondag 2 juli op de Grote Markt van Aalst voor de 6de edi tie van 'Aalst Fietst' ingericht door SP Kontakt. Onder de deel nemers een aantal bekende ge zichten en veel vaste deelnemers voor wie 'Aalst fietst' niet meer weg te denken is uit hun jaarlijk se activiteitenkalender. P. De Smedt kreeg al na amper 1 km. pech en moest het peleton laten gaan, Gracienne Van Nieuwen- borgh kwam de deelnemers bij de start aanmoedigen. Roger D'Hondt gaf voor de start nog wat uitleg over de betekenis van de fietshappening. Het SP Kon- takt team verzorgde de begelei ding maar werd daarin voor de eerste maal op een perfecte ma nier bijgestaan door 6 gemotori seerde politieagenten. De jaar lijkse fietshappening heeft zulke afmetingen aangenomen dat be geleiding door politie noodzake lijk werd om de veiligheid van de fietsers te verzekeren. De fietstocht stond dit jaar in het teken van 'buitengewone buur ten Verschillende nieuwe en ou de wijken van de stad werden aangedaan. Zo fietsten de deelne mers door de wijken St. Anna, Ter Linden, Doriksveld, Kerre- broek, blok van Borremans, Frans Brecpotwijk, Park De Blieck, Horebekekveld, Ten Ro zen, Langestraat, Hof Somer- gem. De Nieuwe Wijk, Ten Bos (met een uniek hoppeveld), Erm- bodegem dorp, Watertoren enz. Knelpunten Bedoeling van 'Aalst fietst' is enerzijds het fietsen aan te moe digen maar anderzijds en voorna melijk te wijzen op een aantal knelpunten. Belangrijk zijn de condities waarop de fietsers gebruik kun nen maken van het wegennet. SP Kontakt legde in de voorbije ja ren vaak de vinger op de wonde van obstakels die veilig fietsen in de weg staan. Wij pleiten ook dit keer voor betere fietsomstandig- heden. - Zo zijn wij voorstander van een fietsroutenetwerk met parkeer en overstapmogelijkheden in combinatie met openbaar ver voer. Bushaltes moeten voor zien worden van enkele fiets- stallingen. - De oprichting van overdekte gemeenschappelijke fietsstal- lingen in stadswijken is nuttig voor bewoners die thuis over een te beperkte ruimte beschik ken om zelf een fiets te stallen. - Het aanleggen en kleuren van fietsstroken op toevoerwegen naar het stadscentrum is een ab solute must en moet nog uitge breid worden (bv. Moorsel- baan, Grote Baan Brede- straat, Kwalestraat Dorps straat). De fietsstroken langs de Brusselsestwg. verwekken bij vele fietsers een gevoel van on veiligheid. Een betere aandui ding en afscherming zijn hier op hun plaats. - Hetzelfde non-veiligheidsge voel creëert het fietspad langs de kant van de watertorenwijk op de Parklaan. SPKontakt be treurt dat bij de heraanleg van het fietspad aan de parkzijde geen -dubbelrichtingsverkeer werd ingevoerd. Zo had men de gevaarlijke verkeerssituatie aan de Frans Blanckaertdreef en aan de ingang park kunnen ver beteren. Het had ook de snel heid die 'sommige' fietsers en bromfietsers op het pad ontwik kelen kunnen temperen. Kruispunt Boudewijnlaan - De nieuwe verkeerssituatie aan het kruispunt Boudewijnlaan- Gentsesteenweg voorziet in fietszones. Wij vragen ons af of de inrichting en uitrusting zo danig veilig is dat meerdere fietsers tegelijk de oversteek kunnen wagen. In elk geval lij ken de rustpunten tussen de bermen van te beperkte om vang voor enkele fietsers die sa men oversteken. - SPKontakt betreurt nogmaals het uitblijven van een totaalop lossing voor de herinrichting van het Stationsplein waardoor de zwakke weggebruiker (voet ganger en fietser) de dupe blij ven van een opeenstapeling van auto- en busverkeer op de spits uren. In het belang van alle weggebruikers, maar ook van de plaatselijke horeca is het dringend nodig dat er een ak koord uit de bus komt tussen de Stad, De Lijn en NMBS. Aalst blijft verstoken van modern comfort voor de organisatie van haar openbaar vervoer en een plein dat de toeristische poort van Aalst moet zijn. - Zoals door Roger D'Hondt op de gemeenteraad gevraagd moet de door het stadsbestuur ingevoerd fietspremie gecom bineerd kunnen worden met het gebruik van bus of trein. Ook dan blijft ze onbelast, zelfs als is er een tussenkomst in bv. het treinabonnement. De huidige regeling, als vervolg op de eer ste forfetaire vergoeding, is in deze zin onvolledig. SPKon takt, wij vroegen reeds bij onze eerste fietseling 1995 de toe kenning van een fietspremie voor stads- en OCMW perso neel, betreurt dat er maanden verloren zijn gegaan en dat het reglement op heden nog niet is vervolledigd. Eveneens betreu ren wij het nog steeds ontbre ken van fietsstallingen op de achterkoer van het stadshuis. - In 1997 stelde SPKontakt de in voering voor van een fietspool- ing, of het onder begeleiding van ouders, politie of stads wachten in groep naar de school fietsen van leerlingen uit het lager onderwijs. Bedoeling is om de leerlingen te leren fiet sen met de wegcode in de hand. Praktijkfietsen is de beste re medie. Tot op heden werd er door het stadsbestuur geen ge volg gegeven aan dit voorstel. Vele steden zijn ons ondertus sen reeds voorgegaan. Als Aalst een fietsstad wil worden zijn dergelijke initiatieven nodig. Idem voor wat betreft de moge lijkheid tot het huren van fiet sen. Wij pleiten tevens voor het invoeren van een autoluwe schooldag als testcase. - SPKontakt betreurt het talmen van het stadsbestuur met het in voeren van gratis openbaar ver voer voor 60+'ers. Gelet op de eerder geringe uitgave een ver keken kans. Zone 30 - SPKontakt vraagt het stadsbe stuur om nu reeds de studie aan te vatten voor het invoeren van de zone-30 regel in schoolbuur- ten. Een wet terzake ligt mo menteel ter stemming in de ka mer. Wij zijn van oordeel dat een studie en bespreking met de schooldirecties en ouders heel wat tijd in beslag zullen nemen. Wij wensen dus niet te wachten tot het allerlaatste moment om de dossiers bespreekbaar te ma ken. Op sommige plaatsen zal wellicht moeten worden over wogen om de zone-30 regel buiten de schooldagen of uren op te heffen. - SPKontakt sluit zich aan bij het initiatief van de (SP) kamerle den Daan Schalck en Magda De Meyer die een wetsvoorstel hebben ingediend om fietsers extra te beschermen op huis- punten. Het voorstel wil dat al le automobilisten uit alle rich tingen rood krijgen terwijl het voor fietsers groen is. Fietsers krijgen dan even het hele kruis punt voor zich alleen terwijl de auto's moeten wachten. Als het voorstel wet wordt - verwacht tegen eind dit jaar -, dan zal na tuurlijk ook een nieuwe signali satie aangebracht moeten wor den. Naar aanleiding van de 5de edi tie, vorig jaar, werden 2 fietsrou tes an 'Aalst fietst' in kaart ge bracht. Ze zijn bedoeld voor fiet sers die op het grondgebied van Aalst willen rondtoeren en toe gankelijk voor iedereen. Met een gemiddelde van 15 km./uur fietst u er 2 uren over. Het plan, op A3 formaat, is verkrijgbaar bij Roger D'Hondt, Ronsevaaldreef 16 te 9320 Erembodegem, tel.+fax: 053-77.94.03 Exotische Barbecue SPKontakt Gemeenteraadslid Roger D'Hondt, Godelieve Nei- rinckx en SPKontakt nodi gen u en uw familie vriende lijk uit op hun 6e 'Exotische Barbecue'. Deze gaat door op zaterdag 26 augustus van 12 tot 21.30 uur in 't Kas- teelke, Zijpstraat te Hofsta- de. Deelname in de kosten: 350 fr. voor volwassenen en 200 fr. voor kinderen. Op het menu staat een boeket van gemarineerd vlees, kal koentournedos en kippen bout, met rijstsla, aardappe len in papilotte en aangepas te sausen en dranken. Kamiel Sergant, samen met Roger D' Hondt en Godelieve Neirinckx, is één van de vele vaste deelnemers.

Voor Allen | 2000 | | pagina 20