SP FEDERAAL AKTIEF I, J? 2 18 augustus 2000 - "Voor Allen" De voorbije legislatuur van de provincieraad was voor het eerst voor een periode van zes jaar. Sinds 1994 neemt de SP deel aan het bestuur van onze provincie. Onze Federatie le verde 6 raadsleden. De SP heeft de voorbije jaren duidelijk het verschil gemaakt en gezorgd voor een trend breuk met de vroegere be stuurscultuur. Beleidscreativi- teit, beleidsdynamisme en be- leidsvernieuwing zijn de kern woorden die de SP-inbreng in de bestuurscoalitie kenmer ken. Tevens heeft de SP bijge dragen tot een opener en de mocratischer debat in de pro vincieraad. Naar een dynamisch streekbestuur in de 21ste eeuw De uitdaging voor de volgen de legislatuur is een kwalita tieve invulling geven aan het nieuwe profiel van de provin cie Oost-Vlaanderen een dy namisch en democratisch streekbestuur. Voor de kwali tatieve invulling is de SP in Oost-Vlaanderen uw beste waarborg. De contracten die voortvloei den uit het Toekomstcongres van de SP "Solidariteit als ce ment van onze samenleving" 1998 vormen de basis voor die kwalitatieve invulling. Die contracten zijn een eigentijdse benadering van de problemen waarmee onze maatschappij wordt geconfronteerd, proble men waarvoor de SP, nu en in de komende decennia, een meer dan gewone belangstel ling heeft. Dit maakt het niet alleen mogelijk om de alge mene visie en de standpunten van de SP over het provinciaal beleid in Oost-Vlaanderen weer te geven. Ook concrete stellingen op so ciaal vlak, op economisch vlak, inzake leefmilieu, onder wijs, ruimtelijke ordening, mobiliteit, worden gefor muleerd. Centraal staat in ie dere stelling het streven naar een samenleving waarin ieder een dezelfde kansen krijgt om VOOR ALLEN zich waar te maken. In het bij zonder wil de SP in Oost- Vlaanderen strijd leveren te gen sociale uitsluiting en ar moede in de zich steeds verder ontwikkelende kennismaat schappij. De SP heeft haar concrete en gagement voor Oost-Vlaande ren vastgelegd in dit Provin ciecharter. Het bevat tal van strategische keuzes en concre te voorstellen die de SP in sa menspraak met de bevolking en de sociale bewegingen wil uitvoeren ten bate van de Oost-Vlaamse bevolking. De realisatie ervan maakt van de provincie Oost-Vlaanderen een dynamisch en progressief streekbestuur. Uitstekende kandidaten De SP heeft niets aan het toe val overgelaten om in de 5 dis tricten van de Federatie homo gene kandidatenlijsten, met een uitstekende mix van erva ren en nieuwe kandidaten, vrouwen en jongeren, samen te stellen. De lijsten zijn vrij wel afgerond, enkel in het dis trict Aalst dient nog een deci sief Congres gehouden (vrij dag 25 augustus e.k.). De lijsttrekkers zijn de vol gende - District AalstDirk DE MEERLEER (48 jaar, advo caat, Schepen te Aalst, uittre dend Provincieraadslid) - District Geraardsbergen Freddy DE CHOU (56 jaar, leraar, Burgemeester Ge raardsbergen, uittredend Pro vincieraadslid) - District Oudenaarde Ste- faan THIJS (31 jaar, docto raatsbursaal, Internationaal Secretaris SP) - District Ronse Wilfried TORTELBOOM (67 jaar, gepensioneerd ambtenaar, Ge meenteraadslid Brakel, uittre dend Provincieraadslid) - District Zottegem Jo DE LOOR (29 jaar, beleidsmede werker U.Z. Gent, uittredend Provincieraadslid). Deze partijgenoten moeten elk in hun eigen regio gegaran deerd een stuwende kracht zijn om, samen met de andere kandidaten uiteraard, een sportief electoraal resultaat te behalen. Dirk De Meerleer, gepro moveerd naar de kop van de lijst. Freddy De Chou, sinds 1981 een certitude in de Provincieraad. Stefaan Thijs, mogelijks een succesvol provinciaal debuut na de overstap van Zottegem naar Oudenaar de. *#- Wilfried Tortelboom, de "éminence grise" onzer kopmannen. Jo De Loor, de "benja min" met een speciale in teresse voor het provinci aal beleid. In de volgende editie van "VOOR ALLEN' vindt U een voorstelling van alle SP-Provin<ieraadskanaidaten. Maatschappelijk zetel De Malanderplein 7 - 9600 Ronse (tel. 055/21.48.50) sp-fed.aor@skynet.be Administratie-Publiciteit De Malanderplein 7 - 9600 Ronse (tel. 055/21.48.50) (fax 055/21.03.04) Redactie De Malanderplein 7 - 9600 Ronse Verantwoordelijke Uitgever Herman DE LOOR (Federaal Voorzitter) Hoofdredactie Chris VANCOPPENOLLE (Federaal Secretaris) Redactiesecretaris Jonny Lampens Teksten Alle teksten dienen ten laatste op maandagmiddag de week van verschijning, op het secretariaat ingediend. De Hoofdredactie houdt zich ten allentijde het recht voor bijdra gen in te korten of aan te passen, zonder aan de essentie van de tekst te raken. Genaamtekende bijdragen vallen volledig on der de verantwoordelijkheid van de steller. C.V.

Voor Allen | 2000 | | pagina 2