Zaterdag 2 september in Antwerpen Zaterdag 2 september 2000 (9u30-12u30) Stuurboord, Hanger 26/27 Rijnkaai 96 Antwerpen EDITORI AAL De Bekende Vlamingen zijn er weer Een korte maar krachtige start van de campagne met op het programma ondertekening "Charter voor Sociale Gelijkheid'1 toespraak Patrick Janssens verrassende dubbelinterviews muzikale intermezzi "Voor Allen" - 18 augustus 200C 3 Op zaterdag 2 september 2000 komen alle kandidaten en af delingen samen in Antwerpen voor het verkiezingscongres. Vanaf dan is het alle hens aan dek I ledereen moet er zijn, want de SP wil laten zien dat ze klaar is voor de strijd. En omdat niemand onnodig tijd zou verlie zen, wordt het programma beperkt tot de voormiddag. V. A De gemeente- en provincieraadsverkiezingen komen steeds naderbij. Nog precies 50 dagen scheiden ons van deze be langrijke verkiezingsslag. Verkiezingen zijn in een democratie immers bijzonder be langrijk. Zij zijn het moment waarop de burgers de uittre dende politieke partijen en -leiders kunnen beoordelen en vervangen door anderen. De politieke partijen zijn thans nagenoeg overal rond met het samenstellen van hun lijsten. Een fenomeen dat zich hierbij alweer openbaart is het beroep dat men eens te meer doet op "Bekende Vlamingen", waarmee getracht wordt naar de gunst van de kiezer te dingen. Deze evolutie is niet nieuw maar zet zich verder door en alle partijen hebben er zich al aan bezondigd, omdat nu eenmaal populaire jongens en meisjes extra stemmen kunnen bijbrengen. Weliswaar stemmen kiezers de laatste tijd in toenemende mate voor personen, waar sommige politieke partijen (o.a. VLD) in het stimuleren van deze evolutie, decennia terug, haantje vooruit waren en al de andere (nu ook al Agalev) dan maar hebben gevolgd, i.p.v. er tegen in te gaan. Het gevolg hiervan is dat het verkiezingsprogramma ge stoeld op de partij-ideologie steeds minder van tel is gewor den en het moet afleggen tegen vedetten, die wel prima atle ten en verdienstelijke zangers zijn, maar daarom nog geen goede politici. De tijd is nog niet zo lang voorbij dat derge lijke zaken uit den boze waren en men een politieke loop baan onderaan begon. Eerst door te militeren in een lokale afdeling, daarna door over te stappen in de gemeentepoli tiek, nadien door provincieraadslid te worden en als het meeviel en voldoende inzet en talent aanwezig was parle mentslid. Aldus bouwde men veel ervaring, deskundigheid en bekendheid op. Tegenwoordig hoeft met dergelijke vedetten zo'n lange klim niet meer, uiteraard met alle gevolgen vandien. Nochtans zou men moeten beseffen dat een aanhoudende intrede van "BV's" in de politiek tot een verdere verschra ling van de politieke inhoud zal leiden, een evolutie waar van de arbeidende klasse het eerste en grootste slachtoffer zal worden. Zij zou er dus zeker niet mogen aan deelnemen en meewerken. Doch niet alleen de politieke partijen, die beroep doen op "B.V.'s" om hun lijsten te bevolken hebben fout, ook de kie zer doet er verkeerd aan voor deze figuren te stemmen. Maar in een democratie heeft de kiezer het laatste woord en meteen de onhebbelijke eigenschap altijd gelijk te hebben ook al heeft hij ongelijk. Herman DE LOOR SP-District Aalst (SP-Afdelingen Aalst, Erpe-Mere en Lede) Vrijdag 25 augustus 2000 om 20 uur Volkshuis, Houtmarkt 1 - Aalst SP-DISTRICTSCONGRES FINALISERING PROVINCIERAADSLIJST Deze uitnodiging is bedoeld voor alle leden van de bo venvermelde SP-afdelingen. Verkiezingscongres voor alle kandidaten en afdelingen

Voor Allen | 2000 | | pagina 3