De SP Ronse had een gesprek met f 12 15 september 2000 - "Voor Allen" In de komende edities van dit blad zullen telkens enkele kandidaten voor de komende gemeenteraadsverkiezingen voor de SP Ronse aan het woord gelaten worden. Op die manier krijgt u de kans hun mening beter te kennen over onderwerpen die hen nauw aan het hart liggen. Rina Van Moorleghem 10de plaats - Waarom ben je kandidaat voor de SP Actief binnen verenigingen Actueel en toekomstgericht. - Hoe moet de stadsvernieu wing er verder uit zien Wat met het verkeer in de stad - Dient de sociale woongele genheid verder uitgebouwd te worden - Hoe kan gezorgd worden voor bijkomende tewerkstel ling? Onze voorouders streden voor een aangenamere toekomst, ze streden om datgene te bekomen waar wij nu recht op hebben. Zij zijn voor mij nog steeds het grote voorbeeld. Verder ben ik actief als voorzit ter bij S.V.V., als ondervoorzit ter bij wijkclub Devernie en als bestuurslid bij S. V., de stedelij ke adviesraad voor welzijn en het 8-mei comité. Het vernieuwen van onze stadskern samen met de werken die worden uit gevoerd door Aquafin zorgen actueel nog voor veel problemen. We moeten ons bewust zijn van de noodzaak van deze werken. Toch zal het resultaat, dat prachtig is, snel de ellende doen vergeten. De vernieuwing van de stadskern zal zeker voor een positie ve stimulans zorgen. Naar de toe komst toe verdient ook de markt een grondige opknapbeurt. Enkele ter rasjes, wat groen, enkele zitbanken, parkeergelegenheid en het vermijden van doorgaand verkeer. Persoonlijk sta ik achter een ver dere uitbouw van de sociale woongelegenheid. Toch zouden de inwoners van onze stad beter aan bod moeten kunnen komen. Leegstand en verkrotting moeten tegengegaan worden. Eigenaars moeten verplicht worden de wo ningen op te knappen. Ofwel moeten leegstaande wo ningen verkocht worden aan een democratische prijs zodat inwo ners deze kunnen aankopen en herstellen. Zo kan iedereen dan in een aangename staat wonen. Ronse heeft het op dit vlak niet gemakkelijk, desondanks de gunstige economische evolutie. De invoering van de vijfender tig uren werkweek, met behoud van loon, zou zeker bijkomende arbeidsplaatsen scheppen. De pensioenleeftijd kan zeker niet opgetrokken worden. En mensen die gepensioneerd worden moeten vervangen wor den. Anita Verleyen 11de plaats Ik ben opgegroeid in een socia listisch gezin. Mijn ouders heb ben mij de waarde van het so cialisme doen inzien en leren begrijpen. Voor de SP ben ik als bestuurs lid actief in de wijkclub 'Stookt'. Tevens ben ik lid van het partijbestuur. In mijn vrije tijd ben ik ook nog bestuurslid in een karnavalvereniging. De stadskernvernieuwing moet verder gezet worden en zo snel mogelijk voltooid worden. Het verkeer moet er zoveel mogelijk geweerd worden. Ook buiten de centrumstraten moet er echter gezorgd worden voor een leefbare woonomge ving. In Ronse dient de sociale woongelegenheid verder uitge bouwd te worden. Iedereen heeft recht op een menswaardi ge en betaalbare woning. De bestaande sociale woonwij ken dienen degelijk onderhou den te worden. Sommige zijn dringend aan een grondige renovatie toe. Bijkomende arbeidsplaatsen zouden dringend moeten kun nen gecreëerd worden in onze stad. De aanleg van een nieuwe industriezone zou voor de nodi ge stimulansen kunnen zorgen. Zowel de overheid als de stad Ronse zou door extra financiële tegemoetkomingen toe te ken nen meer investeerders kunnen aantrekken. Guy Detandt 12de plaats Reeds in mijn jonge jaren werd mij het belang van de SP dui delijk. Deze kwestie heeft voor de rest van mijn leven een rol gespeeld. Op dit ogenblik ben ik secreta ris van de wijkclub Wauters. Ik ben ook bestuurslid bij de Raad der Bommels. Tijdens mijn professionele be zigheden bij Volvo Cars Gent ben ik vakbondsafgevaardigde van het ABW. De stadskernvernieuwing dient in elk geval verder gezet te wor den. Het moet de bevolking duidelijk zijn dat dit een meer jarenplan is dat stap voor stap dient afgewerkt te worden. Het resultaat zal pas op het einde der werken kunnen beoordeeld worden. Wat het verkeer betreft, zou het zyvare transport de stad moeten mijden. Alternatieven uitwerken is ech ter niet zo gemakkelijk. De sociale woongelegenheid dient in de stad Ronse de nodi ge aandacht te krijgen. Verkrot ting en leegstand moeten in de stad tegengegaan worden. Zowel nieuwbouw als renovatie zorgen ervoor dat het stads beeld opgefrist wordt. Ronse heeft, ten opzichte van andere steden, nog steeds een hoog aantal werklozen. Bijko mende tewerkstelling is dus ze ker gewenst. Freddy Bordon 19de plaats Ik ben tewerkgesteld in het textielbe drijf Santens, waar ik reeds jaren ac tief ben als vakbondsmilitant van het ABW. Als vakbondsafgevaardigde streef ik voortdurend naar een sa menleving met socialistische waar den, waaronder solidariteit, recht vaardigheid, gelijkheid en democra tie. De SP is de enige partij die ons de garantie geeft dat deze sociale waarden en verworvenheden kunnen behouden worden. Ik ben ondervoorzitter van het Be stuur van de Textiel van het ABW en lid van het Gewestelijk Comité. Te vens bestuurslid van de Culturele Centrale Ronse. De SP heeft de afgelopen 5 jaar het stadsbestuur gesteund in haar inspan ningen om onze stad aantrekkelijker te maken. De resultaten van de vernieu wingen in de Fostierlaan, Stookstraat, Van Eyckstraat, Broekstraat e.a. maken mij als Ronsenaar fier. Ook de werken in de Wijnstraat, Rooseveltpleinzul len prachtig zijn. Toch moet er ook aandacht gaan naar de sociale woonkernen en de buitenwij ken. De wijk 'Stookt'zou een prioriteit moeten zijn. Om de verkeersdrukte in de stad te ver minderen zou meer en goedkoper open baar vervoer moeten ter beschikking gesteld worden. In de wijk Scheldekouter staan verouderde sociale woonblok ken die dringend dienen aange past te worden. Verkrotting van woningen in de stad dient de stad zelf tegen te gaan door deze woningen op te kopen en te renoveren. Eens de woningen terug bewoonbaar zijn, moeten ze verkocht of ver huurd worden aan jonge gezin nen met een laag inkomen of aan kansarmen. Er zou een nieuwe industriezone moeten komen waar nieuwe be drijven zich kunnen vestigen. De voltooiing van de NGO zal hierbij een belangrijke ml spelen. Dit zou gunstig zijn voor de economische heropleving van onze stad. Speciale aandacht moet besteed worden aan de jeugdwerkloosheid. Laaggeschoolde werklozen zouden kunnen ingeschakeld worden in bijv. de renovatieprojecten van de stad. Ook de toeristische tmeven van on ze stad kunnen beter benut worden en zouden aanleiding kunnen ge ven tot bijkomende tewerkstelling. jm*

Voor Allen | 2000 | | pagina 12