Jongsocialisten Zottegem trekken kaart van de jongeren in 23ste Picarrenfeesten te Godveerdegem Verkiezingscampagne via Internet 14 15 september 2000 - "Voor Allen" Het is een steeds terugkerend fenomeen dat bij het naderen van verkiezingen (zowel loka le, provinciale, nationale als Europese verkiezingen) ver schillende figuren en partijen zich trachten te profileren als dé verdedigers van belangen van o.a. jongeren, vrouwen, gezinnen, senioren, gehandi capten, enz... Deze "gesegmenteerde" aan pak gebeurt niet enkel in de politiek, maar wordt ook ge hanteerd in o.a. banken, verze keringsmaatschappijen, de vrijetijdsector, enz. Dat deze aanpak in zekere zin lonend is blijkt uit marktonderzoeken. Een paar gerichte pijlen ma ken grotere kans het doel te treffen dan 100 pijlen in het wilde weg te schieten. Geloofwaardigheid Wanneer echter wordt vastge steld dat enkel tijdens de aan loop naar verkiezingen aan dacht wordt besteed aan deze "segmenten", en dit tussen tijds niet het geval is, laat staan dat de beloftes welke naar de doelgroepen werden gemaakt - tijdens de verkie zingscampagne - worden in gelost, dan komt de geloof waardigheid van politici (of diegenen die daar willen voor doorgaan) en van het politiek bestel in haar totaliteit in het gedrang. En in Zottegem Ook in Zottegem merken we 6-jaarlijks (voor de gemeente en provincieraadsverkiezin gen) dat dit fenomeen de kop opsteekt. Plots worden poli tieke groeperingen actief die na een "winterslaap" opeens ontwaken, of formaties waar van we het bestaan nooit heb ben durven vermoeden. Winterslaap De CVP-Jongeren en de VLD- Jongeren behoren tot de eerste categorie. Na een diepe win terslaap van meer dan vijfjaar ontwaken zij plotsklaps en proberen op een aantal maan den vóór de verkiezingen acti viteiten op poten te zetten, le den te werven en vormen me ningen over het stedelijk (jeugd)beleid welke zij dan in de pers kunnen lezen... Ook uit de verkiezingscam pagne blijkt dat de jongeren afdelingen van VLD en CVP blijkbaar sterke groepe ringen vormen binnen hun moederpartij. Enfin, ze maken toch gemeenschappelijke affi ches met daarop hun foto's en de tekst "CVP-Jongeren" en "VLD-Jongeren", gelukkig maar voor hen, want mocht deze koptekst er niet op ver meld staan, geen kat die zou weten dat het om jongeren gaat. (G(eendagsvlieg Het fenomeen van de politieke "eendagsvlieg"partijen is ook typisch voor deze tijd. Dit zijn "wereldverbeteraars" die op korte termijn carrière willen maken in de politiek. In Zotte gem hebben we 12 jaar gele den "Het Verzet" gekend. Dit was in feite een Geendags- vlieg, want na het tellen van de stemmen was de partij ook "uitgeteld". Ook dit jaar merken we plots dat er nieuwe "verdedigers" van de jongerenbelangen in Zottegem aanwezig zijn. ZAP (Zottegemse Alternatieve Ploeg) schreeuwt nu van de daken dat het de hoogste tijd wordt dat er in Zottegem één en ander moet veranderen voor de jeugd. Het lijkt ons wel vreemd dat zij die jaren geen aandacht hebben besteed aan jongeren (hetzij door niet ver tegenwoordigd te zijn in de Jeugdraad, door het niet orga niseren van activiteiten, enz.) zich plots gaan profileren als de "jongeren-vriendelijke" partij Van geloofwaardigheid gesproken Hopelijk zijn de kiezers slim genoeg om in te zien dat dit "holle" woorden zijn. Bloeiende Jongso<ialisten-afdeling Wie echter wel bekommerd is om de jeugd en zich daar reeds jaren voor inzet, zijn de Zottegemse Jongsocialisten. Reeds 15 jaar trachten zij te Zottegem een stem te geven alsook activiteiten voor hen op het getouw te zetten. Het klinkt vreemd, maar de Jongsocialisten hebben moe ten knokken om de rechten van de Zottegemse Jeugd te "mogen" verdedigen in de Jeugdraad. Het toenmalig bu- Op zaterdag 23, zondag 24 en maandag 25 september, orga niseert het picarrencomité van Godveerdegem voor de 23 ste keer de picarrenfeesten. Intussen weten de voorzitter R. Serbruyns en zijn team haarfijn wat de Zottegemse bevolking wil en precies daar om is ook voor deze editie weinig aan het feestprogram ma van de voorbije jaren ge sleuteld. Dus blijft de spetter op zater dag het picarrenbal, in goede muzikale banen geleid door studio Ambiance. Voor 100 Belgische franken kom je in de (indien nodig verwarmde) feesttent en doe je bovendien mee aan een tombola waaraan mooie prijzen verbonden zijn. De tweede dag gaat van start met een wandelconcert, ge bracht door de Koninklijke Fanfare Sint-Jansvrienden uit Hemelveerdegem. Het dorps centrum is meteen opge warmd en jong en oud kan in en rond de tent voor allerlei volksspelen, telkenmale met een nieuw gamma en steeds begiftigd met waardevolle prijzen. Voor de jongsten staan ook een schminkstand en een springkasteel klaar. En als de weergoden de picarren feesten gunstig gezind zijn, stijgen ook een aantal hete luchtballons op. Hoogtepunten op maandag zijn de verbranding van pica- ren de picarrenworp. Bij het vallen van de avond wordt pi- car, het zinnebeeld van de driedaagse feesten, onder mu zikale begeleiding naar zijn laatste rustplaats gebracht. Na dit moment van diepe ingeto genheid staat als afsluiter van de festiviteiten de picarren worp geprogrammeerd. Tien tallen balletjes worden dan in de feesttent te grabbel ge gooid. In vele zit een leuke prijs en in één balletje zit de superpicar, elke keer een ver rassing van formaat. Wie dit brede spectrum activi teiten niet wil missen, wordt in en rond de feesttent ter hoogte van de kerk van God veerdegem verwacht. De voorzitter en zijn groep mede werkers hopen u er te mogen verwelkomen. Luc Solerné reau van de Jeugdraad (dat uitsluitend werd bevolkt door katholieke jeugdbewegingen) weigerde de Jongsocialisten toe te laten tot dit adviesor gaan. De Cultuurpactcommis- sie en de toenmalige Minister van Jeugd (ook een CVP-er) deden de Zottegemse Jeugd raad-fanatiekelingen echter van hun plannen afzien. Dit leidde ertoe dat de Jongsocia listen ondertussen reeds een 7- tal jaar de belangen van de jongeren in de Jeugdraad ver dedigen. En dat zij hierin sla gen blijkt uit de concrete re sultaten welke zij reeds ge boekt hebben in hun strijd voor o.a. de opheffing van het fuifverbod, de versoepeling van het fuifreglement, enz. Ook door middel van allerlei acties voor en door de jeugd trachten zij hun steentje bij te dragen om van Zottegem een jongeren-vriendelijke stad te maken. Zo voeren zij reeds ja ren actie tegen de te hoge wo ninghuurprijzen in Zottegem en tegen het sluiten van zaal ATC, organiseerden zij reeds tal van andere sensibiliseren de, educatieve en culturele ac ties voor de jongeren (ver draagzaamheidsactie, info- avond over sociale zekerheid, milieu-actie,...) met als para depaardje Marktrock Zotte gem, hét meest democratische en hoogstaande zomerfestival dat Zuid-Oost-Vlaanderen rijk is. Eea vaste waarde in het verleden, een zekerheid voor de toekomst Door hun vele en uiteenlopen de activiteiten bewijzen de Zottegemse Jongsocialisten dat zij het wél goed menen met de Zottegemse jeugd en dat zij geen ééndagsvliegen zijn die met loze beloftes zwaaien tijdens verkiezings tijd. Ook in het SP-Programma voor de gemeenteraadsverkie zingen komt de belangenver- dediging van de jongeren tot uiting, want de Jongsocialis ten hadden in de totstandko ming van dit programma een "dikke" vinger in de pap. Zij geven hierin o.m. hun duide lijke visie op het stedelijk jeugdbeleid en sloten een Kiescontract af met de SP waarin jongeren-vriendelijke punten werden opgenomen (zie ook het artikel in de vori ge editie van Voor Allen). Een stem voor de Jongsocia listen (en de volledige SP- Ploeg) op 8 oktober is een ga rantie dat ook in de toekomst de kaart van de jongeren wordt getrokken. Kurt De Loor De tijd staat niet stil. De technologie beïnvloedt steeds meer ons leven. Zulks is ook merkbaar in de politieke strijd. Op nationaal vlak bieden de politieke partijen reeds gerui me tijd een website aan met informatie, standpunten, acti viteiten. Op lokaal vlak werken veel partij-afdelingen ook aan een eigen inbreng via het Internet. Het ligt dan ook voor de hand dat tevens een aantal kandida ten (verkiezings)propaganda gaan voeren door middel van een eigen website. Sinds eind vorige week is de website van Dirk Van Herzee- Ietweede kandidaat op de Zottegemse SP-lijst "on line". Er kan gesurft worden op URL www.thesign.be/dirkvanher- zeele U maakt er ondermeer kennis met de standpunten van Dirk Van Herzeele in verband met koopkracht, extreem-rechts, vrijheid en welvaart,... Kortom, een bezoekje waard

Voor Allen | 2000 | | pagina 14