Onze taak is nog niet af Verhaalbelasting in Denderleeuw Hier gaan we samen voor I Wijkwerking brengt mensen dichter bij elkaar SP-Denderleeuw rouwt 16 15 september 2000 - "Voor Allen" SP-CSC-Pollare organiseert 23ste Groot Eetfestijn Op zondag 1 oktober 2000 or ganiseert de SP/CSC-afdeling Pollare reeds voor de 23ste maal haar Groot Eetfestijn. Van 11 u.30 tot 15 u. kan ie dereen in het Parochiaal Cen trum te Pollare komen proe ven van overheerlijke steak of ossetong met diverse sauzen naar keuze. Volwassenen be talen 400 fr., kinderen slechts 250 fr. De opbrengst van dit smulfes- tijn is ten voordele van het Kerstfeest 2000 en de socio- culturele werken van de afde ling. Samen met de ganse bestuurs- ploeg hopen Vlaams Volksver tegenwoordiger Jacques Tim mermans en gemeenteraadslid Jean-Luc Franchet U alvast te mogen verwelkomen. Een tijdje geledenen, maar nu Aline Heymans. Aline overleed op 48-jarige leeftijd aan een slepende ziekte. Aline kennen we als uitbaatster van het 8-Urenhuis. Gedurende een zestal jaren was ze daar de gerante. Aline liep tevens bij de vorige gemeenteraadsverkie zingen kandidaat voor de SP. Langs deze weg wenst de SP haar rouw te betuigen aan haar directe familie en aan haar vrienden. pas goed bekend, overleed Onder dit moto maakt de CVP haar kenbaar in de gemeente. Deze voorbijgestreefde me- diastunt, waarbij iedereen nieuwsgierig zat te wachten op wat gaat er nu op dit bord verschijnen, heeft geen impact meer op de bevolking. We we ten het, het zal cvp-reclame worden. Opmerkelijk is wel dat de VLD niet dezelfde taal spreekt, laat staan dezelfde tactiek gebruikt. Misschien is voor de VLD wel de taak af? De VLD is bijzonder stil en bijna niet aanwezig. Zij doen het allicht met persoonlijk ge richte reclame. Waarom de CVP tegen het plaatsen van gemeentelijke borden was, weten we nu ook. Hun volledige campagne lag al vast in folders. Folders die moeten bewijzen dat hun taak nog niet af is. Of ze dit aan de inwoners kunnen verkopen is een andere zaak. De vraag die blijft is: 'Welke taak is er nog niet af?'. Moeten de gemeen telijke belastingen nog stij gen? Moet de verhaalbelasting nog verhogen of liggen er nog brieven te wachten om ver stuurd te worden of gaat men de put op het gemeenteplein waaronder de zwaarste beta lers de nieuwe politiek). Moet er nog een kasteel ge renoveerd worden of gaat men de put op hert gemeenteplein verfraaien? Gaat men de gemeentelijke schulden nog wat opdrijven (in geen enkele folder weer leggen VCP noch VLD het feit dat er een gemeentelijke schuld is van meer dan 1 mil jard) Hoe raar het ook moge wezen we stellen alleen vast dat punten uit ons verkie zingsprogramma overgeno men worden, zelfs onze vedet ten op ons SP familiefeest worden eventjes weggeplukt. Hebben we het dan toch bij het rechte eind? Zijn onze voorstellen inder daad de enige oplossing voor de komende 6 jaar? Als u ook deze mening toege daan bent, vertel het dan ver der aan vrienden en kennissen en stem SP. Geef Dender leeuw een nieuw bestuur, het kan er alleen beter op worden. Firmin Verbrugge JS-Quiz te Denderleeuw De Jongsocialisten-afdeling Denderleeuw organiseren op vrijdag 22 september 2000 hun 3de Quizavond in Café Standaard te Denderleeuw. Aanvang om 19u30. Inschrijven kan bij Yves De Smet, tel. 075/87.78.78 of bij Els Vander Heyden, tel. 0476/96.15.32, ofwel vanaf 19 uur ter plaatse. Iedereen kan meedoen. VFG-Denderleeuw Voor Denderleeuw gaat deze infonamiddag door op zater dag 30 september 2000 om 14 uur in het scholencomplex Hemelrijk, Steenveldlaan te Denderleeuw. Inschrijven kan bij Georges Couck Populierenlaan Denderleeuw Marie-Paule Van Isterdael Parochiestraat 87 Denderleeuw In Denderleeuw werden en worden op dit ogenblik heel wat straatverfraaiingen uitge voerd. Dit is goed nieuws, want dat de gemeente er goed uitziet, kan iedereen wel appreciëren. Maar er schuilt een addertje onder het gras. De stoepen en opritten die in opdracht van de gemeente worden heraangelegd, zijn on derhevig aan de zogeheten "verhaalbelasting". Deze be lasting houdt in dat je zélf op draait voor de kosten van jouw nieuwe stoep of oprit. De prijs voor voetpaden en oprittenl oopt vandaag reeds op tot 2.500 fr./m2. In een vijf tal straten kreeg men de reke ning reeds aangeboden. Een heleboel mensen wachten on gerust op enig nieuws over hun straat. Op ons website-forum kan je lezen of jij ook verhaalbelas ting zal moeten betalen. Verhaalbelastingbetaling is, net als de huisvuilbelasting, sociaal onrechtvaardig. De kleine wedde, de pensioen trekker of de veelverdiener, ie dereen betaalt evenveel Wij ijveren voor de afschaffing van dit onrecht Je kan hierover meer lezen in ons verkiezingsprogramma. Het verkiezingsprogramma is te lezen op onze website www.go.to/sp-denderleeuw. Je kan het ook op aanvraag verkrijgen bij de kandidaten. Stefan De Koek Dat we voor een nieuw bestuur gaan in Denderleeuw kan u niet ontgaan zijn. Alles wordt op alles gezet om deze meerderheid te bre ken, om er voor te zorgen dat het na 8 oktober anders zal worden in onze gemeente. Jullie hebben ons hierbij al flink geholpen waarvoor onze dank, maar het moet nog be ter. We krijgen maar om de zes jaar de kans. Het is dus nu dat het moet gebeuren. Is er nog ruimte voor een vensteraffiche Geef ons dan een seintje. Bel naar één van de kandidaten of naar een bestuurslid. Toon onze tegenstrevers dat we als socialisten solidair kunnen zijn maar vooral dat we van dit beleid genoeg hebben. Vertel het verder aan vrienden en familieleden. Re denen zijn er genoegde gemeen teschuld van meer dan 1 miljard, de verhaalbelasting (belasting op voetpaden), de luxe-projecten (uit gaven van meer dan 90 miljoen), de rooilijnproblemen, de water overlast, de ophaling van het huis vuil en de daaraan gebonden belas ting, het begeleid wonen, de speel straten,.het liep allemaal fout Uw steun, als een riem onder het hart, kunnen we ook gebruiken tij dens ons SP-familiefeest dat we organiseren de dag vóór de verkie zingen. Op 7 oktober sluiten we met het SP-familiefeest de cam pagne af. Wees er bij. Kom naar de zaal OSIRIS en beleef samen met ons deze prachtige showavond. Voor de inkomprijs van 200 fr. tre den voor u op de vedetten Christoff en zijn zus Lindsay, Ingrid Ver hulst, Gino Cobbaert en spelen de Cecilian Gang de pannen van het dak. Maar meer dan dit alles zal uw aanwezigheid een waardering betekenen voor alle vrijwillige me dewerkers en alle kandidaten op de SP-lijst die écht het beste van het beste hebben gegeven gedurende de volledige campagne. Als afdelingsvoorzitter wens ik jul lie allemaal alvast te danken voor de inzet... na 8oktober moet Denderleeuw een ander bestuur hebben Firmin Verbrugge Er is een tijd geweest waarin bij na elk buurtcafé zijn eigen ker mis, wijkfeest of volksbal had. Al deze activiteiten zorgden er voor dat het sociaal contact tus sen de inwoners heel groot was. Iedereen kende iedereen. Het is dan ook jammer vast te stellen dat vele van deze verenigingen in de loop der jaren zijn verdwe nen. In de Aalsterse wijken Sint- Anna en Sint-Jozef bestond de wijkclub Henri Flips, opgericht door de gelijknamige arbeider die omwille van zijn sociale strijd zijn werk verloor. De laat ste jaren draaiden de activiteiten echter op een laag pitje. Het werd de hoogste tijd, vonden en kele buurtbewoners, om daar iets aan te doen. Begin dit jaar startte een ploeg enthousiaste buurtbewoners on der impuls van Johan Van Bie- sen de wijkclub opnieuw op. Naast de organisatie van een aantal activiteiten werd ook van start gegaan met een wijkkrant in de buurt. De belangrijkste doelstelling is en blijft echter het sociaal contact in de wijk te be vorderen. De wijkclub heeft het daarom aangedurfd een heus wijkfeest te organiseren. Op 15, 16 en 17 september nodigt de wijkclub iedereen uit op de eer ste grote Appelfeesten. Op het menu staat o.a. een reuzebelot- ting, kindernamiddag, optre dens, barbecue en een groot slotoptreden van Christoff. Tus sendoor vinden twee wereldre cordpogingen plaats. Spanning verzekerd dusIedereen is wel kom. Voor de gelegenheid wordt er in de Merestraat een tent op getrokken Allen daarheen dus Vrijdag 15 september 18.00 u.: Start van twee wereld recordpogingen. 19.00 u.: Reuzebelotting, 10.000 frank vooruit. Inleg 100 frank. Zaterdag 16 september 15.00 u.: Kindernamiddag met optreden van clown Renal- do, kleurwedstrijd, volksspelen en snoepbar. 19.00 u.: Receptie 20.00 u.: start avondanimatie met optredens van Europrins Carnaval Enrico Le Clair, kandi daten Prins Carnaval Mil en Garry, Rudy Silvester, Jean-Ma rie Heyman en Peter Pieters. Zondag 17 september 11.30 u.: Barbecue en gezellig samenzijn met optredens van een accordeonist. 18.00 u.: Apotheose-avond re cordpoging. Slotoptreden van CHRISTOFF

Voor Allen | 2000 | | pagina 16