Met de fiets naar de provincie? Waarom kiezen voor de SP in Brakel? ATB-Geraardsbergen hervat zijn activiteiten 18 15 september 2000 - "Voor Allen" Willy VERNIMMEN nodigt uit op STEAKFESTIJN ten voordele van renner SEREFINSKY Zaterdag 30 september 2000 vanaf 18 uur Zondag 1 oktober 2000 vanaf 11.30 uur Parochiaal Centrum Kerkstraat - Hofstade Deelname: 400 fr. - Kinderen 200 fr. Linda Troyekens kent u onge twijfeld als topspoter uit het duathlon en het wielrennen. Zij was echter ook actief car- navaliste, steunt Atletiekclub Eendracht Aalst en is zelfs bij korfbalclub AGO geen onbe kende. Deze meervoudige Belgische kampioene was zes jaar terug reeds kandidate voor de SP bij de gemeente raadsverkiezingen. Thans maakt zij de sprong naar de lijst voor de provincieraad. Als verpleegkundige komt zij dagelijks in contact met alle lagen van de bevolking. De confrontatie met mensen in nood was tijdens haar dienst uren in de psychiatrische afde ling van het O.L.-Vrouwzie- kenhuis een dagelijkse be kommernis. Alhoewel sommi ge politieke families ons wil len laten geloven dat het bui tengewoon goed gaat met on ze maatschappij, weet Linda dat dit niet voor iedereen het geval is. Vandaar haar bewus te keuze voor de SP en voor de provincie. Het provinciale be stuur is uitermate belangrijk en biedt kansen om het socia le programma van de partij te realiseren. Deze mogelijkhe den overstijgen het louter ge meentelijk vlak en zijn daar door veel ingrijpender. Samen met de andere kandi daten op de lijst, wil Linda hieraan actief meewerken. Op 8 oktober rekent zij niet alleen op de steun van de sportieve kiezers, maar op iedereen, die net als zij, begaan is met de medemens. Goramondi brengt jeugdteater De jeugdafdeling van het Ga- ramonditeater uit Geraards- bergen brengt begin oktober 2000 haar eerste stuk op de planken met 'Huis vol gees ten', een komedie van Stijn Stragier. Twee tieners moeten een weekeindje doorbrengen in een verlaten spookhuis om te mogen toetreden tot het 'team van 7'. Enkele heksen en een huisgeest bezorgen hen een aantal verrassingen. De jonge avonturiers besluiten de strijd tegen de heksen aan te gaan en krijgen daarbij hulp van een popgroepje dat in het spook huis komt repeteren. Kortom een gekke bedoening met wat gegriezel tussendoor en... on ze eigen muzieknummers (li ve gezongen). Voorstellingen Op zaterdag 7 oktober 2000 om 20 uur en woensdag 11 oktober 2000 om 15.30 uur in het Arjaantheater, Zonne bloemstraat te Geraardsber- gen. - De toegangsprijs bedraagt 200 fr., voor volwassenen 150 fr., voor jongeren tot 18 jaar. Op- woensdag is er nog een spe ciale korting van 30 fr. aan de kassa! S.P. Nieuwkerken Algemene Statutaire Vergade ring op vrijdag 22 september 2000 in het Chalet van café De Coach, Hoezestraat 38 te Nieuwerkerken. Aanvang: 20 uur. Op de algemene vergadering worden de Nieuwkerkse kan didaten voor de gemeente raadsverkiezingen voorge steld. De algemene vergadering wordt gevolgd door een recep tie waarbij een 'hapje' en een 'drankje' aangeboden wordt. Alle leden van de S.P.-onder- afdeling Nieuwerkerken wor den bij deze van harte uitge nodigd! Een greep uit wat er allemaal misliep de afgelopen 6 jaar: - vooreerst is de huidige meer derheid slechts tot stand ge komen ingevolge de be drieglijke woordbreuk van raadslid De Keyser en huidig schepen Backaert, welke koos voor persoonlijk pro fijt, maar meteen alle geloof waardigheid verloor. - van in den beginne heeft de CVP-VLD meerderheid zich bezondigd aan financieel wanbeleid, gesjoemel en verspilzucht o.a.: - bij de aankoop van de fa meuze brandweerkazerne voor maar liefst 34 miljoen werd de gemeenteraad bui ten spel gezet (want de ver koopsovereenkomst was reeds ondertekend) en dit zonder schattingsverslag, zonder een studie nopens de uit te voeren aanpassings- werken, zonder een bodem saneringsattest. - de miljoenen kostende ver bouwingswerken, waarom trent werd vastgesteld dat voor een gedeelte niet eens bestelbons konden voorge legd worden en zelfs de kre dieten niet waren voorzien... - en wat te denken van het feit dat aanvankelijk geen bouw vergunning werd verleend voor de poorten van de brandweerkazerne, welke wel reeds waren besteld... de gemeentebegroting en be grotingswijzigingen werden voorgelegd zonder de vereis te stukken en adviezen, het zij deficitair (fictief batig saldo)... bij de financiering van de sportschuur werd gekozen voor een formule om op 20 jaar maar liefst 230 miljoen terug te betalen (waarvan 80 mio intresten) en waarvan nadien nog 73 miljoen dient terugbetaald, hetzij derhalve meer dan 300 miljoen... of het dubbele van de gedane investering!! en dan te be denken dat eind 1999 de ge meente meer dan 100 mil joen in kas had... - aktueel bedraagt de terug te betalen leningslast op 31/12/2000 meer dan 622 miljoen!! - de aankoop van een te ren overen woning in het kader van het sociaal impulsfonds, waarvan achteraf pijnlijk komt vast te staan dat de wo ning niet te renoveren valt... - ook het Gemw bezondigde zich aan uitbesteden van werken (keuken, verwar ming, kapsalon) zonder be stelbons en zonder dat de nodige kredieten waren voorzien... met als gevolg dat de fakturen slechts een jaar later konden betaald worden... (begrotingswijzi ging 1 van 98) - bij openbare werken werd meermaals vastgesteld (o.a. Katsijnenhoek de verbete- ringswerken aan de Teirl- inckstraat, Keiweg, Holweg, Leberg, St. Ursmarusstraat Haaghoek) dat de meer- werken meer dan 3 maal het voorziene overtroffen en werden uitgevoerd nog voor aleer de gemeenteraad zijn goedkeuring daaraan kon geven of zelfs een herzie ning der prijzen opleggen, met alle financiële gevolgen vandien; - het domein de Rijtmeersen evenals het centrm wordt niet onderhouden; - bij de recente wateroverlast bleek eens te meer welke ka- tastrofale gevolgen dergelijk gebrek aan onderhoud (rui men der grachten) kan heb ben... - en zovele andere... redenen genoeg om te kiezen voor de SP. Johan Thomas SW Geraurdsbergen De SW-afdeling nodigt haar leden en belangstellenden uit naar de Algemene Ledenvergadering op zondag 17 sep tember 2000 om 15 uur in de feestzaal 'Bond Moyson', Vredestraat 41 (in gang langs de Bokerstraat) te Geraards- bergen. Op het programma: - verwelkoming door de voorzitter - koffie met gebak voor iedere aanwezi ge (gratis) - toespraak door Dirk Van Der Maelen, volksvertegenwoordiger met als the ma de aanstaande gemeenteraadsver kiezingen - tombola ledereen is hartelijk welkom, ook alle SP-kandidaten voor de gemeenteraads verkiezingen worden verwacht Nu de vakantieperiode definitief tot het verleden behoort, komt de activiteitencarrousel bij de ATB De Natuurvrienden Geraardsbergen opnieuw op gang. Voor de maanden septem- ber-oktober staan er opnieuw heel wat activiteiten op het pro gramma. Pannenkoeken Op zondag 17 september 2000 van 15 tot 18 uur heeft in het kampeerhuis op de Camping De Gavers de jaarlijkse tradi tionele "Pannekoekenslag" plaats. De leden betalen 50 fr. en niet-leden 100 fr. Herfstwandeling Op zondag 24 september vindt de jaarlijkse ATB-Herfstwan- deling i.s.m. De Padstappers Geraardsbergen plaats. Tijdens de negende Mijnwerkerstocht is er gelegenheid tussen de af standen 6,10,16,21 en 32 km. De start is voorzien om 13.30 uur aan de Gemeentezaal TRB, Marktplein te Galmaarden. Trek de wandelschoenen aan en kom zo talrijk mogelij naar Galmaarden. Toeristische Dag De jaarlijkse toeristische dag met dit jaar als themaland "Ier land" heeft plaats op zondag 22 oktober 2000 in de zaal "De Lelie", Denderstraat te Geraardsbergen. Hou alvast deze datum vrij in uw agenda. Meer informatie hierover in een volgende editie. André Spitaels

Voor Allen | 2000 | | pagina 18