BINNENLAND AANDACHT - AANDACHT AANDACHT SP-FEDERATIE AALST-OUDENAARDE-RONSE (met o.a. verkiezing Voorzitter en Ondervoorzitters) Vanuit de provincie Goed nieuws voor de fietsers!!! Vandenbroucke maakt van chronisch zieken topprioriteit vrijdag 8 december 2000 Volkshuis, Markt 8 te Zottegem Noteer alvast deze datum!!! 2 15 september 2000 - "Voor Allen" Veel fietsers maken gebruik van het fietspad langsheen de Dender en de Schelde om re creatiesport te beoefenen. Er stelde zich wel een pro bleem met de toestand van het sas te Denderbelle tot Dender- monde. Dit is het enige stuk dat nog niet werd geasfal teerd. Provincieraadslid Eddy Dier- ickx richtte zich tot de gede puteerde Ivan Verleyen om zijn aandacht hierop te vesti gen. Met een brief van 24 januari 2000 heeft het Provinciebe stuur aan Minister Steve Ste- vaert, Vlaams Minister van Mobiliteit, Openbare Werken en Energie, gevraagd om het jaagpad langsheen de Dender te verbeteren. Minister Steve Steyvaert liet hierop weten dat hij zijn admi nistratie gevraagd heeft om een raming op te maken zodat kon nagezien worden of de nodige budgetten beschikbaar kunnen gesteld worden. In zitting van 20 januari be sliste de Bestendige Deputatie om de resterende 1200 meter te verharden in het kader van het project lange-afstands- fietspaden. Er diende enkel nog gewacht op de beslissing van het Vlaams Gewest. Op 10 september 11. kreeg pro vincieraadslid Eddy Dierickx dienaangaande een positief antwoord van de heer Dirk Van Melkebeke, Kabinetschef van Minister Steve Steyvaert. Aan de administratie werd op dracht gegeven de aanbeste dingsdocumenten voor het versterken van de oevers op de Dender tussen de Sluis van Denderbelle en de nieuwe Dendermonding zo spoedig mogelijk af te werken en nog dit jaar over te gaan tot aanbe steding. De nodige kredieten voor deze werken, welke geraamd wor den op ca. 30 miljoen fr., zul len vermoedelijk nog dit jaar kunnen voorzien worden! Eddy DIERICKX VOOR ALLEN Zorgforfait voor 100.000 patiënten Incontinentieforfait van 10 naar 15.000 F SP-minister van Sociale Za ken en Pensioenen Frank Vandenbroucke heeft op het congres van het Nationaal Verbond van Socialistische Mutualiteiten van 8 septem ber 2000 in Leuven twee maatregelen bekend gemaakt die mensen die langdurig ziek zijn ten goede komen. De eerste betreft het jaarlijk se zorgforfait van 10.000 frank voor bepaalde groepen van chronisch zieken. De mi nister kondigde aan dat de doelgroep wordt uitgebreid, waardoor voortaan 100.000 mensen in plaats van 55.000 recht hebben op de 10.000 fr. Het betreft onder meer alle patiënten (zowel - werkne mers als zelfstandigen) die in een periode van twee opeen volgendejaren voor een tota le duur van ten minste 120 dagen werden opgenomen in een ziekenhuis. Door de tweede maatregel wordt het bestaande forfait van 10.282 frank per jaar voor de 30.000 mensen met incontinentieproblemen op getrokken naar 15.000 frank. Beide maatregelen gaan on middellijk in en gelden dus nog voor het lopende jaar. Maatschappelijk zetel De Malanderplein 7 - 9600 Ronse (tel. 055/21.48.50) sp-fed.aor@skynet.be Administratie-Publiciteit De Malanderplein 7 - 9600 Ronse (tel. 055/21.48.50) (fax 055/21.03.04) Redactie De Malanderplein 7 - 9600 Ronse Verantwoordelijke Uitgever Herman DE LOOR (Federaal Voorzitter) Hoofdredactie Chris VANC0PPEN0LLE (Federaal Secretaris) Redactiesecretaris Jonny Lampens Teksten Alle teksten dienen ten laatste op maandagmiddag de week van verschijning, op het secretariaat ingediend. De Hoofdredactie houdt zich ten allentijde het recht voor bijdra gen in te korten of aan te passen, zonder aan de essentie van de tekst te raken. Genaamtekende bijdragen vallen volledig on der de verantwoordelijkheid van de steller. FEDERAAL SP-CONGRES

Voor Allen | 2000 | | pagina 2