De SP en de toekomst van de provincie Oost-Vlaanderen 8 15 september 2000 - "Voor Allen" Iedereen moet in Oost-Vlaan deren dezelfde kansen krijgen om zichzelf waar te maken. Voor de SP is dat een constan te uitdaging. Ook de provincie kan heel wat doen om een sa menleving te realiseren waar in iedereen echt gelijke kan sen krijgt. De SP wil daarom in Oost- Vlaanderen een toekomstge richt provinciebestuur, een sterk en modern streekbestuur. De provincie is voor de SP - ook in de toekomst - een es sentiële en noodzakelijke in termediaire bestuursvorm. Ze vormt een onmisbare schakel tussen de gemeenten enerzijds en de Vlaamse en federale overheid anderzijds. Alles tegelijk aanpakken, kan echter niet. De SP wil dat de provincie zich prioritair con centreert op de kwaliteit van het leven in Oost-Vlaanderen en ervoor zorgt dat iedere Oost-Vlaming zijn plaats vindt in de complexe kennis maatschappij. Daarnaast wil de SP bijzondere aandacht be steden aan een kwaliteitsver betering van de provinciale dienstverlening. Kwaliteit van het leven Tussen 20 en 50 wordt alles superdruk: gaan samenleven, werken, kinderen opvoeden, carrière maken en van het le ven proberen te genieten. Snelheid en flexibiliteit doen de kansen op stress, gezond heidsproblemen en relatiepro blemen toenemen. 'Ik ren, dus ik ben' wordt het verplichte le vensmotto van een heleboel mensen. Het leven is meer dan werken, ook de kwaliteit van het werk én van het leven telt. Het gevoel van onveiligheid houdt veel ouderen in de ban. Met ouder worden neemt im mers de onzekerheid toe. Al lerlei maatschappelijke en technologische vernieuwin gen veranderen onze samenle ving ingrijpend. Daarom moe ten we extra kansen bieden om de kwaliteit van het ouder worden te garanderen. Kennismaatschappij Fax, teletekst, gem. computer, internet, e-mail,... spuien on ophoudelijk informatie. Ken nis wordt veen sleutelfactor in onze samenleving. De juiste combinatie van kennis en cre ativiteit, biedt ongekende mo gelijkheden voor een dienst verlening op maat van de 21ste eeuw, een dynamisch milieubeheer, een eigentijdse kijk op cultuur... Het bezitten van kennis en de manier om met kennis om te gaan, om van veel informatie kennis te maken, dat is één van de belangrijkste manieren om in onze samenleving iets te betekenen. Wie niet mee is, is gezien. Kennisarmoede van sociaal zwakkeren leidt tot so ciale uitsluiting. De SP vindt dat de provincie kan bijdragen tot een goede spreiding van kennis en tech nologie. De provincie moet via onderwijs op maat, educa tie over innovatie en cultureel werk voor meer mensen de kloof naar de kennismaat schappij helpen overbruggen. Provinciale vernieuwing De provincie moet op scherp staan om al die nieuwe uitda gingen aan te kunnen, verdere modernisering van de organi satiestructuur, een uitgespro ken klantvriendelijkheid, een betere dienstverlening, ene grotere openbaarheid van be stuur en een duidelijke evalu atie van het beleid. De provincieraad moet als rechtstreeks verkozen orgaan de motor zijn voor deze pro vinciale vernieuwing. Het pu bliek debat in de provincie raad dient een spiegel te zijn van het maatschappelijkj ge beuren in de verschillende re gio's. De SP staat er garant voor dat ook in de toekomst de bekommernissen van ieder een, in het bijzonder die van de zwakkeren in de samenle ving op de provinciale politie ke agenda geplaatst worden. Sterke SP-lijsten Bij de lijstvorming werd in al le 5 districten van de kiesom schrijving Aalst-Oudenaarde gestreefd naar zeer evenwich tige lijsten, en het resultaat mag er eerlijk gezegd best zijn. Een amalgaam van ver nieuwing en ervaring, van jeugdige dynamiek en politie ke beslagenheid, van integra tie van vrouwen en senioren. Het geheel staat in elk district allicht garant voor een prima electorale score. De Federatie moet er opnieuw in slagen zes afgevaardigden naar de Oost- vlaamse Provincieraad te stu ren. District Aalst 1. DE MEERLEER DIRK - Aalst - 48 jaar - uittredend Schepen - uittredend Provincie raadslid 4. SWINESTony - Erpe-Mere - 27 jaar - kleuterleider 7. JACOBS Patrick - Aalst - 39 jaar - uittredend Schepen 2. TROYEKENS Linda - Erpe-Mere -40 jaar - verpleegkundige 5. SCHOUPPE Els -Aalst - 30 jaar - stadsbediende 3. TRIEST Anja - Lede - 46 jaar - ambtenaar 6. GERMONPREZ Siska - Aalst - 30 jaar - nationaal secretaris MJA - advocaat - advocaat SP

Voor Allen | 2000 | | pagina 8