Verjonging en vernieuwing gekoppeld aan ervaring in Denderleeuw De vernieuwing werkt in Erpe-Mere Toelage in huisbrandolie voor lage inkomens in Denderleeuw 18 29 september 2000 - "Voor Allen' De SP-lijst is samengesteld uit 8 vrouwen en 17 mannen waaronder 6 jongeren onder de 35 jaar. LijsttrekkerGeorges Couck, gemeenteraadslid, oud-burge meester. Lijstduwer Rudy De Leeuw, gemeenteraadslid, oud-sche pen. Het ritsprincipe werd aange houden tot de 17de plaats, te beginnen met Sonja De Pels- maeker (2de plaats, 1ste van de 8 vrouwen op de lijst) en onze afdelingsvoorzitter en fractieleider in het OCMW, Firmin Verbrugge (3de plaats). 10 uittredende mandatarissen lopen lijstGeorges Couck, Sonja De Pelsmaeker, Fir min Verbrugge, Betty De Schampheleer, Roger Cob- baert, Yves De Smet, Roger Verleyzen, Lieven Vernail- len, Jan Broeckaert en Rudy De Leeuw. Als politieke nieuwkomer en verruimingskandidaatErwin Syroit (Voorzitter Pardessus- Gelet op de uit de pan zwie rende prijzen voor huisbrand olie heeft de regering enkele maatregelen getroffen die on middellijk in voege treden. Wie kan van deze maatregel genieten 1) alle personen die vallen onder het WIGW-sta- tuut; 2) gezinnen met een in komen van 484.007 Bef. bruto belastbaar per jaar 89.602 Bef. per persoon ten laste; 3) personen die maximum op jaarbasis 50.000 Bef. meer in komsten hebben dan een WIGW. Hoeveel bedraagt de tussen komst Voor de 1ste en 2de categorie bedraagt de tussen komst het verschil in de dag prijs van de huisbrandolie per liter en 13 Bef. met een maximum van 5 Bef. per liter en 5.000 Bef. per gezin. Voor beeld u koopt 2.000 liter huisbrandolie aan 17 Bef., wat krijgt u terug (op voorwaarde dat u tot de groep 1) of 2) be hoort) 17 - 13 4 Bef. x 2.000 liter 8.000 Bef., is dus meer dan 5.000 Bef. U krijgt 5.000 Bef. Hoeveel bedraagt de tussen komst Voor de 3de catego- feesten). Andere verruimingskandidaat Roger D'Hoir (uit Vlaamse sociaalvoelende middens). Negen verdienstelijke be stuursleden Lydia Wauters, Simonne De Leeuw, Myriam D'haeseleer, Marie-Paule Van Isterdael, Liliane Welle- kens, Jozef Bert, Alan Moock, Erik De Schamphe- leire en Jean Deprez. Zes jongsocialisten Yves De Smet, Els Van der Heyden, Lieven Vernaillen, Stefan De Koek, Gunther Vanopden Bossche en Jo Fonck. Dit is een lijst met kandidaten uit alle deelgemeenten en wij ken en uit alle lagen van de bevolking o.a. met 3 zelfstan digen. Vernieuwing en verjonging gekoppeld aan de ervaring van een gewezen burgemeester en schepen. SP-Denderleeuw gaat voor een nieuw bestuur Op 8 oktober beslis jij hier over rie bedraagt de tussenkomst het verschil in dagprijs van de huisbrandolie per liter en 13 Bef. met een maximum van 2,5 Bef. per liter en 2.500 Bef. per gezin. Voor hetzelfde voorbeeld krijgt u in dit geval 2.500 Bef. Wat moet u doen om deze te gemoetkoming te krijgen De toelage wordt betaald door het OCMW (Kouterbaan, Denderleeuw) na voorlegging van uw factuur van aankoop. OpgeletDe leveringen die aanvaard worden, moeten ge beurd zijn tussen 1 juli en 31 december 2000. Deze regeling gaat van start vanaf 25 september 2000. Lijkt u dit alles nogal inge wikkeld en vermoedt u dat u aanspraak kan maken op deze terugbetaling, geen nood, neem contact op met één van onze SP-OCMW-mandataris- sen (Jan Brouckaert, Betty De Schampheleer of Firmin Ver brugge) of rechtstreeks met een maatschappelijk werker op het OCMW (Kouterbaan, Denderleeuw). Firmin Verbrugge SVV-Ninove De Socialistische Vooruit ziende Vrouwen van Nino- ve nodigt alle leden uit op de jaarlijkse koffietafel die doorgaat op zondag 1 ok tober 2000 om 14.30 uur in de zaal "De Roos", Ge- raardsbergsestraat 119 te Ninove. Thema van de voordracht toelichting bij de komende verkiezingen en voorstel ling van de vrouwelijke kandidaten. In een aangename sfeer is er koffie en gebak voor zien en kan iedereen deel nemen aan de tombola. Allen op post VFSG-Ninove De Socialistische Gepen- sioneerdenbond van Nino ve organiseert op zaterdag 7 oktober 2000 zijn 15e Pens- en Kotelettenfestijn. Tussen 11.30 en 14 uur en van 17 tot 20 uur kan u ge nieten van deze lekkere eetwaren in zaal "De Roos", Geraardsbergs- estraat te Ninove. Kaarten te bekomen bij de bestuursleden. Kotelet met groentenkrans 200 fr. Pensen met appelmoes 180 fr. Kinderen 120 fr. De opbrengst van het eet festijn is ten voordele van het kerstfeest voor al onze leden. Wij verwachten U. SVV Sint-Lievens- Esse Het bestuur van de SVV- afdeling Sint-Lievens-Es- se nodigt U graag uit naar een infonamiddag op zon dag 1 oktober 2000 om 15 uur in de zaal "Terbiest" Ter Biest 49 te Sint-Lie- vens-Esse met als thema "Kiezen voor een goed ge meentebestuur" Hoe kan men juist en gel dig stemmen voor de ge meente- en provincie raadsverkiezingen van zondag 8 oktober 2000. Voorstelling van de vrou welijke SP-kandidaten voor de gemeente- en pro vincieraadsverkiezingen door Serge Van Hende. Koffie met gebak voor alle aanwezigen. Deelname in de kosten 100 fr. Inschrijven kan bij de be stuursleden of in het lo kaal, zaal "Terbiest". Ie dereen is hartelijk wel kom. Sedert enkele jaren is één van de belangrijkste kernwoorden in de politiek 'Vernieuwing'. Het 'vernieuwen' van de SP is trouwens één van de belang rijkste doelstellingen van voorzitter Patrick Janssens. Ook hierin wil Erpe-Mere niet achterblijven. Niet minder dan 17 kandida ten nemen voor de eerste keer deel aan de verkiezingen (68% van het totaal) - van een grondige vernieuwing gespro ken Bij de 'oude getrouwen' vin den wij vooreerst de uittreden de gemeenteraadsleden Jef Van den Steen en Jacqueline Meuleman terug, samen met de uittredende O.C.M.W.-le- den Norbert Uyttersprot en Patrick Van Cauter. De uittredende raadsleden Hu- bert Callebaut en Frank Van Impe komen niet meer voor op de lijst. Hubert Callebaut, een sedert jaren vertrouwd ge zicht in de gemeenteraad doet een stap terug om volop te kunnen genieten van zijn pen sioen, Frank Van Impe daaren tegen heeft het met zijn spor tieve activiteiten (en ook een beetje met zijn werk) zo druk dat het ernstig uitoefenen van een mandaat schier onmoge lijk is. Dank aan beiden voor de goede samenwerking. In de leeftijd biedt de SP-lijst een goede doorsnede van alle leeftijdscategoriën5 kandi daten (of 20%) zijn twintigers, evenveel (20%) zijn vijftig plussers. De overige 15 (of 60%) zijn dertigers en veerti gers, met een licht overwicht van de jonge veertigers. De gemiddelde leeftijd van de kandidaten bedraagt 41 jaar. B.V.'s Een fenomeen, dat zich bij het samenstellen van de lijsten, ook bij deze verkiezingen, steeds meer voordoet is het beroep doen op B.V.'s ofte be kende Vlamingen. In onze gemeente gebeurde dit nog toe niet. Erpe-Mere heeft ook niet zoveel B.V.'s. Negatief zou men kunnen stel len dat deze populaire figuren alleen gebruikt worden om ex tra stemmen te kunnen bij brengen. Die extra stemmen zijn natuurlijk lekker meege nomen. Maar B.V.'s op een lijst kunnen ook positief bena derd worden. In deze tijden van onverschil ligheid van de bevolking ten opzichte van de politiek kun nen zij een belangrijke sig naalfunctie hebben. Daaren boven wonen en leven zij in onze gemeente, zodat een 'goed' gemeentebeleid ook voor hen belangrijk is. Tien om te zien 'Gelijke kansen in Vlaande ren' streeft ernaar alle onge lijkheden die er in de maat schappij nog bestaan te laten verdwijnen. Eén van de priori teiten van het gelijkekansen- beleid van de Vlaamse rege ring is dan ook het bevorderen van de evenwichtige vertegen woordiging van vrouwen en mannen in de politiek. Dit omwille van verschillende redenen een evenwichtige vertegenwoordiging is demo cratisch en betekent een meer waarde voor de besluitvor ming. Verscheidenheid ver hoogt de kwaliteit van het be leid (uit 'Gelijke kansen in Vlaanderen', een actie van Mieke Vogels, minister be voegd voor gelijke kansen). Het is echter niet voldoende vrouwen op de lijst te plaat sen, zij moeten ook een ver kiesbare plaats kunnen krij gen. Daarom heeft SP-voor- zitter Patrick Janssens een op roep gedaan naar alle SP-afde- lingen om een ritssysteem te hanteren bij het invullen van de lijsten, waardoor na elke mannelijke kandidaat een vrouwelijke kandidaat volgt en omgekeerd. De SP-afdeling Erpe-Mere heeft zowel de oproep van mi nister Vogels als deze van voorzitter Janssens ter harte genomen. Tot de twintigste plaats volgen mannelijke en vrouwelijke kandidaten elkaar op, samen met de 24e kandi daat telt de SP-lijst voor 8 ok tober eerstkomend tien vrou welijke kandidaten, echt 'TIEN OM TE ZIEN'. Een toemaatje Ook de lijst voor de provincie voor het dis trict Aalst (gemeenten Aalst, Erpe-Mere en Lede) is vol gens dit ritssysteem opgesteld. De volledige lijst zal eerst daags bekendgemaakt wor den, maar nu reeds kunnen wij melden dat de tweede plaats ingenomen wordt door Linda Troyekens (zesde op de lijst voor de gemeenteraadsverkie zingen) en op de vijfde plaats Tony Swings (Aalstenaar van afkomst maar wonende te Er- pe, 21e kandidaat op de lijst voor de gemeenteraadsverkie zingen). Jef Van den Steen

Voor Allen | 2000 | | pagina 18