Geef Erpe-Mere weer een toekomst Oudenaarde kankerplek in Vlaanderen op vlak van huisvestingsbeleid' Ledenfeest CSC-Ronse "Voor Allen" - 29 september 2000 19 Met deze slogan gaat de SP-Erpe- Mere de verkiezingen in. De bete kenis ervan is duidelijknet zoals de SP zowel in de Vlaamse als in de federale regering het mooie weer maakt, wil ook de plaatselij ke SP vanaf 1 januari 2001 op nieuw deel uitmaken van de be- stuursmeerderheid om 'Erpe-Me re weer een toekomst te geven'. Het ligt niet in de bedoeling om hier vandaag het proces te maken van 12 jaar CVP-VLD-bestuur (dat zou ons trouvens te ver lei den), maar wel enkele flaters van de laatste maanden te belichten waaruit duidelijk blijkt dat er sleet zit op deze meerderheid en dat de SP een nieuwe en frisse wind (ik durf het woord vernieuwing niet gebruiken, het wordt al genoeg misbruikt in het blauw) kan laten waaien door het gemeentehuis. Mobiliteit Steeds meer 65-plussers van Er pe-Mere vragen zich af hoe het komt dat de inwoners van de om liggende gemeenten reeds gratis gebruik maken van het gratis openbaar vervoer en zij niet. Het gemeentebestuur wordt dan ook regelmatig met die vraag ge confronteerd. Het antwoord luidt steevast dat de benodigde docu menten zullen bezorgd worden, maar dat het onmogelijk is gans Vlaanderen ineens te bedienen. Dit antwoord klopt slechts ten de le. Toen minister van mobiliteit Steve Stevaert de veralgeming van het gratis openbaar vervoer voor 65-plussers invoerde (eerst was het een experiment in Hasselt waat dit SP-boegbeeld burge meester is)j moest inderdaad een fasering gebeuren. Erpe-Mere eindigde hier bij de allerlaatsten Pas op 1 oktober zullen ook onze 65-plussers gratis kunnen busrei zen. Dat onze gemeente in het staartje van het peleton eindigt, ligt bij de CVP-VLD-meerderheid, die geen enkele stap ondernomen heeft in de goede richting Zo kregen de 65-plussers van de gemeenten, die met de Vlaamse regering een mobiliteitsconvenant hadden afgesloten hjun pasjes reeds maanden geleden. Hier heeft de meerderheid duidelijk een steek laten vallen en het be lang van de eigen inwoners ver waarloosd. KM-zone De laatste twee jaar is er in de ge meenteraad veel te doen geweest rond de KMO-zone ter hoogte van de Loskadestraat en de Ou- denaardsesteenweg. Als enige partij heeft de SP zich steeds te gen dit project verzet. Later heeft ook de VU ons in dit protest ver voegd. Doof voor onze 'goede' argumen ten is de meerderheid gronden be ginnen aankopen, zonder te weten of de hogere overheid zijn fiat zou geven aan dit project. Deze aan kopen blijken voorbarig geweest te zijn, want ofwel komt er van de KMO-zone niets terecht, ofwel zal de zone beperkt worden tot 5 ha. De vete hectaren te veel aange kochte gronden hebben miljoenen gekost -met de centen van de burgers werd dus duidelijk 'ge speeld', terwijl een goed bestuur de gemeentegelden zou moeten behren 'als een goede huisvader'. Wateroverlast Niemand zal allicht tweede kerst dag 1999 al vergeten zijn, Eipe- Mere kende toen de grootste wa terellende uit de geschiedenis van onze gemeente, zelfs straten waar vroeger nooit overstromingen wa ren, werden deze keer getroffen. Laat ons hopen dat het komend winterseizoen droger is dan het vorige, want anders staat opnieuw hetzelfde te gebeuren. Tot nog toe werden immers geen werken uitgevoerd om een herha ling van de waterellende te voor komen, zelfs de illegale ophogin gen aan de Leedsesteenweg te Er- pe, waarvan het schepencollege weet heeft, zijn er nog steeds en zullen, in geval van nood, de vrije loop van het water opnieuw be moeilijken - met alle nefaste ge volgen van dien. Trouwens, op de eerste gemeente rad van 2000, in januari, vonden onze bestuurders het niet nodig nog maar één punt op de dagorde te wijden aan de wateroverlast. Het voorkomen van dergelijke overstromingen is voor de SP een prioriteit, omdat 'alle' mensen even belangrijk zijn. P.O.B. Als laatste flater wil ik het nog even hebben over de plaatselijke openbare bibliotheek. Deze werd opgerichtj tijdens de bestuurspe riode 1983-1988, toen ikzelf schepen van onderwijs, sport en cultuur was. Van meet af aan wisten wij dat de bibliotheek slechts geschikt was voor een periode van een tiental jaar. Daarna zou een nieuwe loca tie of een nieuw gebouw moeten gezocht worden. Cultuur is voor deze meerderheid duidelijk weinig belangrijk, want na 12 jaar besturen staat het dos sier nog evenver als in 1989 ner gens. De Oostvlaamse huurders- bond is niet mild over het ge voerde gemeentelijke huisves tingsbeleid de afgelopen legis latuur in de stad Oudenaarde. Oudenaarde wordt ronduit door de huurdersbond een "kankerplek in Vlaanderen" genoemd. We moeten helaas toegeven, wanneer we het cijfermateri aal erop nalezen, dat de situ atie in Oudenaarde op het vlak van huisvesting inderdaad dramatisch is. Een aantal voorbeelden; het percentage sociale huurwoningen in Ou denaarde bedraagt amper 3,81% terwijl dit in Vlaande ren 5,85% bedraagt. Uit de cijfers blijkt verder dat Ou denaarde over heel wat oude woningen beschikt, het cijfer bedraagt voor Groot Oude naarde 33% terwijl dat in Vlaanderen 29% bedraagt. Uitschieters op dat vlak zijn de deelgemeenten Welden met 46% en Mater met 44%. Veel erger nog is het aantal wonin gen zonder klein comfort, in Oudenaarde is 21% van de woningen in dat geval tegen over 13% in Vlaanderen. Ook hier schieten Welden met 38% en Mater met 24% er boven uit. Zij die dachten dat Oudenaar de enkel maar door welstel- Op zondag 8 oktober 2000 grijpt naar jaarlijkse gewoonte ons ledenfeest plaats. In maart jongstleden zagen we tijdens ons verblijf in Wendui- ne, het optreden van Bob Cop- pejans. Door de zeer positieve kritiek en op algemene aanvraag van de leden, heeft het bestuur be sloten Bob Coppejans uit te nodigen om ons ledenfeest op te fleuren. Het optreden zal doorgaan in 5x Bieselen in CC De Abdij Het Cultureel Centrum "De Ab dij" heeft het genoegen u uit te nodigen tot de tentoonstelling "5x Bieselen" in het Koetshuis van de St. Adriaans-abdij te Ge raardsbergen. "5x Bieselen" is een reizende tentoonstelling met werken van - Jan Sileghem, litho's - Jos Decordier, olieverfschilde rijen - Ema Ramakers, pentekeningen - Hélène De Ridder, textielkunst - Dirk De Meerleer, beeldhouw kunst lende mensen werd bevolkt, zullen na het bestuderen van deze cijfers wel wakker wor den geschud. Heel wat gezin nen (tegen de 20%) wonen in 2000 in Oudenaarde nog in woningen zonder klein com fort. Dat is verbijsterend en legt vooral een zware verant woordelijkheid bij de Ouden aardse bewindvoerders. De conclusie van dit droevige verhaal is dat Oudenaarde de laatste jaren geen enkele aan dacht heeft besteed aan dit veelal verborgen probleem. Ondanks de instrumenten die de federale en regionale over heden aanreikten, bijvoor beeld de Vlaamse Wooncode, werd in Oudenaarde niet ge- bougeerd. Dit gebeurde wel in de omliggende steden Ronse, Geraardsbergen en Aalst waar wel duidelijk een inhaalbewe ging werd ondernomen. Dit verhaal wordt nog erger en vooral onbegrijpelijker als men beseft dat de heer Jean- Pierre Vandermeiren, deputé, zelf voorzitter is van de Pro vinciale Werkgroep Huisves ting. Een voorzitter die m.a.w. zijn eigen thuishaven volledig vergeet. Voor de SP en de lijst SA MEN moet op het vlak van het gemeentelijk huisvestingsbe leid zo vlug mogelijk het roer het "Clubhuis" van het Cul tuur en Ontspanningscentrum, E. De Malanderplein 7, 9600 Ronse om 20.00 uur. Bob Coppejans zal u laten ge nieten van de allermooiste melodietjes van vroeger en nu. Dit zal hij brengen op het or gel en de accordeon. Hij neemt u mee op een onverge telijke muzikale reis door de tijd. Met imitaties van Ka- miel Spiessens, Eddy Wal- ly,e.a. Als komische clown De tentoonstelling is te bezichti gen van 30 september tot en met 8 oktober 2000 tijdens de week dagen van 9 tot 12 uur en van 13 tot 16.30 uur, tijdens het week end van 14 tot 18 uur. Toegang gratis. Fotosalon "De Krakeling" De Foto- Diakring "De Krake ling" Geraardsbergen stelt voor de 33' maal zijn "Fotosalon" ok tober 2000 voor in het Koetshuis van de St.-Adriaansabdij te Ge raardsbergen. Men kan er kennis maken met de worden omgegooid. In onze programma's zowel voor de provincieraadsverkiezingen als voor de gemeenteraadsver kiezingen is de sociale huis vesting en de huisvesting naar bejaarden toe een prioritair thema. Wij stellen een chemotherapie voor om zo vlug mogelijk die kankerplek in Oudenaarde weg te werken. Onder andere willen we de oprichting van een gemeentelijke woonraad waar alle doelgroepen en de betrokken partners in zetelen om uiteindelijk een huisves tingspolitiek te voeren op maat van de stad. Verder moet de stad zelf een actief grond en pandenbeleid gaan voeren. Oudenaarde moet dringend in spelen op regionale en gewes telijke initiatieven inzake so ciale huisvesting. Het aanbod van renovatiepremies en huur subsidies moet verruimd wor den en vooral kenbaar ge maakt worden bij de bevol king. Als lijsttrekker van de SP voor de provincieraadsverkiezin gen in het kanton Oudenaarde beschouw ik deze materie als één van de grootste prioritei ten voor de nabije toekomst. Contact Stefaan Thijs 0495/30.12.39 of 02/553.37.30 of 09/360.89.74. bespeelt Rolando ontelbare instrumenten, begeleid op or gel. De prijs is zeer democratisch gehouden, namelijk als inkom 100 Bef., en houders van een plus-3 pas komen binnen aan 50 Bef. Iedereen is welkom Kaarten zijn te bekomen bij de be stuursleden. Kom zo talrijk mogelijk, nie mand zal er spijt van hebben. zwart-wit fotografie, kleur- en di gitale fotowerken. Ook dit jaar kunnen de bezoekers kennis ma ken met een gastexposant. Dit maal kan men de werken bewon deren van de heer Ivo De Decker, E. Fiap lid van de Fotokring Fo cus Ninove. Het salon is open op zaterdag 21 oktober 2000 van 15 tot 19.30 uur en zondag 22 oktober 2000 van 10 tot 12 uur en van 15 tot 19.30 uur. De toegang is gratis. Info André Turrekens, Hoge Weg 16, Geraardsbergen, tel. 054/41.53.07.

Voor Allen | 2000 | | pagina 19