Sprokkels uit de Gemeenteraad van Aalst SP-AALST CENTRUM JAARLIJKS LEDENFEEST Vrijdag 12 januari 2001 om 19.30 uur Volkshuis, Hopmarkt 1 - Aalst Inschrijven vóór 1 januari 2001 bij de bestuursleden. Jongsocialisten Aalst "Voor Allen" - 12 januari 2001 13 De eerste zitting In Aalst kennen ze er iets van. De eerste zitting van de nieu we gemeenteraad vond plaats op 1 januari om 11 uur. Het hoefde dan ook niet te ver wonderen dat er veel slaperige gezichten op het appel ver schenen. Na de klassieke nieuwjaars wensen bracht Gracienne Van Nieuwenborgh als eerste sche pen en dienstdoend voorzitter ook in de herinnering dat me vrouw De Maght, uittredend burgemeester en voorgedra gen als nieuwe burgemeester, niet kon aanwezig zijn wegens de onverwachte hartoperatie die zij een paar dagen tevoren had ondergaan. Maar het moet gezegd zijn, Gracienne zat de raad voor met charme, maar toch kordaat. De huichelachtige CVP Nadien werd de eed afgelegd van de raadsleden, de schepen verkozen en ook zij konden op hun beurt de eed afleggen. Bij de schepenverkiezing waren er geen problemen, ondanks het feit dat de CVP toch nog op een wissel had gehoopt. Een paar dagen voor de 1ste januari had een CVP'er name lijk de SP-raadsleden nog een laatste voorstel gedaan om met de CVP, VU en Agalev scheep te gaan. In zijn brief voegde hij eraan toe 'SP'ers, gebruik uw gezond verstand'. Hetgeen zij ook deden, maar niet met het resultaat dat dse CVP beoogde. Want was het niet de CVP die de avond van de verkiezing bij de VLD ging smeken om met hen en niet met de SP samen te gaan. De snoods waren zijn bereid alle inhoudelijke bezwaren (Siese- gem, crematorium,te laten vallen en met 2 schepenen ge noegen te nemen. Daarenbo ven kunnen de 2 raadsleden van VU-ID elkaar niet uit staan, hetgeen ook geen waar borg is voor een stabiele meer derheid. Ook het Vlaams Blok deed nod een duitje in het zakje door een aantal clowneske scènes bij de eedaflegging. Blijkbaar oordeelden zij dat zulks een waardige wijze is om hun kiezers te vertegen woordigen. De nieuwsjaarswen- sen Even traditiegetrouw deden achteraf de fractievoorziters een woordje. Iedereen riep op tot een betere werking van de gemeenteraad, een grotere slagkracht voor de raadsleden. Op 12 december hebben de jongsocialisten van Aalst een eerste heropstartvergadering gehouden (midden in de exa mens, slim van ons). We heb ben besproken over hoe we onze werking moeten uitbou wen. Daarbij kwam vooral naar voor dat wij als politieke jongerenorganisatie de taak hebben een aantal jongeren- thema's op de politieke agen da van Aalst te plaatsen. Er zijn genoeg problemen waar mee jongeren geconfronteerd worden. Denk bijvoorbeeld maar aan het kleine aantal fuifzalen die in Aalst nog overgebleven zijn. En waar blijft dat Aalsterse Rockfesti val toch Aalst is een bruisende stad, maar we moeten oppassen dat de bruis er niet af geraakt. Maar ook andere terreinen Op 10 december ging het der de ledenfeest van het jaar 2000 door in het Gerstenhof. Met tweehonderd aanwezigen was de zaal alweer goed ge vuld. Naast een lekkere maal tijd met een verkwikkend drankje, was er ook weer het bezoek van een gulle kerst- betere samenwerking tussen meerderheid en oppositie. Ook leefde bij iedereen de wens om de raadszittingen niet te laten uitlopen tot een stuk in de nacht, zoals nu. Eddie Monsieur wees namens de SP ook de aandacht op de nood aan een goed gemeente lijk beleid voor sociale proble men, zoals werkloosheid, uit sluiting, armoede. En daarna was het gedaan. De stadskas was blijkbaar te krap om de raadsleden nog een drankje te gunnen. Maar uiter aard hebben wij liever dat, dan dat door ons drankje de belas tingen moeten stijgen Vernieuwing bij de SP Binnen de' SP-fractie is er ge lukkig sprake van enige ver nieuwing, meer dan bij andere zijn belangrijk voor jongeren, zoals bijvoorbeeld mobiliteit (busverbindingen zijn ook niet bepaald je dat), de kostprijs om een rijbewijs te halen (dokken makker verkeers veiligheid (we zijn ook de eer ste die van hun velo worden gereden) Het zijn maar een aantal voor beelden waarvan wij vinden dat het stadsbestuur en ook onze eigen partij wat meer aandacht voor de jongeren mogen hebben. Daar willen wij dan ook iets aan doen. On ze stem kan en moet doorklin ken in Aalst. Naast deze activiteiten willen wij ook een beetje amusement maken. De eerste dingen waar we zo aan dachten was het op zetten van een website voor de Aalsterse Jongsocialisten, en voor de Aalsterse SP, en de or- man, die jong en oud gelukkig maakte met geschenken. Patrick Jacobs sprak de geno digden toe, en bedankte diege nen die hemzelf, en de andere kandidaten van SP Erembode- gem bij de voorbije gemeente raadsverkiezingen, nl. Anto nio Igual Pacheco, Ann De Backer, Brigitte Verhaeghe en partijen. An Van Den Steen en ikzelf zijn nieuwelingen, en ook Johan Van Biesen zal ons als eerste opvolger waar schijnlijk spoedig vervoegen. Ik zal in ieder geval mijn best doen om mee te werken aan een sterke en een inhoudelijke inbreng van de SP in de Aal sterse gemeenteraad. Ook de meerderheid heeft immers spreekrecht in de raad Voorts hoop ik enkel niet te snel on dergesneeuwd te geraken in cynisme, een risco dat ieder politicus vroeg of laat loopt. Dylan Casaer ganisatie van een quiz. Daar willen we meteen werk van maken. Daarnaast willen we ook eens inventariseren rond welke punten we in de komen de jaren willen gaan werken. We wilden daarom iedere jon gere graag uitnodigen om eens een kijkje te komen nemen op onze volgende vergadering. Die gaat door op 16 januari 2001 om 20 u. in de Coninck van Spagnien (Grote Markt 28, Aalst). We zouden het tof vinden moesten een aantal nieuwe mensen komen opda gen, om mee hun zegje te doen of om gewoon eens te komen luisteren. Iedereen is welkom. Geïnteresseerd Dan kan je ons altijd contacte ren: Tommy, 0497-39 96 53 of Bart, 0475-91 27 77, jsaalst@hotmail.com. Jan Van Wesemael hun ver trouwen schonken. 2000 was druk, maar SP Erembodegem is alvast zin nens voor 2001 de inspannin gen zo mogelijk nog op te drijven voor een betere sa menwerking, voor een beter Aalst, voor een betere wereld. Wandeltocht SP-Faluintjes Meldert-Baardegem Op 3 december 2000 organiseerde de SP-Faluintjes Meldert- Baardegem een wandeltocht. Deze wandeltocht is een jaar lijks terugkerende organisatie, die ook nu weer een 40-tal sympathisanten trok. Kaas- of vleesschotel GastsprekerLu< Van Den Bossche, Minister De kerstman te gast bi| SP Erembodegem

Voor Allen | 2001 | | pagina 13