De Aalsterse SP in beweging rond Kerst- en Nieuwjaarsperiode 14 12 januari 2001 - "Voor Allen" Na de minder goede verkie zingsuitslag slaagden wij er opnieuw in weliswaar in een gewijzigde verhouding terug deel uit te maken van de be- styursmeerderheid. De partij is sindsdien druk bezig ge weest met de verdeling van de mandaten in het schepencolle ge en het OCMW-Ziekenhuis. Eens te meer een moeilijke taak voor onze voorzitter Dirk De Pauw. De aangekondigde grondige evaluatie van de verkiezings uitslag o.a. op basis waarvan een vernieuwde werking voor de toekomst dient uitgewerkt te worden zal pas in januari gebeuren. Ikzelf (zoals aange- indien Daisy Van Gheit zoals verwacht de OCMW-Zieken- huisfractie opnieuw zou gaan versterken. Als fractievoorzit ter hebben we haar daar echt nodig. Vermits we tijdens de voor de SP nu moeilijke onderhande lingen de uitvoerende manda ten in OCMW en Ziekenhuis verloren, bleven nog vier schepenambten over. De alge mene vergadering (met een opvallend grote opkomst) be vestigde het voorstel van de voorzitter om de huidige sche penen te herbevestigen Volgende bevoegdheden wer den de SP toegewezen kondigd tijdens de algemene vergadering) werk alvast aan een nota op basis waarvan (in dien gewenst) deze debatten een aanzet zouden kunnen krijgen, maar dat is zoals ge zegd voor later. Vandaag wil ik even stilstaan bij de persoonsgebonden ge volgen van de voorbije verkie zingen. In Voor Allen werd hier immers ten onrechte tot op heden weinig of geen aan dacht aan geschonken. Voor eerst proficiat aan de nieuwe verkozenen: Patrick De Smedt (3.475), Gracienne Van Nieuwenborgh (3.322), Patrick Jacobs (2.578), Dirk De Meerleer (2.311), Eddie Monsieur (1.731), Daisy Van Gheit (1.698), Ann Van De Steen (1.300), Dylan Casaer (1.099), Roger D'Hondt (1.066). Ook de andere kandidaten be haalden, zeker rekening hou dend met ons verlies van 2 ze tels, meer dan verdienstelijke uitslagen. Nogmaals onze dank aan allen die zich ten volle hebben ingezet. Twee raadsleden werden niet meer verkozen Jacky Philips (714) en Maurice Barrez (659) ik kom daar later op terug, drie nieuwe en jonge raadsleden doen hun intrede: Ann Van De Steen, Dylan Casaer en wat la ter Johan Van Biesen (803), Openbare Werken, Patrimoni um en... (de sociale kavels moeten nog toebedeeld wor den - de SP blijft vragende partij voor huisvesting): Pa trick De Smedt. Cultuur, Onderwijs, Monu mentenzorg en Integratie Gracienne Van Nieuwen borgh. Personeel en Communicatie Patrick Jacobs. Middenstand, Economie, Juri dische Zaken en Tewerkstel ling: Dirk De Meerleer. Ondertussen werd in de schoot van de nieuwe fractie ook beslist over de fractie functies. Voor het voorzitterschap wa ren aanvankelijk 3 kameraden geïnteresseerd: Eddie Monsi eur, Roger D'Hondt en Dylan Casaer. Uiteindelijk handhaaf de Dylan zijn kandidatuur niet, waardoor een compro misvoorstel met respect voor de verdiensten van de beide kandidaten kon aanvaard wor den. Eddie Monsieur blijft fractievoorzitter voor 2 jaar, daarna wordt hij opgevolgd door Roger D'Hondt. Het on dervoorzitterschap wordt ach tereenvolgens waargenomen door Roger D'Hondt en Ann Van De Steen. Dylan Casaer wordt fractiesecretaris. Ook de volgorde van de sche penambten diende bepaald te worden. Het voorstel van de Maurice Barrez verwoorde het na de vergadering als volgt: "Scheiden doet lijden Afscheid brengt leed derheid als minderheid telken male speciale vermeldingen. Deze kleine "grote" man van Nieuwerkerken (oorspronke lijk Geraardsbergen) heeft veel betekend in de Aalsterse politiek. Sinds 65 was hij onafgebro ken gemeenteraadslid, van '71-'76 was hij Burgemeester te Nieuwerkerken, van '77- '83 was hij Schepen van Bur gerlijke Stand, Sociale Zaken en Gezinszorg en van '89 tot '91 was hij Schepen van Openbare Werken en Patrimo nium. Maar, en dit is nog veel be langrijker Edgard was een man van zijn woord, rechtlij nig en integer, jij kwam onge zouten uit voor zijn mening en was een fervent verdediger van de zgn. prerogatieven van de raadsleden. Hij was ook onze man die leiding gaf aan de intercommunale Intergem. Zoals velen het verwoorden wij hebben veel geleerd van deze veel belezen man en wet geving specialist. Naar aanlei ding van de verkiezingsuitslag bracht hij Victor Hugo's ge zegde 'je suis un homme heu- reux, mais pas content" in her innering waarmee hij op dat moment op treffende wijze onze gevoelens verwoordde. Bedankt Edgard Mare Galle Mare Galle werd zoals hijzelf zegt eigenlijk bewust gedwon gen tot een defensieve hou ding in de gemeentepolitiek. Hij was in de eerste plaats een boegbeeld van het nationale SP-beleid (Volksvertegen woordiger, Minister, lid van het Europees Parlement). Door onverenigbaarheid met de ministerbevoegdheden werd hij zelfs gedwongen zijn gemeenteraadszetel tijdelijk niet te bezetten. Hij was echter ook bij de gemeenteraadsver kiezingen telkenmale nodig als stemmentrekker. Toch heeft hij zeer veel ge daan voor de Aalsterse ge meentepolitiek (denken we maar even aan de saneringsle ning, verschillende restaura tiedossiers enz.). Hoe moeilijk hij het ook heeft gehad met het niet toekennen schepenen werd aanvaard om de huidige volgorde verder aan te houden, aldus blijft Gracienne Van Nieuwenborgh eerste schepen. Door de plotse ziekte van de burgemeester (wij wensen haar een spoedig herstel) krijgt deze beslissing onmid dellijk een bijkomende dimen sie. Ondertussen werkt een werk groep (Roger D'Hondt), Dy lan Casaer, Albert Saeys, Rik Galle en Patrick De Smedt) op basis van ons goed uitgewerkt programma samen met een VLD-werkgroep aan de voor bereiding van de beleidsver klaring. Ten gepaste tijde wordt het resultaat voorgelegd aan de partij organen. Maandag 8 januari (beslissing kon niet meer tijdig opgeno men worden in dit artikel) dienden tenslotte de mandaten voor OCMW en Ziekenhuis vastgelegd te worden. Er wa ren 13 kandidaten voor 5 mis schien 6 plaatsen. Hopelijk slaagde Dirk De Pauw erin om ook hier een aanvaardbaar voorstel uit te werken dat het evenwicht vindt tussen ver nieuwing (een aantal nieuw komers scoorden bijzonder goed) en ervaring (de uittre dende raadsleden verdienen ons blijvend respect). Ook het geografisch spreiden van mandaten (Hofstade-Gijze- gem en Faluintjes zal naast het behaalde stemmenaantal hopelijk een rol kunnen spe len. Wie er ook uit de boot viel en blijft nog veel werk in de partij, de commissies en ad viesraden. Tijdens de laatste gemeente raadszitting werd hulde ge bracht aan de uittredende raadsleden. Het werd een aan grijpende vergadering waarbij meerdere collega's het meer dan eens moeilijk hadden om de emoties te bedwingen. Eigenlijk stond de ganse ge meenteraad voor een stuk in het teken van Edgard Hoög- huys, de man die bij vriend en tegenstander in de loop der ja ren veel respect verkreeg en die terecht ook de architect genoemd wordt van de nu 3 achtereenvolgende VLD-SP coalities. Hoewel de meeste woordvoer ders in algemene termen spra ken, kreeg onze ereschepen zowel bij sprekers in de meer- Lang zal het duren voor ik vergeet Al wat me lief is gaat van me heen Scheiden doet lijden Voor iedereen SP-fractievoorzitter Eddie Monsieur dankte alle uittre dende collega's waaronder 5 SP-ers, het personeel, de pers en de moedigen onder het pu bliek (waaronder SP-er Her man De Cock). Hij benadruk te dat de afgeslankte maar ver jongde fractie borg zal staan voor een kwalitatieve inzet. Hij pleitte er ook voor om de raadszittingen rond midder nacht te stoppen. Verder pleitte hij voor open heid, luisterbereidheid, dia loog en een goede democrati sche werking. Nogmaals onze dank aan de 5 afscheidnemende raadsleden: Edgard Hooghuys

Voor Allen | 2001 | | pagina 14