Nieuw poliklinisch centrum Dr. L. Rimbaut in het A.S.Z. V "Voor Allen" - 12 januari 2001 15 van de beloofde burgemeester sjerp in 1995, toch bleef hij steeds loyaal en nauwgezet de Aalsterse politiek volgen. De laatste 6 jaar gaf hij ook met succes leiding aan de expan sieve intercommunale ILVA. Als hij na de soms (te) lange debatten in de gemeenteraad een toemaatje gaf werd het stil in de raadszaal. Bedankt Mare Jan De Bruecker Jan was met een korte onder breking ('76-'79) onafgebro ken lid van de gemeenteraad sinds 1971. Hij volgde nauw gezet (als hij niet in Spanje was) de commissies en raads zittingen waarbij hij vooral ac tief was bij het voorbereidende werk. Jan was gekend als een vriendelijk, vrijzinnig en soci aal bewogen man. Zijn interes se ging dan ook naar de the ma's kerkfabrieken en perso neel. Maar hij was ook vooral actief in de wijkclub H. Flips, bij de herinneringsconcerten voor Digno Garcia en uiter aard als reisleider voor de Spanje-reizen. Bedankt Jan en goede (hope lijk niet-definitieve) reis. Maurice Barrez Maurice Barrez (en zijn Paula) was vooral een stille werker in de politiek. Tegelijkertijd was hij onze vertegenwoordiger op alle mogelijke festiviteiten. Als wij niet konden aanwezig zijn was er de geruststelling dat Maurice zeker zou aanwe zig zijn en dat op deze wijze de SP quasi altijd her en der vertegenwoordigd was. Maurice zetelde tijdens de 2 laatste legislaturen in de ge meenteraad, was zeer actief in carnavalmiddens o.a. bij "de jongens en de maskes" en als ondervoorzitter van de vzw Carnavalcontact. Hij stond ten dienste van iedereen, kleur speelde hierbij geen rol. Voor al in Moorsel was hij druk doende met de kleine alledaag se problemen. Hij is ook één van de stuwende krachten van de wijkclub Drievelden. De- waco en de bruggepensioneer den van de vakbond. De belot- ting in het Volkshuis werd zelfs naar zijn naam genoemd. Maurice blijft voor ons ook na zijn voor hem ietwat teleur stellende verkiezingsuitslag die vriendelijke en gedienstige man waaraan men niets kan misvragen. Bedankt Maurice Jacky Philips Jacky Philips was de afgelo pen 6 jaar een enthousiast ge meenteraadslid. Als vakbonds afgevaardigde, lid van de on dernemingsraad voor het ka derpersoneel Amylum was hij er eerder reeds in geslaagd 65% van de kaderleden lid te maken van het BBTK, een unieke prestatie in ons land. Ook de partij werking in Gijze- gem werd mede door zijn inzet terug uitgebouwd tot één van onze best georganiseerde on derafdelingen. Hij was ook het luistered oor voor de Gijze- gemnaars en fungeerde er zelfs zowat als plaatselijke dorps schepen van openbare werken. Zijn stokpaardjes waren de slechte toestand van de Steen weg, de aanleg van de N41 en de verdere uitbouw van het re creatiecentrum Gijzegem. Ko mende uit een goed georgani seerde multinational ergerde hij zich in vergelijking soms aan de wat hij noemde oneffi ciënte werking van sommige stadsdiensten. Hoewel Jacky zijn stemmenaantal verdubbel de werd hij niet meer verko zen. Hier speelde het zetelver lies en de lijstvorming hem parten. Wij zullen de loyaliteit, collegialiteit en vriendelijk heid van Jacky missen in de raad. Bedankt Jacky En nu 6 jaar hard werken met de vernieuwde fracties in Stad en OCMW zodat we binnen 6 jaar een verkiezingsoverwin ning kunnen behalen. Patrick DE SMEDT Plechtige opening door mevrouw A. De Maght-Aelbrecht, burgemeester van de Stad Aalst, Eddy Dierickx, voorzitter A.S.Z., Dr. Eddy Van Hedent, voorzitter VZW Medische Staf en de heer Chris De Coster, Directeur-Generaal Volksge zondheid. Vrijdag 15 december 11. werd het nieuwe consultatieblok dr. Ludwig Rimbaut van het A.S.Z. officieel geopend. Het centrum herbergt de poliklini sche diensten van het A.S.Z., campus Aalst. De werken werden medio juni 1999 aangevangen. Het ge bouw telt 4 verdiepingen. Iedere bouwlaag heeft 1.200 m2 ter beschikking. Het gebouw is via een loopbrug verbonden met het hoofdgebouw van het A.S.Z. In de -1 verdieping bevinden zich de volgende consultaties: Algemene Interne-Geriatrie, Gastro-enterologie, Neuro- psychiatrie en Gynecologie. Het gelijkvloers omvat de Cardiologie, de Pneumologie en de Stomatologic. Op de eerste verdieping bevinden zich de consultaties Heelkun de, Thorax- en Vaatheelkunde, Abdominale Heelkunde en Plastische Heelkunde. Het 2de verdiep is volledig voorbehouden voor directie en administratieve diensten, in clusief ruime vergaderzaal. Eddy Dierickx had het in zijn openingstoespraak over de ja renlange samenwerking tus sen de geneesheren van het A.S.Z. en het bestuur. Kritische evaluatie van 11 jaar raamakkoord Het raamakkoord - de samen werking - met de geneesheren is zowel een kenmerk als een product van de voorbije be- stuursmeerderheden waarvan ik deel uitmaakte. Initieel omvatte de samenwer king het delen van de infrast ructuur op basis van gunstige en/of aanvaardbare kostenba- tenanalyses. Het was verder een bewust aangegane samenwerking tus sen de geneesheren en het be stuur in de hoop tot resultaten te komen die voor elk van de partners afzonderlijk niet haalbaar waren. Het raamakkoord was ook een nieuwe alternatieve manier om tot snelle besluitvorming te komen waardoor klassieke besluitvormingsprocedures en structuren gepasseerd en/of uitgeschakeld werden. Deze nieuwe organisatievorm is ook niet toevallig ontstaan. In ruil voor de vraag tot finan ciële responsabilisering was het raamakkoord met de ge neesheren en het participeren in het ziekenhuisbeleid een passend antwoord van de ge neesheren. Dit alles gaat uiter aard samen met verschillende belangen die in het spel zijn. In de aanvangsfase van de sa menwerking werden vooral de kosten en de baten van iedere partner in rekening gebracht. Na verloop van tijd is ook het belang en de instandhouding van de samenwerkingscon- structie op zich als afzonder lijk gegeven beginnen te spe len. De artsen ervoeren wij respec tievelijk als "leden" van de voorafgaande werkgroepen, als "partner" bij het onderte kenen van het raamakkoord maar als "partij" bij volgende besprekingen waarbij duide lijk werd dat de belangen ook tegenstrijdig kunnen zijn. Het samenwerken gaat wanneer partijen zich op eenzelfde pro bleem richten, ze dezelfde be langen delen, ze binnen een zelfde ziekenhuis werken of naar aanleiding van bepaalde dwingende beleidsmaatrege len van hogere overheden. Overlappende belangen leiden tot gemeenschappelijke acties ten aanzien van een overheids maatregel - een soort "ad hoe" samenwerkingsbasis. Samen werken wordt moeilijker als de ene partij zich al te vaak slechts engageert ten aanzien van de belangen van de eigen organisatie terwijl de andere partij zich in verregaande ma te dient te engageren ten over staan van de gemeenschap of de gemeenschapsbelangen. Hoe dan ook, de onderlinge binding heeft zeldenbetrek- king op alle activiteiten van het ziekenhuisgebeuren. De actoren behouden op zijn minst een zekere eigenheid. Het onderwerp "wat bindt ons samen" blijft een voortdurend voorwerp van discussie en evaluatie. Ondanks de verscheidenheid zijn de twee partijen erin ge slaagd om met de jaren hun visies en strategieën grondig op elkaar af te stemmen zodat je zou verwachten dat nieuwe partners bijna verplicht zijn op deze - vooraf uitgekristalli seerde - visie in te tekenen. Dit is slechts tendele waar ge bleken. Bij latere en de huidi ge fusiebesprekingen, de fusie op zich en de latere werking werden de spelregels bepaald door meerdere OCMW's, meerdere gemeentebesturen en meerdere "belangengroe pen" van geneesheren. De sa menwerking is dynamisch maar ook complex gebleken. Van het eerste raamakkoord - een intern gemotiveerde sa menwerking - komen wij - na vernieuwing van het raamak koord en diverse fusieopera ties - naar een samenwerking die meer en meer door externe factoren geïnitieerd wordt.

Voor Allen | 2001 | | pagina 15