Het jaaroverzicht 2000 te Denderleeuw ALGEMENE VERGADERING CSC Denderleeuw gaat Hongaars Gemeenteraad geïnstalleerd 16 12 januari 2001 - "Voor Allen" Het raamakkoord met de ge neesheren is niet de magische sleutel die ons toegang ver schaft tot oplossingen voor steeds complexer wordende problemen binnen het zieken- huisgebeuren, de doelstelling - goede en betaalbare genees kunde voor iedereen - wordt niet noodzakelijk beter of be ter bereikbaar door deze sa menwerking. Maar de samenwerking is hoe dan ook onvermijdelijk en on ontkoombaar, de vraag is niet of we gaan samenwerken, maar hoe we samenwerken. Het samenwerkingsconcept is - gelukkig - geen zelfstandig denkend organisme. Achter deze organisatie staan mensen die organisatorische posities innemen en een rolgedrag ver tonen dat verbonden is met de ze positie. Iemand naar wie ik - en om meer dan de voor noemde redenen - met veel re spect terugkijk, is wijlen Dr. Ludwig Rimbaut, naar wie dit nieuwe complex genoemd wordt. Zijn kunde en menselij ke overtuigingskracht liggen mede aan de basis van het raamakkoord en de samenwer king met de geneesheren. Zijn visie op de uitbouw en wer king van het ziekenhuis staat ook model voor de realisatie die wij vandaag - in samen werking met de geneesheren - plechtig mogen openen. Een ziekenhuis bouw je niet alleen. Mijn dank gaat dan ook uit naar allen die hun bijdrage geleverd hebben tot deze prachtige realisatie. De nieuwe polikliniek kreeg de naam van wijlen Dr. Ludwig Rimbaut. Op de foto mevrouw en dochter Rimbaut samen met Dr. E. Goossens en Eddy Dierickx. SP-EREMBODEGEM Woensdag 7 februari 2001 om 20 uur Gersenhof, Gerstenstraat - Erembodegem ALGEMENE SP-LEDENVERGADERING Agenda: - verkiezing bestuursleden verkiezing voorzitter en politieke secretaris Kandidaten dienen uiterlijk gesteld voor 5 februari 2001 bij Patrick Jacobs Resschebeke 11 - 9320 Aalst - Erebodegem Het moest eens wat anders worden dan het klassieke eet festijn, er werd gezocht en ge vonden. Een Hongaarse avond met als hoofdgerecht Goulash. Het gerecht bij uitstek dat Hongarije typeert. Goulah kan je beschouwen als de Hongaarse stoofcarbonade zij het dan wat pikanter (er wordt heelwat gedroogde pa prika in verwerkt), rood van kleur door de aanwezigheid van tomaten aangevuld met aardappelen. Met een witte Hongaarse chardonnay laat zich dit maal eten en drinken. Dit eetfestijn wordt slechts één avond aangeboden, dit op 20-1-2001 in de zaal Becqué (steenweg Denderleeuw). De maaltijd zelf kost 400 BEF. Een aperitief wordt u gratis aangeboden. Met wat geluk staat er als afsluiter op de drankkaart palinka, de natio nale jenever van Hongarije. Moetje proeven! Firmin Verbrugge Reeds vanaf de maand januari 2000 zaten alle politieke be wegingen in de ban van de ge meenteraadsverkiezingen van oktober. Toch vielen er daar buiten nog heel wat feiten te noteren. Zo ondermeer op na tionaal vlak de invoering van de mazoutbon en de opstart van het zilverfonds als zeker heidsfonds voor de pensioe nen van de komende genera tie. Een niet te miskennen fi nanciële kas die, als zuiver SP kind, letterlijk de vooruitzien de "mier" aan het werk heeft gezet. Op plaatselijk terrein waren het vooral de SP-mani- festaties die het goed deden. Denken we maar aan: het suc cesvolle eetfestijn, de activi teiten van de bonden te Den derleeuw, Welle en Iddergem, de werking van VFG (met on dermeer de toewijzing van de toegankelijkheidsprijs), SVV en CSC en de verschillende, door de SP gesteunde, sport manifestaties. Het jaar 2000 werd ook gekenmerkt door een groot aantal oudere partij- Maandag 1 januari te 10.30 u. werd de nieuwe gemeenteraad geïnstal leerd. Op de dagorde: de mededeling rond de goed keuring van de verkie zingsuitslag van 8 oktober 2000, de mededeling om trent de benoeming van de burgemeester, de eedafleg ging van de gemeente raadsleden, het vaststellen van de rangorde der ge meenteraadsleden en de verkiezing der schepenen. Zoals reeds eerder bekend gemaakt werd in de media, verliep de stemming zoals verwacht. Eeman, Van der Hoeven, De Nul, De Mes leden, goede militanten, die ons kwamen te ontvallen, sa men met een aantal voorman nen die het organisatorische roer overlieten. Op lokaal po litiek vlak waren alle acties gericht op de komende ge meenteraadsverkiezingen. De tussenkomsten tijdens de ge meente- en ocmw-raadszittin- gen lieten daar geen twijfel over. Het werd de SP al vlug duidelijk dat de afspraak ge maakt door VLD en CVP, zes jaar geleden, niet zou door broken worden indien deze coalitie de kans kreeg om ver der te gaan. Het in het verle den gemaakte akkoord was duidelijk en vastgelegd: de eerste zes jaar Eeman burge meester, de volgende zes jaar Van der Poorten. Onze afde ling heeft met alle mogelijke middelen dit voorakkoord en de vrees dat dit beleid zou worden verder gezet bij onze inwoners bekend gemaakt. Onze verkiezingsslogan was hierop geënd: geef Dender leeuw een nieuw bestuur. Uit maeker en De Saedeleer worden de nieuwe schepe nen. Na de mededelingen dat op 22.01.2001 de OCMW- raadsleden worden aange duid samen met de verte genwoordigers in de poli- tieraad een nieuw or gaan als gevolg van de po- litiehervorming en het sa mengaan van Haaltert en Denderleeuw), werd de zitting afgesloten met een (beleids-)toespraak van de burgemeester die vooral de coalitiepartner bedank te voor hun gehandhaafde woord. In zijn repliek wees Georges op het feit de verkiezingsuitslag (28.3% der stemmen) blijkt overtui gend dat: aan het verweer van de SP gehoor werd gegeven, dat menig inwoner van Den derleeuw de handelingen van deze coalitie verwierp, maar dat de meerderheid, zij het dan zeer nipt, niet kon gebro ken worden. Het laatste telbu reau zette de 9 SP- en de 7 CVP zetels om in 8 SP en 8 CVP. Met een 13 op 25 zetels werd het zes jaar geleden aan gegane contract ingevuld. De SP als grootste partij wordt naar de oppositiebanken ver wezen, terwijl de grootste ver liezer (de CVP verliest 8.2% en valt terug op 26.2%) de burgemeester levert. Met een schuldenlast van meer dan 1 miljard en de aflossingskosten die wegen op een aantal pres tigeprojecten zijn we als SP afdeling erg benieuwd wat er allemaal op de burger gaat af komen om deze put op te vul len. Firmin Verbrugge dat wij ons als SP erken nen in deze beleidsvisie, dat tegen alle gepredikte vernieuwingen in deze meerderheid koos voor een nipte meerderheid (13/25) en dat de gemeen te geleid wordt door twee nationale politici die naar wij hopen voldoende tijd zullen vinden om de ge meente op een ernstige wijze te leiden. Onze op positie zal een constructie ve zijn die de gemeentebe langen zal verdedigen. Dit betekende dan ook het ein de van deze eerste zitting onder deze nieiwe forma tie. Firmin Verbrugge SP-DENDERLEEUW Vrijdag 12 januari 2001 om 19.30 uur Bond Moyson, Sportstraat - Denderleeuw Agenda - verwelkoming door de voorzitter - gemeentelijke politieke toestand - aanvaarden kandidaten voor het bestuur - verkiezing dagelijks bestuur - voorzitter, secretaris en penningmeester - nieuwjaarsdrink Partijleden die wensen te zetelen in de DP-bestuur of een mandaat wensen op te nemen in het dagelijk bestuur, vragen we dit te melden aan Mare Pauwels (secretaris) of aan Firmin Verbrugge (voorzitter). Er worden geen persoonlijke uitnodigingen verstuurd. Iedereen is welkom!

Voor Allen | 2001 | | pagina 16