Steve Stevaert bezoekt Denderleeuw SP-afdeling Ronse houdt een Algemene Vergadering SW-VFG Kerstfeest te Geraardsbergen "Voor Allen" - 12 januari 2001 17 Er zijn geen zekerheden meer, want De minister kwam en de mi nister kwam meer dan goed op tijd op de afspraak (Je kan dit natuurlijk verwach ten van de minister van mobi liteit). Op 17 december (zondagoch tend) had hij aldus voldoende tijd om iedereen te begroeten (jawel, individueel), alvorens tot de dagorde over te gaan. Steve Stevaert is vooral ko men getuigen over het project SPA (Socialistische Partij Agalev) in Hasselt. Hij pleitte voor ruime bestuursmeerder- heden waarbij elke democrati sche partij mee kan besturen en derhalve verantwoordelijk heid moet opnemen. Hasselt staat dus in schril contrast met de Denderleeuwse ervaring, waar precies de grootste partij wordt uitgesloten van be- stuursdeelname. Steve Stevaert hield een plei dooi voor allianties aan de ba sis tussen groen, rood en even- utele ook Vlaams. Verruiming, Verjonging, Ver vrouwelijking zijn kernwoor den in zijn oproep voor de po litieke vernieuwing van de SP, waar plaats is voor socialisti sche en christelijke werkne mers, maar ook voor midden standers. Wat nogmaals bleek was de éénvoud en duidelijkheid waarmee de burgemeester van Hasselt in anderhalf uur zijn verhaal vertelde. Geen enkele vraag - ook de moeilijke niet - werd ontwe ken, een goede les voor som mige politieke oude knarren in Denderleeuwse middens. Waarom spreekt Duquesne geen behoorlijk Nederlands, voert hij geen deugdelijk be stuur Waarom profileert de SP zich niet altijd op een duidelijke manier, ook de lokale SP niet? Moeten ook schepencolleges samengesteld worden volgens de uitslag van de verkiezin gen? Is en blijft Antwerpen een krabbenmand of kan Patrick Janssens daar wat aan veran deren Antwoorden op deze vragen krijgen jullie niet, want de af wezigen hadden ongelijk. We laten de genoegdoening van dit initiatief aan het hon derdtal aanwezigen. (Je kan natuurlijk zelf reacties geven op deze vragen door op de website www.go.to/sp-den- derleeuw naar ons forum te klikken). De sympathie van de SP-mili- tanten en kiezers had Stevaert al vooraf. Maar ook "nieuwe" mensen konden zijn stijl en in houd smaken. De kaarters die achterbleven in café Standaard had hij evenzeer op zijn hand: niet al le dagen komt Vlaanderens merkwaardigste Minister je hand schuddenen je troeven bekijken. Tot volgend politiek café met Patrick Janssens SVV-Geraardsbergen Het bestuur van de SVV-afde- ling Geraardsbergen nodigt al haar leden uit op de eerste Al gemene Ledenvergadering van het nieuwe jaar op zondag 14 januari 2001 om 15 uur in de feestzaal "Bond Moyson", Vredestraat 41 (ingang langs de Bokerstraat) te Geraards bergen. Op het programma staat on dermeer de voorstelling van het jaarprogramma 2001, naast de gebruikelijke koffie tafel met gevak voor iedere aanwezige, de tombola en het gezellig samenzijn. Iedereen is hartelijk welkom SW-Aalst Het bestuur van de SVV-afde- ling Aalst nodigt al zijn leden uit naar de eerste activiteiten van het nieuwe jaar. Deze avond gaat door op maandag 29 januari 2001 om 20 uur in de vergaderzaal van Bond Moyson, Geraards- bergsestraat 69 te Aalst. Aan de agenda staan de vol gende punten - voorstelling jaarprogramma 2001, we zijn voor iets de vooruitziende vrouwen; - met het vooruitzicht op het goede weer en het verlof, rei zen wij met jullie op video naar één van de mooiste stre ken van Frankrijk, namelijk de "Cóte d'Azur" (Azurenkust). - bij de aanvang van het nieu we jaar vinden wij het maar normaal U een natje en een droogje aan te bieden. Wij hopen U talrijk te mogen verwelkomen. Nieuwjaarsreceptie SP-Geraardsbergen Naar jaarlijkse gewoonte houdt het SP-bestuur van de afdeling Geraardsbergen er aan Alle SP-leden en de be stuursleden van de nevenorga nisaties uit te nodigen naar de jaarlijkse "Nieuwjaarsrecep tie", die doorgaat op vrijdag 19 januari 2001 om 20 uur in het Volkshuis, Markt 15 te Ge raardsbergen. Er wordt aan iedere aanwezi ge een natje en een droogje aangeboden en tussendoor zullen Freddy De Chou en Dirk Van Der Maelen hun nieuwjaarsboodschap ten ge hore brengen. Nadien is er ge zellig samenzijn met muzikale omlijsting. Vooreerst willen we alle leden en sympathisanten het allerbes te toewensen voor het jaar 2001. Geluk, vrede en gezond heid zijn hierbij zowat de be langrijkste sleutelwoorden. De uitdaging van de SP, bij het begin van deze nieuwe eeuw, om als sociaal-democratische partij terug een belangrijke plaats in het politieke land schap in te nemen is van bij zondere waarde. Wij hopen dat dit vernieuwingsproject met succes kan worden voortgezet. Op de steun van de SP-afdeling Ronse kan men rekenen. Om het jaar 2001 goed te starten wordt er voor alle SP- leden een Algemene Vergade ring gehouden met Nieuw jaarsreceptie. Deze Algemene Vergadering, waartoe alle partijleden worden uitgenodigd, gaat door op vrij dag 26 januari 2001 om 20 uur in de kleine zaal van het C.O.C. Tijdens deze vergadering zal er ook een nieuw SP-afdelings- bestuur verkozen worden. Zoals bepaald in de statuten kiest de Algemene Vergadering rechtstreeks 15 stemgerechtig de leden voor het Afdelingsbe stuur. Verder kiest zij eveneens een voorzitter en een secretaris. Het belang van een goedwer- kend Afdelingsbestuur kan niet voldoende benadrukt worden. Onze partij moet, de komende jaren, voldoende slagkracht uit stralen om onze positie als grootste partij te Ronse te kun nen herwinnen. De nieuwe ploeg staat dus voor een zware opdracht, maar het moet lukken. Vandaar ook het belang van uw aanwezigheid op deze Algeme ne Vergadering. U kan zich ook kandidaat stellen voor het SP-afdelings- bestuur. Hiervoor dient u de u toege stuurde inschrijvingsstrook in te vullen en onder gesloten om slag vóór 20 januari 2001 af te geven in café COC, met ver melding "ter att. van Chris Van De Wijgaert-voorzitter SP". We hopen u talrijk te mogen verwelkomen SP Denderleeuw rouwt Op zaterdag 6 januari 2001 werd Florentina Vellemans, weduwe van de heer Felix Noynaert, ten grave gedragen. Florentina overleed vrij plotseling op 1 januari 2001. Flo rentina was de vrouw achter Felix, die jaren de bond der gepensioneerden SP-Denderleeuw leidde. Ook na het overlijden van haar echtgenoot was zij nog actief op de bondactiviteiten. Aan de familie en de vrienden van Flo rentina wenst de SP langs deze weg haar deelneming te betuigen. Zondag 28 januari 2001 om 9.30 uur Textielhuis, Stationsstraat - Oudenaarde ALGEMENE SP-LEDENVERGADERING Noteer nu reeds deze datum in Uw kalenderboekje. De agenda voor de vergadering volgt later SP-Groot Oudenaarde Het jaarlijks SVV-VFG-Kerstfeest te Geraardsbergen is uitge groeid tot een groot succes met een honderdtal aanwezigen die genoten van een lekker kerstmaal na de verwelkoming met een SVV-VFG-aperitief. Later op de middag zorgden de muzikale omlijsting voor de no dige ambiance. Een blik op een gedeelte van de aanwezigen in de feesteaal "Bond Moyson". Ingrid Vandaele, VFG-afgevaardigde, geflankeerd door SVV-voorzitster Yvette De Laeter, tijdens haar gelegenheids toespraak.

Voor Allen | 2001 | | pagina 17