SAMEN breekt open in Oudennurde V.F.G. - De Anjer Ninove 18 12 januari 2001 - "Voor Allen" De Oudenaardse Kartellijst SAMEN (SP+onafh.) die voor méér dan 3/4 bestond uit SP- kandidaten, blijft ook tijdens de komende gemeentelegisla- tuur onder die naam actief. SAMEN zal zich enkel profi leren rond lokale politieke thema's. Naast de SAMEN- activiteiten zal de SP ook haar eigen activiteiten blijven orga niseren en in het Oudenaardse politieke landschap sterk aan wezig zijn. SAMEN installeert de komen de weken twee werkgroepen. Zo zal er een werkgroep poli tiek opgericht worden en een werkgroep actie. De werk groepen hebben volgende kenmerken gemeen: ze zullen grensoverschrijdend werken. Daarmee wordt enerzijds be doeld dat niet alleen mensen van Oudenaarde maar ook mensen van bijvoorbeeld Maarkedal, Wortegem-Pete- gem, Kruishoutem en Zingem actief kunnen deelnemen aan die werkgroepen. Voorts zul len deze werkgroepen zich niet alleen richten tot SP-le- den, maar ook andere progres sieve mensen zijn van harte welkom. De werkgroep politiek zal zich met allerlei inhoudelijke politieke thema's bezig hou den. In deze werkgroep kun nen debatten, seminaries,... rond bepaalde onderwerpen georganiseerd worden die re levant zijn voor de streek. Te vens zal getracht worden zo veel mogelijk samenwerking te zoeken met progressieve verenigingen. De coördinator van deze werkgroep is kers vers Oudenaards gemeente raadslid en SP'er André Van- steenbrugge. Als je interesse hebt om mee deze kar te trek ken, kan je steeds met hem contact opnemen 055-30 11 19. De werkgroep actie zal zich voornamelijk bezig houden met "hoe brengen we onze in houdelijke thema's aan het grote publiek". Deze werk groep zal nu eens ludieke, dan weer ernstigere acties op het getouw zetten om zoveel mo gelijk mensen te mobiliseren. Ook hier zal gestreefd worden naar samenwerking met be staande groeperingen. De coördinator van deze werk groep is kersvers Oudenaards gemeenteraadslid en SP'er Lucien Foubert. Als je inte resse hebt om deze kar mee te helpen trekken, kan je met hem contact opnemen 055-31 68 92. Met deze werkgroepen onder de noemer van SAMEN wil de SP verder openbreken in de Vlaamse Ardennen. Deze donkerblauwe streek heeft dringend nood aan een echt progressief alternatief. Daar om moeten alle mensen die daar ook zo over denken de handen in elkaar slaan en wer ken aan een progressief pro ject voor de toekomst. Stefaan Thijs Nieuwjaarsreceptie te Kluisbergen Bond Moyson, ABVV en de SP-Kluisbergen houden eraan U een gezond, voorspoedig en strijdlustig 2001 toe te wen sen. Om deze goede voornemens kenbaar te maken en om te ho ren wat uw plannen voor het nieuwe jaar zoal zijn, nodigen we u graag uit op onze "Nieuwjaarsreceptie", die plaats vindt op zaterdag 20 ja nuari om 19 uur in het Oud Gemeentehuis in Ruien. Wie van al dat praten honger krijgt, kan nadien aanschuiven voor warme beenhesp met aardappelgratin en seizoen groenten. Daarvoor moet u wel inschrijven tegen uiterlijk 15 januari 2001 in het Bond Moyson-kantoor, Grote Her- reweg 107 te Ruien (055-38 84 01) of bij de SP-bestuursle- den. Eetfestijn WS Geraardsbergen Het bestuur van de Wieler- school Geraardsbergen nodigt iedereen uit naar het jaarlijks "WSG-Eetfestijn" dat plaats heeft op zaterdag 20 januari 2001 van 17.30 tot 21 uur en op zondag 21 januari 2001 van 11.30 tot 14.30 uur in de zaal "In de Lelie", Dender- straat 33-35 (naast het Politie kantoor) te Geraardsbergen. Op het menu staat - Steackfestijn - Blinde vinken De deelname in de kostprijs bedraagt: 380 fr. voor volwassenen 200 fr. voor een kindermenu (tot 12 jaar) Iedereen is van harte welkom. SW-Zottegem De SVV-afdeling Zottegem zet het nieuwe jaar in met een algemene ledenvergadering op vrijdag 26 januari 2001 om 19.30 uur in het Volkshuis, Markt 8 te Zottegem. Op het programma: - Voorstelling van het jaarpro gramma 2001 door Isabelle Vanwingene. Inschrijven tot 24 januari 2001 bij de bestuursleden. Iedereen is hartelijk welkom Nieuwjaarsetentje CC Zottegem De Culturele Centrale "De Brug" afdeling Zottegem - Herzele - St.-Lievens-Houtem nodigt u met genoegen uit op haar jaarlijks nieuwjaarseten tje dat doorgaat op zondag 21 januari 2001 vanaf 12 uur in het Volkshuis - Markt 8 - Zot tegem. Op het menu staat Tomatensoep met balletjes Kalkoensneetjes met zachte kerriesaus en gecarameliseer- de appeltjes en kroketten Prijs: 400,- bef. Kinderen tot 12 jaar: 300,- bef. Inschrijven tot dinsdag 16 ja nuari '01 bij de bestuursleden en in het Volkshuis. Infofoon: Hertecant Werner 09-360 51 92. Iedereen is van harte welkom. Vakontieproevertjes De V.F.G. nodigt uit De Vlaamse Federatie van Ge handicapten nodigt u uit op zaterdag 3 februari 2001. Al onze reisbegeleiders en kandidaat-reisbegeleiders worden uitgenodigd voor een speciale cursus met het oog op onze komende reizen. Deze cursus gaat door in het Bond Moyson-lokaal, Geraards- bergsestraat 69 te Aalst om 9 uur. Op de gebruikelijke ontspan nen manier gaan wij een as pect van de reizen toelichten. In de namiddag wordt er een vakantiebeurs georganiseerd, waar VFG-reizen voor 2001 voorgesteld worden. Iedereen is van harte welkom om 14 uur in de Bond Moyson te Aalst. Wij verwachten alle zonne kloppers, vakantiegangers, cultuur-freaks, enz... Kortom, wij verwachten al onze leden. Voor meer inlichtingen gelie ve het VFG-secretariaat te contacteren en vragen naar Delphine (09-234 01 15). Als afsluiter van het jaar 2000 was er het Kerstfeest op 17 de cember. Bij de verwelkoming mocht de voorzitter 120 aan wezigen begroeten. Als gast hadden wij Nadine De Schut ter (Bond Moyson) die een uitvoerige toelichting gaf over de nieuwe regeling in de ziek teverzekering. De voorzitter gaf dan een korte historiek over de voorbije aktiviteiten. Het was dan ook met fierheid, dat hij kon meedelen, dat onze afdeling beslag kon leggen op Wisselbeker (Bond Moyson) voor het provinciaal sjoelen. Ook de individuele eerste plaats (Monique Caus en De Godveerdegemse picarrencomité zet winterkermis nodige kleur bij Ter gelegenheid van de win terkermis kan Godveerdegem zich opwarmen aan een tweet al evenementen. Dan haalt het picarrencomité immers stee vast haar programmadoos uit het kraambed. Vooreerst is er de tekenwedstrijd voor de jeugd. Het comité laat daarbij de jongeren alle vrijheid, zo dat zij hun artistieke talenten naar eigen goeddunken kun nen etaleren. Op alle deelnemers, ingedeeld in vier leeftijdscategorieën, liggen alvast waardevolle prij zen te wachten. De respectie ve winnaars worden daarnaast bedacht met een imposante trofee. En daarbovenop schrijft een deskundige jury drie extra prijzen uit, met na me voor de jongste deelnemer en voor de makers van het ori gineelste en kunstzinnigste werk. De werken worden binnenge bracht op zaterdag 27 januari, van 10.30 u. tot 12 u. in café Gasthof Erwetegem. En dan is er ook de beruchte en ludieke picarrenquiz die door kermisvierend Godveer degem steeds op veel enthou siasme wordt onthaald. Het vragenspel, geserveerd door quizmaster Roger Serbruyns en de Drie Wijzen van dienst Paul Cornil, Patrick De Geeter en Luc Solemé, is begiftigd met leuke prijzen. De prijsuitreiking van de te kenwedstrijd en de picarren quiz hebben plaats in het Ont moetingscentrum, Tweeker- kenstraat Godveerdegem, op zondag 28 januari vanaf 17 u. De voorzitter van het picarren comité en zijn equipe heten u alvast van harte welkom! Luc Solemé Boeck Eddy) waren voor Ni- nove. Ook onze vrienden le den van Schoonderhaeghe, mochten onder applaus, de be ker van Sportlaureaat 2000, geschonken door de Sportraad Ninove in ontvangst nemen. Vervolgens werd het goed ge vuld jaarprogramma 2001 voorgesteld. Tot slot werden alle bestuursleden, bij alge meen applaus herbevestigd in hun mandaat. Na de gebruike lijke koffie en smaakvol kerst gebak, konden de danslusti- gen aan de slag, met de heer lijke muziek van onze geken de DJ. Benny. Om 17.15 u. deed de langverwachte hoge gast uit het Noorden zijn intre de. Onze geliefde kerstman begroette op zijn gekende en sappige manier alle aanwezi gen. Bij zijn rondgang mocht hij alle aanwezigen het verras singsgeschenk overhandigen. Onder een daverend applaus nam hij afscheid, en beloofde volgend jaar terug te komen. De eerste aktiviteit voor 2001, is op woensdag 7 februari met een voordracht. Ook de weke lijkse samenkomst op woens dagnamiddag zijn intussen ge start. De bezoeken voor de lid- kaarten 2001 zijn begonnen. Dat het goed gaat met onze af deling, bewijst het aantal (25) nieuwe leden. Een paar be langrijke data mag je zeker niet vergeten. Op 7 april, het Lentefeest. Wie nu onze gast zal zijn willen wij nog niet verklappen. Op 7 juli is er de jaarlijkse daguitstap. Op 23 september is er het groot ledenfeest naar aanlei ding van het 25 jaar bestaan V.F.G. nationaal. Ook hier re kenen wij op een talrijke op komst. Alvast tot ziens

Voor Allen | 2001 | | pagina 18