Netwerk van lokale contactpersonen in de Sport AANDACHT - AANDACHT - AANDACHT FEDERAAL SP-BESTUUR EDIT0RI AAL Een nieuwe eeuw, een nieuwe SP Maandag 5 februari 2001 om 20 uur Volkshuis, Markt 8 - Zottegem Noteer alvast deze datum in Uw agenda "Voor Allen" - 12 januari 2001 3 Wat en waarom? Het netwerk van lokale con tactpersonen is een grote groep "losse" medewerkers van de S.C.S. Men zou ze ook als "lokale contactantennes" kunnen beschouwen. SCS bouwt daaraan om dank zij een nauwere band met zowel de politieke als de sportieve basis haar werking te optimaliseren. Via dit netwerk wil SCS haar beleidsstandpunten en visies over de organisatie van het sportlandschap kenbaar ma ken en toetsen aan haar basis. Tegelijkertijd wil de SCS een luisterend oor zijn voor die basis en tevens oplossingen zoeken voor de prolbemen en knelpunten van het lokale werkveld. SCS kan op die ma nier de nodige ondersteuning voorzien. Informeren, luisteren en on dersteuning bieden zijn hier bij de voornaamste doelstel lingen. De werking van een studie dienst en het uitwerken van beleidsstandpunten steunt im mers op een dubbele informa tiestroom (informatie verza melen en verspreiden) en op een continue feedback met het locale politieke en sportieve werkveld. Het is de bedoeling dat het netwerk uitgroeit tot een lo kaal discussieforum en een denkgroep voor de brede (lo kale) sportproblematiek. Wie is welkom in het netwerk? Iedereen met een gezonde be langstelling voor sportbe leid) én sympathie voor het ideeëngoed van de Socialisti sche Partij. Door het stellen van minimale eisen betekent dit dat het rekruteringsveld vrij ruim is. Bijvoorbeeld mandatarissen en bestuursle den van de SP met een spor tieve interesse of mensen die namens de SP in bijvoorbeeld de sportraad of adviesraden zitten, een voorzitter/bestuurs lid of trainer van een sportclub of -federatie, een leraar licha melijke opvoeding... Dit zijn dus slechts voorbeelden, wand deze opsomming is uiteraard niet limitatief. Indien men wenst deel uit te maken van het netwerk hoeft u niet noodzakelijk lid van te worden van SCS.Vanzelfspre kend kan iedereen die belang stelling heeft voor de werking van de SCS in het algemeen of voor één van de deelaspecten ervan ook de stap naar de SCS zetten en zijn steentje bijdra gen bij het opstellen van be leidsstandpunten, het uitwer ken van initiatieven, het for muleren van adviezen, e.d. Hoe wil SCS deie doelstellingen realiseren? De bedoeling is om de leden samen te brengen in contact groepen en dit in diverse re gio's in het Vlaamse land (o.a. regio Brugge, Oostende, Gent-Eeklo, Mechelen, Leu ven, Maaseik...). Dit is onder meer nuttig om problematie- ken te bespreken die streekge bonden zijn en/of nuttige in formatie uit te wisselen hoe deze bijvoorbeeld in bepaalde gemeenten/steden aangepakt worden. SCS wil ook dat een bekend figuur (politicus) uit de streek, bij voorkeur een volksverte genwoordiger of een schepen van sport die omwille van zijn invloed of ervaring, meehelpt de "kar" te trekken. Deze be kende figuur dient dus ook te luisteren naar de noden en de vragen die vanuit het locale sportmilieu aangebracht wor den en vervolgens zijn invloed aan te wenden om te zoeken naar oplossingen. Samen met de bijeenkomsten met de contactgroepen zijn er nog mogelijkheden om deze doelstellingen te verwezenlij ken: telefonische contacten met de leden, enquêtes, het verspreiden van informatie, studiedagen, De initiatieven hoeven niet noodzakelijkerwijze van de SCS te komen. Suggesties van de medewerkers aan dit net werk zijn meer dan welkom! Concreet Wie zich aangesproken voelt door dit initiatief, kan kontakt opnemen met: Socialistische Centrale voor Sportbeleid, Grasmarkt 105 bus 50, 1000 Brussel Tel.: 02-552 02 10- 12 Fax: 02-552 02 11 E-mail: scs@sp.be of SP-Federatie Aalst-Oudenaar- de-Ronse Federale Werkgroep Sport T.a.v. Jonny LAMPENS E. De Malenderplein 7 - 9600 Ronse Tel. 055-21 48 50 Fax 055-21 03 04 E-mail: sp-fed.aor@skynet.be Het jaar 2001 is een keerpunt. Niet alleen start een nieuwe eeuw, maar ook een proces wordt ge start dat ons op een periode van 2 jaar naar een nieuwe SP moet leiden. Laat het ons maar toegeven, de afgelopen jaren is de SP één derde van haar kiezers kwijtgeraakt. Ons stemmenpercentage is gedaald van 24naar 15% bij de laatste verkiezingen van 1999. Een - licht - herstel tekende zich af bij de gemeenter- aardsverkiezingen maar we zijn zeker niet terug op de vroegere hoogtes waar we zo snel mogelijk willen geraken. Als we terug een eind boven de 20% willen komen, zal de SP zich grondig moeten vernieuwen. Andere socialistische partijen zijn er in Europa wél in geslaagd om uit een dal te krui pen en hoogtes te bereiken waar we enkel kunnen van dromen PS Frankrijk 38%, SPD Duitsland 41% en New Labour in Groot-Brittannië 43%. Op zaterdag 13 januari geeft onze partijvoorzitter Patrick Janssens de aftrap voor de vernieuwing van de SP. Zoals het hoort komt eerst de inhoud aan bod en later de structuren. Wat de inhoud betreft zal de partijvoorzitter een basistekst (manifest, charter of noem het zoals u wil) lanceren die stof moet leveren voor debat in en buiten de partijgeledingen. Als kersverse voor zitter van onze federatie heb ik op het arrondisse menteel congres van begin december de belofte gedaan dat ik in de afdelingen en op het federaal vlak me ter beschikking hou om uitgebreid te de batteren over deze tekst. De bestuursleden die het uit de mond van Patrick Janssens willen horen kunnen ofwel zaterdag naar het Congres te Ant werpen komen (voor info zie verder in Voor Allen) of op dinsdag 23 januari naar de nieuwjaarsre ceptie van het SP-arrondissement in Zottegem ko men. De tekst kan natuurlijk ook bekomen wor den op eenvoudige vraag bij het arrondissemen teel secretariaat. Na die eerste inhoudelijke ronde zal waarschijn lijk vanaf oktober 2001 het debat over de organi satie van de partij aangevat worden. Hoe moet de partij communiceren lokaal, federaal of natio naal? Welke rol hebben de afdelingen en het ar- rondissementele niveau? Wat wordt van de lokale, provinciale, regionale en federale mandatarissen verwacht? Hoe trekt de SP nieuwe leden en nieu we kiezers aan?... Vele vragen waarop we dit jaar beginnen een ant woord te formuleren. Het zal echter niet met woorden alleen zijn dat we de SP gaan vernieuwen. Het zullen de daden zijn van mandatarissen, bestuursleden en militanten die van de SP de nieuwe partij zullen maken die rond 25% van de stemmen haalt en weer voluit meetelt op het politieke schaakbord. U ziet, waarde partijgenoot, 2001 wordt een be langrijk jaar voor de SP. De SP heeft u nodig en daarom wens ik u voor 2001 een jaar vrij van per soonlijke zorgen en een goede gezondheid zodat we er met z'n allen kunnen tegenaan gaan. Dirk Van der Maelen Arrondissementeel voorzitter

Voor Allen | 2001 | | pagina 3