NIEUWE UITDAGINGEN IN DE GEZONDHEIDSZORG De ziekte van Alzheimer: het bedreigde, verloren en verzonken ik Voordracht voor patiënten en hun familieleden over: "Voor Allen" - 9 februari 2001 7 Gastspreker: Hein Vanhuyse, ondervoorzitter van de Vlaamse Alzheimerliga vzw maandag 19 februari 2001, 20 uur, kleine theaterzaal cc De Werf, Molenstraat 51 te Aalst Het volledige programma is vanaf mei 2001 verkrijgbaar op al onze socio-culturele diensten, de Centra voor Thuiszorg of onze dienst Gezondheidsbevordering: tel.: 09/265.58.78 fax: 09/265.55.99 email: rudy.fosselle@socmut.be Naarmate u ouder wordt krijgt u te maken met zowel fysieke als geeste lijke aftakeling. Vaak zijn het ongemakken die vol komen normaal zijn en die u nu eenmaal dient te aanvaarden. Er kunnen zich echter ernstiger pro blemen voordoen zoals bv. de ziekte van Alzheimer, de meest voorkomende vorm van dementie. Het belangrijk ste kenmerk van de ziekte is een progressief verlies van de hersenfuncties. Deze laatste maken het mogelijk om signalen van de buitenwereld op te vangen, te duiden en er op te reage ren. In deze voordracht leert u de ziekte herkennen en krijgt u een overzicht van de risicofactoren, fases en behandeling. Nieuwe uitdagingen in de gezondheidszorg Deze voordrachtenreeks is een aanloop naar ons totaal project "Chronisch ziek zijn: ooit bij stilgestaan?". Op het programma staan voordrachten over allergie, astma, diabetes, chronisch zieke kinderen en omgaan met pijn. Wij plannen een studiedag voor zorgverleners en een inforonde over de komende zorgverzekering en de be staande maatregelen ten behoeve van chronisch zie ken. Met dit project vestigen we de overheden en het grote publiek hun aandacht op de sociale, financiële en medische impact van chronische ziektes: werk- en schoolverlet, onbegrip, geldproblemen en het verdriet van de patiënt en zijn omgeving.

Voor Allen | 2001 | | pagina 7