Begroting irpe-Mere nog in koelkast Open Vergadering Faluintjes "Voor Allen" - 23 februari 2001 s Zoals de voorgaande 12 jaar wordt Erpe-Mere be stuurd door een CVP-VLD coalitie. De continuïteit is dus verzekerd en het kleurloze beleid kan moei teloos verder gezet wor den. Wie dacht dat met het aantreden van de nieuwe gemeenteraad ook snel een gemeentelijke begro ting zou gepresenteerd worden, had het mis. De raad was genoodzaakt 'voorlopige twaalfden' te stemmen om de reguliere werking van de gemeente te kunnen vrijwaren. Tot op heden is er vande be groting 2001 nog geen te ken van leven te bespeu ren. Bibliotheek Erpe-Mere heeft tal van noden die dringend om een oplossing vragen. Ter wijl het college tot nu toe zijn prioriteiten legt in be- tonklinkers voor dorps pleinen, zijn andere pro jecten dringender aan re alisatie toe. De gemeente lijke bibliotheek voldoet reeds lang niet meer aan de normen voor erken ning. Er bestaan reeds ja ren plannen voor de aan bouw van een nieuwe bi bliotheek aan het adminis tratief centrum 'Steen berg'. De realisatie lijkt evenwel nog niet voor morgen. Ondertussen mist de bib van Erpe-Mere compleet de boot op het vlak van multimedia, au dio, enz. Thuiszorg<entrum Tijdens de verkiezingspe riode was het de CVP, en dan vooral de uittredende OCMW-voorzitter Antoi- ne Slagmulder die met veel poeha de realisatie van een 'thuiszorgcen trum' aanhaalde als één van dé in het oog sprin gende realisaties van de voorbije legislatuur. Jam mer genoeg was de burger er zich op dat ogenblik niet van bewust dat volks vriend Antoine probeerde een lege doos te slijten. Het thuiszorgcentrum werd gerealiseerd met geld uit het Sociaal Im pulsfonds. Ook het geld voor de wedde van de thuiszorgcoördinator komt uit dit fonds. De realiteit is dat het thuiszorgcentrum reeds maanden onbemand is. Wie er gaat aankloppen voor informatie staat voor een gesloten deur. De tele foon is doorgeschakeld naar het OCMW. De coör dinator zorgt bij het OCMW van Erpe-Mere voor de opvolging van de asielzoekers. Een taak die zeker niet past in het be grip thuiszorg zoals om schreven in de beleidsno ta. Is thuiszorg dan toch een zéér rekbaar begrip Het thuiszorgcentrum, een prachtig voorbeeld van misbruik van overheids geld en het misleiden van de controlerende overheid. SIF of CIF Met de gelden van het So ciaal Impulsfonds wordt in Erpe-Mere wel meer een loopje genomen. Zo werd via het project 'renovatie woningen' tot op heden nog geen enkele woning gerealiseerd. De werken aan een uitermate kleine woning in Mere slepen reeds maanden aan. Noch tans is de leiding in han den van een architecte,... Ook hier wordt overheids geld misbruikt. Kortom, op financieel vlak is in Erpe-Mere veel mo gelijk. Wie voldoende fan tasie aan de dag legt kan blijkbaar zonder proble men munt slaan uit de door de Vlaamse Gemeen schap bedeelde subsidies. Werd 'De Vliegende doos' bij VTM ooit afgevoerd wegens niet geschikt, dan mogen we hopen dat de le ge dozen van Erpe-Mere eveneens vliegen. Uw en mijn belastingsgeld ver dient een meer verant woorde besteding. Linda Troyekens Patrick Jacobs, Patrick De Smedt, Dylan Casaer, Tonne De Kimpe en Dirk De Meerleer gaven toelichtingen tijdens de open vergadering van SP-Faluintjes. Vrijdag 9 februari 2001 hield de SP-Faluintjes een open vergadering waar de bewoners van de Faluintjes de SP-schepenen en ook de plaatselijke mandatarissen, gemeenteraadslid Dylan Casaer en OCMW-raadslid Tommy De Kimpe aan de tand konden voelen over het beleid voor de Faluintjes voor de komende 6 jaar. Het zaaltje zat dan ook afgela den vol. Patrick De Smedt, Dirk De Meerleer en Patrick Jacobs waren bereid op deze avond hun ideeën toe te lichten, waarnemend burgemeester Gracienne Van Nieuwen- borgh was verontschuldigd omwille van de drukke agenda die zij die avond moest afwerken. Ook raadslid Roger D'Hondt was verontschuldigd. Ga ven wel present: raadslid Ann Van De Steen, de ver kiezingskandidaten Mo hammed Moussa en Sandra De Smedt. De avond werd ingezet met een korte inleiding door de afdelingsvoorzitter Dylan, waarin hij ook verslag deed van een enquête die de af deling deed voor de verkie zingen bij de inwoners van de Faluintjes. Uit deze en- quêteantwoorden kon men alvast afleiden dat mobili teit en verkeersleefbaar- heid/verkeersveiligheid hoog op de agenda staan in de Faluintjes, naast de dienstverlening vanuit de stad die men wil verbeterd zien (vooral inzake klant vriendelijkheid maar ook inzake het opvolgen van klachten rond voetpaden, wegen,...). Patrick De Smedt speelde hierop in door te wijzen op het te beperkte investerings budget dat Aalst voorzien heeft voor de komende ja ren en waarvan hij wil dat het drastisch verhoogd wordt. Voorts kon hij ook aankondigen dat door het heraanleggen van riolering en de gekende Aquafin- werkzaamheden (opheffen van lozingspunten), er een aantal straten zouden wor den heraangelegd. Dit is o.a. het geval voor de Par ijsstraat in Meldert, Kouter- baan - Broekstraat in Her- dersem, een deel van de Abdijstraat in Meldert, Kruisabeelstraat en Hoeks- ken in Moorsel, Molen straat in Baardegem. Voorts staat op het programma: heraanleg dorpsplein in Moorsel, de gewestweg tus sen Aalst en Baardegem (via Moorsel), een fietspad langs de Affligemdreef, een fietspad in de Putstraat in Meldert. Dirk De Meerleer had het over de nood aan een dyna misch beleid voor de mid denstand in Aalst. Hij dacht daarbij ondermeer aan city bussen die voor een vlotte toegankelijkheid van het winkelcentrum moeten zor gen. Uit zijn vorige be stuursperiode als schepen van Leefmilieu wist hij nog dat er in de Faluintjes nood was aan een containerpark, alleen is het niet eenvoudig een geschikte locatie te vin den. Patrick Jacobs kondigde een aantal initiatieven aan rond een betere communi catie van het gemeentebe leid. Immers, in Aalst ge beurt veel, maar te weinig mensen weten ervan. Voorts kondigde hij ook aan dat het personeel moet voort- werken aan het verbeteren van de dienstverlening. Ook wees hij op een gevaar van verrechtsing bij de Aalster- se VLD. Ook Tommy lichtte als kersvers OCMW-raadslid een aantal van zijn plannen en ideeën toe. Het vragenuurtje was bij zonder levendig, met veel vragen over wegen, sociale woningen,... Het was in ieder geval een boeiende avond, die duide lijk maakte dat mensen in politiek geïnteresseerd zijn wanneer politiek zich af speelt op het niveau van hun dagelijkse bekommer nissen. Tevens was het een eerste gelegenheid na de verkiezingen om de mili tanten te danken voor hun inzet en steun voor een jon ge afdeling die het de voor bije jaren goed gedaan heeft. Een drankje - hapje konden dan ook niet ontbre ken. Door de grote opkomst vanuit Moorsel, wordt ook duidelijk dat er flink moet nagedacht worden om de afdeling Meldert - Baarde gem open te trekken naar Moorsel en Herdersem.

Voor Allen | 2001 | | pagina 11